Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Usterki

Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Alucard

Alucard

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2108 postów
  •  PSN: Don't think , Just Kill !

Napisany wto 17 cze 08:51

Witam, ponieważ nie ma takiego tematu pozwoliłem sobie założyć.

Nie wiem czy spotkaliście się, ale jest to dość częsta wada, która nawiedza także moją ps4. Mianowicie już chyba 5 raz od listopada jak kupiłem czarnulę sama włącza się i wypluwa płytę a następnie do upadłego mieli w napędzie. Dopiero odłączenie konsoli całkowicie od prądu naprawia cały ten bubel.

Wiem, że sporo osób to reklamowało i wysyłało konsole do naprawy. Dość dokładnie oglądałem ten "genialny" montaż hardwaru i na 99% jedna ze stópek, które utrzymują minimalnie konsolę w powietrzu jest za blisko położona przycisku eject i teraz nie wiem jak to się dzieje czy pod wpływem pracy napędu czy jakieś sprawy z temperaturą i oddziaływaniem jej na plastik ale w jakiś sposób chyba ta stópka uruchamia wyrzucenie płyty i blokuje napęd.

Mieliście taką sytuację ? Jeżeli tak to jak zaradziliście problemowi ?

Wpadłem na szalony pomysł i zamówiłem takie stópki gumowe do sprzętu audio, które powinny wynieść sprzęt na około 9,5 mm w powietrzu. Niestety nie jestem pewien czy to wystarczy, żeby naprawić tą usterkę. Wiecie może ile ma ta stópka wysokości ? Szukałem cały ranek linijki w domu ale oczywiście jak czegoś szukasz na szybko to nigdy nie znajdziesz... Słyszałem także że ludzie stawiali konsolę na drewnianych klockach, tylko tutaj mam wątpliwość czy "praca" konsoli nie spowoduje jej przemieszczania się po takiej prowizorce i po prostu się zsunie lub cuś w tym stylu.

Jeżeli mam rację to uniesienie jej wystarczająco wysoko w innych 4 niezależnych punktach powinno trwale naprawić ten bubel bo nie będzie żadnego nacisku na nóżkę, która styka się z przyciskiem eject.

Z drugiej strony postawienie jej w pozycji pionowej i tak pozostawienie powinno też na trwałe pomóc jednakże tutaj pojawia się problem "ciepła". Obawiam się, że w takiej pozycji mimo wszystko może szybciej zdechnąć.

Myślałem także o kupnie dodatkowo standu tylko nie oryginalnego, a takiego badziewia za około 40-50 zeta z dodatkowymi wiatraczkami tylko tu ponowne ale się pojawia to jest czy dodatkowe obciążenie (zasilanie z usb) i ogólnie sama konstrukcja zamiast chłodzić i pomagać to dodatkowo napędzi więcej kurzu i rozwali sprzęcik.

ahhh kilka wątpliwości i chaotycznie zapodanych ale może macie jakieś dobre rady co zrobić z tym fantem. Obawiam się, że naprawa nic nie da bo wymienią co najwyżej na refurbished sprzęcik, a to chyba wada konstrukcyjna i nie wiem co mieliby zrobić, może rozłożyć ją i przypiłować tą stópkę przy przycisku eject ...

• NellieKef lubi to

Dodaj odpowiedź

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników