Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dark Souls II

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
69 odpowiedzi na ten temat

#41 kolgejt

kolgejt

Member

• Members
  • PipPip
  • 1227 postów
  •  PSN: ROBERT KUBICA nr 1 !

Napisany śro 19 mar 18:29

ten Darud to jest PRO :D

z farma chyba bedzie srednio , czytalem ze w poszczegolnych lokacjach po kilku zabiciach gosci , nie pojawiaja sie juz wiecej

nie wiem tylko po ilu kilhim ?

• doughy lubi to

#42 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 19 mar 20:39

~15 killi i znikają. Co prawda nie liczę, ale na oko po obliczeniu ilości dusz tak mniej więcej 12-15 respawnów jest. Później biegasz po pustych lokacjach. Mam SL146 i jestem tak po 3/4 gry, więc jak przyfarmię ostatnie lokacje to powinienem być w okolicach SL180-190, co na NG+ powinno być jak w masło :D

Jest coś takiego jak Żar Ascezy, wrzucasz w bonfire i wszyscy ubici zaczynają się respawnować od nowa razem z bossem. Czyli dostajesz na nowo możliwość ubicia około 15 razy moobów + wszystkich bossów z całej jednej lokacji. Mam 2 takie Żary i oczywiście czekam na najtrudniejszą lokację z największymi przeciwnikami, wtedy spalę i ubiję wszystkich. Przeciwnicy oczywiście dostają wtedy level NG+ więc sporo dusz wypada. W ten sposób powinienem spokojnie do SL220 dojechać przed NG+ tak więc jeśli komuś się chce to można przyfarmić :D

Oczywiście są chwile kiedy przydałoby się ze 20-30k dusz ekstra, żeby sobie staty trochę podciągnąć albo co ważniejsze kupić coś przed walką z bossem i okazuje się, że wszystkie lokacje w grze już są wyczyszczone i nie ma gdzie zarobić na zakupy :lol: Denerwuje mnie jedna rzecz, biegam magiem z tarcza i mieczem znalezionym w 2-3 lokacji na początku gry, a już mam jakieś 75% i nic lepszego nie znalazłem. Wszystko wypada co wymaga dużej siły, a ja w siłę nie pakuję. Drop jest dziwny i chamski :D

#43 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany śro 19 mar 20:52

Planujesz 220 SL na pierwszym przejściu? To chyba dużo. Dark Soulsy 2 są taką obszerną grą? Bo jakoś nie pamiętam czy dobiłem w ogóle do 200 SL po kilku przejściach jedynki :)

Ja tak jak pisałem, na razie nie czuję potrzeby grindowania, jak widzę że mam kilka k duszyczek to po prostu idę do panny i zamieniam na poziom, na razie przeciwnicy nie wymagali ode mnie wiele. Czuje że to się zmieni lada chwila, tylko że faktycznie licho ze sprzętem jakoś, nic ciekawego się nie trafiło, ciągle jadę na początkowej zbroi i mieczu.

I jeszcze jedna rzecz o czym Darudek pisał na samym początku troszkę. Nie są do Demony jeśli chodzi o przechodzenie lokacji, gdzie po Phalanxie mogliśmy sobie iść gdzie chcemy, nie jest to jedynka Dark'a gdzie człowiek po ucieczce z Asylum mógł iść spokojnie wszędzie i najwyżej ginął. Tutaj z Majuli czyli naszego HUB'a mamy 4 drogi, z czego 3 są w jakiś sposób zamknięte dla nas i mamy jedną ścieżkę do wyboru, to akurat mi się nie podoba.

#44 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 19 mar 23:26

Farma to uczciwe wyrównanie szans w Soulsach, bo co to za gra jak pierwszy lepszy moob ma w łapie 300 damage, a ja zaczynam z 30 :lol: Platon wymaga 4 runów, więc farma przy pierwszym podejściu przełoży się z korzyścią na kolejne. Mógłbym oczywiście grać na luzaka, ale w kolejnych NG musiałbym farmić, bo jak teraz mój mag pada szybko przy bossie z 9k życia, to co będzie przy NG+ jak życia będzie miał 90k :lol: Czasowo wyjdzie na to samo, czy farmić teraz, czy farmić w NG+. Farmię teraz, a NG+ będę leciał jak w masło tylko do bossów wymagających ruszenie fabuły do przodu.

W Souslach 1 miałem coś SL130, ale tylko dlatego, że platonona można było zrobić w jednym przejści. Soulsy 2 wymagały 4 przejść, ja musiałem lecieć 5, więc skończyłem na SL444. W Soulsach 3 mam na razie SL150, a z Żarem Ascezy na ostatnich lokacjach da się dojechać powyżej SL200. Czy będę farmił więcej niż 200 to się zobaczy, ale nie bardzo mi się chce, chociaż jak nie gram, to cały czas myśle o grze :D

Nie masz 1 ścieżki tylko 5 haha :D Pisać Ci? Ok, chcesz to czytać. Z Majuli możesz wskoczyć do studni, możesz walić do Ruin Heide, tam jest laska, która może odblokować trzecią drogę, masz Knieję, masz las. Czysto teoretycznie już na starcie są 3 drogi, którymi można iść (Heide, Knieja, studnia), a po 10-15 min dostajesz dwie kolejne lokacje :D W Dark Souls też szału nie było, bo miałeś albo do Nito, albo waliłeś w stronę Drake :D

Jeszcze się nachodzić, DS2 jest największy, większy od jedynki i zdecydowanie większy niż Demony. U mnie na budziku już 90h :D

#45 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany śro 19 mar 23:45

Hmm byłem w kaplicy w Majuli na dole i tam pozamykane. Byłem tam gdzie siedzi koleś ze świecącym wielkim mieczem, ale przejścia blokuje babka zamieniona w kamień. Do studni nie skacze bo się zabije, wiem że u kota można kupić pierścień, ale szkoda mi kasy na razie, a nie mam pewności że pomoże :) Został mi tylko Forest of Fallen Giants, Ty mówisz że jest las i knieja, ale wcześniej pisałeś o Kniei Olbrzymów czyli chyba o tym gdzie byłem. Ale wtedy ten las to nie wiem gdzie, bo chyba nie olbrzymów skoro jest knieja :)

I nieźle jak zrobiłeś w Dark Souls SL444, ja muszę sprawdzić na jakim maksymalnie skończyłem, ale na pewno do takiego nie doszedłem :)

#46 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany czw 20 mar 01:46

1. Studnia na dole

2. Forest of Fallen Giants, czyli tam gdzie poszedłeś

3. Heide's Ruins, lecisz od ogniska na prawo, w dół po schodach, na środku jest przycisk, na razie nie działa więc lecisz w prawo od przycisku

4. Shaded Woods, zamieniona babka w kamień, gałązka wypada randomowo i można szybko odblokować przejście

5. w Heide będzie przydatna panna

Ale pomijając babkę zamienioną w kamień to na starcie i tak masz 3 kolacje do wyboru. Na atrakcje i tak nie ma co narzekać, a w Heide proponuję pofarmić, przyda Ci się he he he :D A do studni nie chcesz wchodzić, nawet jak za zejście na doł wyskoczyłaby platyna, to nie chcesz tam iść haha :lol:

#47 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany czw 20 mar 10:22

1. No ale widziałem ze śladu krwi, że gość który zeskoczył do studni, zmarł, więc pewnie trzeba ten pierścień od kota?

3. Czyli to co pisałem że kaplica jakaś, na środku mechanizm obrotowy, a w dół dochodzę do jakby kanałów, ale tam pozamykane bramy, coś było o jakiejś dźwigni ale nie znalazłem, więc wyszedłem :D

4. Gałązka? Ma to jakąś nazwę? :)

Wczoraj niestety nie miałem czasu na grę, więc ciągle jestem przed jakimkolwiek bossem, dzisiaj będę eksplorował dalej zamki w lesie olbrzymów, chociaż tych czterech narwańców co wyskakują z dziury w ścianie mnie nieco przeraża :D

#48 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany czw 20 mar 10:51

Tam na środku jest mechanizm, który obraca pokojem, na lewo masz kratę, na prawo nie ma kraty. Idziesz na prawo i schodzisz do takich kanałów, woda po kostki i wrota. Jak popatrzysz na ścianie po lewej przy wrotach to z sufitu spada dźwignia, pociągnij, otworzą się wrota i jesteś w Heide :D

Pierścień kota tylko redukuje, a dziura ma z 70 - 100 m głębokości, więc nawet z HP i innymi pierdołami chroniącymi nie wskoczysz. Musisz przeskakiwać po kładkach i przydałaby się pochodnia. Nawet jeśli cudem zejdziesz na dół, to bez pochodni nie przejdziesz tam 5 metrów. Ja tam biegałem z 2 godzinną pochodnią, każda jedna znaleziona dodaje 5 minut palenie się. Nawet jeśli będziesz miał dużo pochodni, to są tam takie niespodzianki, że nie przejdziesz tej lokacji na tym etapie, na którym jesteś. Studnia powinna być robiona pod koniec gry. Jak na siłę będziesz chciał ją robić teraz, to i tak wrócisz do niej pod koniec, bo przejście tej lokacji jest prawie niemożliwe, chociaż nie potrzeba posiadać niczego związanego fabularnie. To taki trochę Nito, gdzie pójście na niego zaraz po wylądowania w Firelink Shrine nie miało żadnego sensu :D

Gałązka nazywa się Fragrant Branch of Yore, mnie wypadła w Heide :D Dam Ci dobrą radę, jak chcesz platynować grę to przyzywaj phantomy do walki z bossami i NIE pozwól im zginąć. Jest za to osiągnięcie. Ludzie płaczą na forach, że phantom na NG+ jest na 2-3 strzały i pozostawienie go przy życiu na NG+ jest prawie niemożliwe. Jak wchodzisz do bossa i widzisz, że phantom zginął, to nie kończ bossa, tylko zabij się i próbuję jeszcze raz. Musisz mieć dużo Human Effigy, bo po każdej nieudanej walce musisz przywrócić człowieczeństwo. W chwili pokonania bossa NPC musi jeszcze być żywy :D Nie ma tu co prawda tendencji, ale gra ma osiągnięcia zakręcone...

#49 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany czw 20 mar 11:42

A widzisz, nie widziałem tam dźwigni choć coś na temat dźwigni była tam mowa chyba. Rozejrzę się później :)

To że po kładkach skakać to wiem, w Demonach było to samo :) Ale ja widziałem jak koleś padł po skoku na tą pierwszą dużą :D No ale jak to jest jak Tomby w jedynce to faktycznie warto poczekać :P

Dzięki za cynk, w takim razie zwrócę na to uwagę aby przeżyli :) Choć może być ciężko, najwyżej przejdę grę potem inną postacią od nowa, jakimś imba magiem czy coś :P Czyli summony można wzywać tradycyjnie przy pełnym człowieczeństwie tylko? Jak choć raz się zginęło to już nie da rady?

A jak jest z nawiedzającymi nas Black Phantomami. Też tylko gdy mamy postać całkowicie ludzką? Bo nikt mnie nie nawiedzał jeszcze.

#50 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany czw 20 mar 12:19

Summony są tylko przy pełnym człowieczeństwie, jeden zgon i musisz użyć effigy. Effigy wydaje się często spotykane, ale tak nie jest. Można je wymieniać u tej Silky The Crow w gnieździe, ale wypadają rzadko. Mnie zachciało się lecieć zawsze z full paskiem życia i narzeka na brak effigy. Ty leć z połową paska na moobów, a effigy używaj tylko przed bossem, bo będziesz ich potrzebował więcej, niż zdołasz zebrać :D

Magiem nie polecam biegać na bossów, kiedy NPC musi przeżyć. Musisz mieć klasę typowo tankową, żeby boss leciał na Ciebie, aczkolwiek AI jest tak durne, że NPC padnie X razy zanim pokonasz bossa. Jeden zgon = jeden effigy w plecy. Summony, które są do osiągnięcia nie pojawiają się ot tak przed mgłą z bossem. Musisz ich najpierw odszukać w lokacji, pogadać z nimi (wyczerpać wszystkie dialogi, aż się zaczną powtarzać) i dopiero wtedy pojawi się znak by ich przywołać :D

Na Black Phantomy nie zwracałem uwagi, więc nie wiem kiedy się pojawiają. Ubiłem już chyba z 5 i nie pamiętam w jakiej formie byłem. Prosto ubić i nie wyrzucają nic cennego :D

#51 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany pią 21 mar 23:02

Faktycznie z tymi przyzwańcami może być problem, bo padają jak muchy, pchają się bezsensu do przodu. Właśnie walczyłem z trojaczkami i ten maguś kilka razy mi zginął. Ale jak przyzwałem sobie jeszcze do tego gracza to poszło nieźle. Taktycznie to rozegraliśmy, że jeden z nas odciągał jednego, a dwójka pozostałych tłukła kolejnego :)

W ogóle dzisiaj padło chyba z 4 bossków, nieźle się zdziwiłem z Old Dragon Slayera ;)

Bossów ogólnie mam wrażenie że jest więcej, jakoś gęściej ułożeni, praktycznie co druga mgła to boss, faktem że nie wszyscy są jacyś super wymagający, ale ciśnienie zawsze się podnosi :)

No i przeleciałem całe Heide i nic do odblokowania babki z kamienia mi chyba nie wypadło:)

A z amazona już jedzie do mnie oficjalny Guide :) Zobaczymy co ominąłem po drodze, hehe.

#52 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany sob 22 mar 03:42

Jak chcesz jakiś bossów ubić to daj znać. Mam SL177 więc padną na muchy :D A i tak będziesz potrzebował 30 medali słońca za coopa, w przeciwnym razie pozostanie Ci farma na dziesiątki godzin, bo drop jest tragiczny :D

Są jeszcze haha do zebrania 3 czary i wymagają 500 (słownie pińcet) najazdów świata innych + 500 ubitych typów, którzy nachodzą nasz świat. Łącznie 1000 potyczek online. Ja rozumiem pograć online, ale to już patologia... Na szczęście można kupić spelle po NG+++, co biorąc pod uwagę speed runa na jakieś 3-4 godziny, można wszystko zdobyć w max 2 dni. 1000 nalotów zajęłoby chyba z tydzień, jak nie dwa :lol:

#53 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany sob 22 mar 08:12

To jednego który na mnie napadł już mam z głowy :D
Gość nie mógł się moją tarcze przebić, a do tego z racji sojuszu, od razu pojawił się mój sojusznik, więc we dwóch go pojechaliśmy zdrowo, nie wiedział gdzie uciekać :D

Medale za coopa dostaje się jak zostane wezwany? Bo ja na bossa wzywałem i nie pamiętam abym dostał.

Mi z platyną się nie spieszy, mam zamiar grać w tą grę przez długi czas :)

#54 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany sob 22 mar 12:32

Musisz być w Przymierzu Słońca, przywołujesz ziomka przed mgłą, wchodzicie do bossa, lejecie go i dostajecie po medalu. Medal masz za pomoc w ubiciu bossa lub za przywołanie ziomka do jego ubicia. Łącznie za każdego pokonanego bossa jest po 1 medalu i to jest wymagane do wylevelowania 3 rank w przymierzu, za które jest trophy. Generalnie każde przymierze możesz levelować na 3 poziom, ale przymierze słoneczne leveluje się najszybciej. Tak samo w przypadku utrzymania przy życiu NPC, we 2 jest łatwiej. Ja mam maga z błyskawicą 700 damaga w łapie, więc bossów rozkładam na 7-8 strzałów. Jak chcesz to daj znać, bo siedzę offline z uwagi na biegających debili z SL9999 po hacku, ale jak będziesz miał problemy to mogę się zalogować :D

#55 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany nie 23 mar 12:35

Właśnie straciłem uchigatanę, patologia... Magiczne upgrady nie robi się już jak kiedyś, że najpierw normal +5/+10 a dopiero potem wrzuca magię max do +5. Najpierw na czystą klamkę ze statami 0 trzeba dać kamień magiczny, a dopiero levelować ją do +5 twinkling albo titanitami +10. Ja zdolny najpierw podbiłem staty do +10, a potem chciałem przekuć na magię. Nie da się... klamka w plecy, ale na szczęście jeszcze zdobędę washing pole. Murakamo mam lighting +10 i daje 590 damage, ale stamina pozwala zadać 4 ciosy. Co prawda 4 ciosy wystarczają na największych typów, ale 2 z tych 4 trafień zazwyczaj pudłują... Z kolei inne katany też dziwnie działają. Jak gości jest mały/niski i ledwo wystają od podłogi to katana jest w stanie w ogóle go nie trafić...

Dobrą sprawą natomiast są upgrade. Nie są już tak rozbudowane jak w poprzednich częściach. Teraz potrzeba mniej kamieni. Shardy, large shardy chunki kupuje się. Slabów też jest kilka do zebrania i nie trzeba do każdej klamki osobnego, bo jest tylko jeden titanite slab.. Magiczne kamienie sypią się jak szalone, więc wylevelowanie klamki na maxa jest banalne. Sam mam już 5 sztuk +10 :D

#56 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 23 mar 12:55

Jeszcze nie miałem problemów z tym że moje ciosy zaliczyły missa. Za to duzi przeciwnicy jak w Heide mają takie pchnięcie mieczem, że przechodzi nad głową, a wtedy można ich bezkarnie okładać:)
Dobra wiadomość z tymi slabami, bo ma jednego już, gdzieś na początku znaleziony, i zastanawiałem się na co go zostawić, ale widzę że spokojnie mogę robić swój Broadsword +10 :)
W ogóle gdzie są jakieś większe miecze, skalujące się z siłą? Bo ten mój wygląda jak scyzoryk, przez co odbijam się od tarcz, zamiast ich zwalać z nóg. A wymyśliłem sobie, że ta postać będzie mega silna, z ogromnym mieczem :)

#57 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany nie 23 mar 20:32

Zabawki leżą wszędzie. Problem w tym, że nie chcą wpadać do kieszeni. Przeleciałem prawie całą grę i dopiero teraz dorwałem katany, w miarę sensowną tarczę i kostur. Resztę złomu sprzedawałem. Musisz zaglądać na wiki, spojrzeć na staty, wybrać sprzęt i po niego lecieć. Sam raczej nie przyjdzie :D

#58 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 23 mar 22:26

Wszędzie szperam gdzie byłem, w każdy kąt zaglądam, ale nic nie było :) Na szczęście Guide już do mnie jedzie, to coś mi podpowie :)

#59 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany nie 23 mar 22:50

Chociaż raz przelibyście grę bez guide'a. To jak granie w przygodówki z solucją...

#60 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 23 mar 22:54

No teraz jadę całkowicie bez guide'a czy wiki, w nowe miejsca nadal będę chodził bez tego, ale potem jak powrócę do starych lokacji gdzie wszystko oczyściłem, to chce wiedzieć czy na pewno dobrze to zrobiłem. Nie zdradzam sobie lokacji, ani bossów, ale platynę chce mieć koniec końców, więc szkoda zmarnować jedno przejście i coś ominąć :)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników