Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Gry z PS3 na PS4! Rewolucja!


3 odpowiedzi na ten temat

#1 nektrus

nektrus

  Newbie

 • Administrator
 • 309 postów
 •  PSN: nie_mam

Napisany wto 07 sty 20:38

small_855500681.jpg

 

Jak podaje Sony na dzisiejszej konferencji dzięki Gaikai (czyli zdalnemu graniu) na nowej konsoli Playstation 4 będziemy mogli uruchomić gry z Playstation 3!

 

Wszystko dzięki technologi PlayStation Now  która wykorzysta możliwości Gaikai i da możliwości grania na starych gier na nowym sprzęcie!

 

Do tego wszystkie okazuję się że nie będą potrzebne potężne łączą aby to obsłuży tylko łącza jak z najmniejszy opóźnieniem dzięki temu jeszcze większa rzesza graczy będzie miała dostęp do starych produkcji.

 

Pierwszymi grami dostępnymi w tym systemie będzie Beyon Dwie Dusze i The Last of Us.

 

I co wy na to ?


 • NellieKef lubi to

#2 D4Ru73K

D4Ru73K

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 5311 postów

Napisany śro 08 sty 14:01

Ja na to jak na lato :D Na papierze fajny bajer w praktyce będzie z tym różnie. Na pewno w Polsce to nie będzie działać. Aby streamować materiał HD taki powiedzmy 720p w 30 klatkach i bez kompresji potrzebne jest przepustowość około 8Mb/s. Biorąc pod uwagę średnie prędkości na świecie takie wymagania spełni kilka państw. Nie prędkość internetu jednak będzie tu problemem, a ping. Aby obraz był streamowany płynnie w 30 klatkach, ping musi być nie większy jak 30 ms. Oznacza to, że połączenie między serwerami Sony, a klientem musi być bardzo dobre. Dla nas serwery nie powinny stać w Europie, ale w Polsce.

 

Kiedyś przeglądałem forum Sony i był wątek gdzie ludzie podawali ping do serwera PSN. Średnia wartość dla USA, UE i Australii to ponad 150 ms czy przy dodatkowym lagu telewizora da magiczne 5 klatek na sekundę.

 

Inna sprawa to prezentacja Sony na której mamy urządzenia mobilne. Zakładając, że zdarzy się cud i Sony zadba o serwery (patrząc na obecną sytuację to raczej niemożliwe) to streamowanie materiału na poza domem jest kompletną abstrakcją. 1 minuta materiały HD to jakieś 50 MB czyli nadal trzeba mieć wspomniane minimum 8Mb/s. Oczywiście gwarantowane i z pingiem malutki. Żaden operator mobilny nie zagwarantuje takiego transfery, ani tym bardziej pingu. Dodatkowo 50 MB pibierane co każdą minutę, a pakiet 1GB danych kosztuje kilkanaście złotych.

 

Rewolucja polega na marketingu i wciskaniu ludziom kitu, a potem uwiązaniu ich abonamentem za brak wstecznej kompatybilności. Chodzi tylko o kasę :lol:#3 misiopuchatek

misiopuchatek

  FAQ Crew

 • Members
 • PipPipPip
 • 22408 postów
 •  PSN: rospondek

Napisany śro 08 sty 21:57

Pakiety internetu się juz lata temu skończyły. Teraz dostać bez limitu to nie problem.
Prędkość jest problemem. W ogole granie komórkowe to głupota. Kilka gier jest ok ale reszta?

#4 D4Ru73K

D4Ru73K

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 5311 postów

Napisany czw 09 sty 13:25

Jak nie ma limitów, jak są limity? Nie ma czegoś takiego jak niemilitowany internet mobilny. Nawet jeśli operator pisze, że internet jest bez limitów danych to:

 

- jest to pormocja na pewien okres, np. Orange ma 6 miesięcy

- po wykorzystaniu danych z pakietu nie płacisz dalej za korzystanie (brak limitów) ale prędkość spada do takiej, że możesz sobie jedynie www oglądać

 

Inni operatorzy podchodzą jeszcze inaczej do tego i dostajesz np. nielimitowany dostęp do poczty, czatu, określonych portali czy po prostu stron www np. yt czy ipla. Ewentualnie dają jeszcze kilka GB extra na dowolne wykorzystanie po przekroczeniu limitu. Najlepsze oferty zaczynają się od kilkudziesięciu złotych i wiążą się z podpisaniem umowy. Jedyny nielimitowany internet mobilny to Aero2, ale prędkość jest tam taka, że o stream możesz zapomnieć.

 

A pakiety? Są jak nabardziej, nie ma innego internetu prócz Aero2, wszystko jest w pakietach :D

Dodaj odpowiedź  

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników