Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Share - problemy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany pon 30 gru 22:19

Czy tylko ja mam problemy z funkcją Share w PS4? Nie zawsze nagrywa to co bym chciał. 2 przykłady:

- Gram w demko Fifa, strzeliłem ładną brameczkę, odpalam share - a tam zamiast ostatnich 10 minut to filmik który pokazuje menu gry przez 30 sekund i się urywa... Myślę - może demo ma zablokowane share, ale strzelam kolejną brameczkę, włączam share i jest wszystko od ostatniej bramki kiedy to poprzednio wcisnąłem share. Podobne sytuacje zdażały mi się w KZ - pierwszy share był wybrakowany, dopiero drugi wyglądał ok.

- Gram w AC4. Spodobała mi się cutscena - myślę wrzucę share, i co: I kicha, filmik z rozgrywki a cutsceny nie ma. Zablokowany jest share dla nich, czy znowu mi nagrywanie w tle szwankuje?

#2 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  •  PSN: Astarr

Napisany pon 30 gru 22:33

Możliwe, że Ubi wycina filmiki z filmików. Jutro sprawdzę u siebie jak to działa w BF4. Gra od EA, więc może być ciekawie  ;)

#3 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany pon 30 gru 22:47

Więc tak :D

Sprawa z 'czasem nie nagrywa tego co chcemy' występuje. Wiem z netu, wiem z tego co sam łapię. Do tej pory na kilkadziesiąt użyć raz mi się zamierzona akcja nie nagrała. Czym to jest spowodowane, ciężko stwierdzić. Łapałem cały stream czyli koło 10 minut gry. Ostatnie ~60s się nie zgrało. Ponowne wciśnięcie share, które powinno zapisać ciąg dalszy, złapało wszystko po tych 60 brakujących sekundach.

Share w demie fify akurat u mnie działało w porządku. Złapało mi się wszystko od chwili włączenia gry aż do wyłączenia share.

Co do scenek przerywnikowych. Blokowanie zawartości działa trochę inaczej. W sumie to na trzy sposoby.

Albo, w wypadku wyskakujących trofeów, informacji o aktywności znajomych czy wiadomościach, PS4 z automatu zamazuje pop-up'a.

Drugi w trakcie streamowania i wyjścia z gry do xmb, włączenia jakiegoś okna poza grą, wiadomości itp wyświetlany jest obrazek zastępczy. Takie seksownie turlające się znaczki Playstation :) Ale to tylko w streamie, share łapie jak leci jeśli dobrze pamiętam. Ale bym musiał dla pewności sprawdzić.

I trzeci, to znam z NBA 2k. W chwili wejścia w zablokowaną część gry wyskakuje informacja w prawym rogu, że share jest w tej chwili zatrzymane i będzie wznowione po opuszczeniu danego 'okna'.

Czy wspomniane na końcu okienko jest obowiązujące w każdej grze to nie wiem bo tylko NBA mi to wyświetla. Poza tym NBA domyślnie w share ma zablokowane audio. Totalny debilizm ale t oczywiście szeroko rozumiane prawa autorskie... <_< Tak w ramach ciekawostki.

#4 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany pon 30 gru 23:11

Czyli sprawa softu -  tak podejrzewałem. Dobrze, bo obawiałem się że coś u mnie z hardware'em nie wyrabia. 

#5 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany pon 30 gru 23:51

Soft :) Ale teksty o gubieniu sekund/minut były od razu po premierze więc

Don%27t%20Panic.jpg

P.S.

Czy mi się wydaje czy filmy przed premierą pokazywały że zrobiłeś coś fajnego, dajesz share, edytujesz, udostępniasz i grasz dalej? W tej chwili się nie da. Share zapisuje w trakcie gry ale próba edycji wymusza zamknięcie gry.

#6 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany wto 31 gru 08:47

Nie, Share zawiesza grę, ale wracasz w to samo miejsce. Przynajmniej tak jest w demku Fify, KZ i AC4. Ten komunikat przy włączaniu edycji tylko niepotrzebnie straszy.

#7 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany wto 31 gru 12:56

Czyli tekst zeby edytowac trzeba WYŁĄCZYĆ grę to tak dla zmyłki? Muszę przetestować :)

Dodaj odpowiedź

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników