Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Hardware] PS3, dysk twardy - jeden temat!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
96 odpowiedzi na ten temat

#81 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany czw 07 lip 15:12

Jeśli sformatujesz w FAT32 to zrobisz bez problemu. Ja sam robiłem na 500GB z zewnętrznym zasilaniem :)

#82 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany czw 07 lip 18:22

No to nic tylko iść wpaść do znajomego. ^-^ Swoją drogą kupił go jak spytałem czy nie ma bo bym potrzebował. ;D

#83 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany czw 07 lip 18:23

Życzę Wam szczęścia na nowej drodze życia ;D

#84 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany pon 11 lip 22:24

No ku#@$%&$*
Zrobiłem backup, chcę go przywrócić i przy 100% wywala mi błąd 800283F0 i nie wszystko zostaje przywrócone. Mam tylko muzykę, savy no i wszystko związane z moim kontem (lista znajomych, pobrane rzeczy itd.). Niestety pobrane z PSS gry (co było dla mnie najważniejsze) się nie przenoszą podobnie jak zainstalowane pliki.

#85 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany wto 12 lip 11:26

Wpisałem ten błąd na googlu i sporo osób go ma.
Jedno z rozwiązań:

A więc tak - przywracanie backupu udało się. Do końca nie wiem który ze składników się do tego przyczynił ale:
- usunąłem wszystkie gry PSP z dysku PS3 (nie można backupować gier z PSone i PS2)
- save profile Killzone 2 (chroniony przed kopiowaniem) - choć do końca nie wiem czy potrzebnie
- i najważniejsze - usunąłem wszystkie dane z katalogu "NARZĘDZIE DANYCH GIER" (katalog ten zawiera zazwyczaj update'y gier, instalki gier z płyt i zakupione DLC).

Przywrócone zostały wszystkie save'y, ustawiania, gry zakupione w PS Store (ich lokalizacja to folder "Gra", a nie "NARZĘDZIE DANYCH GIER") oraz dema gier. Musiałem tylko od nowa wgrywać update'y do poszczególnych gier i ściągać DLC (często bez DLC nie będą działać poprawnie save'y do danej gry).

Mam nadzieje że komuś się przyda bo mi to zszarpało lekko nerwy.

Inne anglojęzyczne strony zalecały coś podobnego, a nawet więcej wykasować.

#86 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany wto 12 lip 12:39

Też to czytałem. Zrobiłem dla próby nową kopię, ale znów to samo. Co ciekawe z 56 savów przenosi się tylko 47. Chyba skopiuje sobie je wszystkie osobno, usunę tak samo pozbędę się narzędzi danych gier i zobaczę co wtedy.

Dobra zrzuciłem zapisy gier na dysk, tych których się nie dało (a było to jak by nie patrzeć aż 23 pliki) poleciały na chmurę (swoją drogą fajna rzecz, szkoda, że tylko dla "+"), wywaliłem dane zapisanych gier (poza tymi z LBP bo tam są savy) i tym razem wszystko się ładnie zgrało. No jedynie coś z tematami nie tak. Wywala mi komunikat, że muszę aktywować system. Tylko, że nigdy go nie zdezaktywowałem. '8[

#87 Monzi

Monzi

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  •  PSN: www.playstationteam.pl

Napisany czw 22 gru 10:47

Cześć wszystkim! Wpadłem z prośbą o info, bo chcę czym prędzej po świętach zakupić slima z dużym dyskiem i trafiłem na dwa modele które mnie interesują. Standardowo - 320GB, ale zauważyłem, że komputronik oferuje wersję 500GB i to w cenie raptem o kilkadziesiąt złotych wyższej niż "320-tki" są.
Możecie mi podpowiedzieć co to za wersja z tak dużym dyskiem? Ma ktoś może takową? Chyba ludzie ją kupują bo zauważyłem ją w ich bestsellerach, więc może ktoś tutaj ma taką wersję :)

#88 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów
  •  PSN: mattaman_PL

Napisany czw 22 gru 10:55

Skoro różnica jest mała to nic tylko kupować. Chcesz najnowszy model slima to kup ten z dyskiem 160GB.

#89 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany czw 22 gru 11:10

Wersji 500GB oficjalnie od Sony nie ma. To wersja Komputronika z podmienionym dyskiem.
Ot cała tajemnica. Niestety nie mam pojęcia jaki to model slima bo Komputronik w tym temacie milczy. Możesz zadzwonić albo wysłać maila żeby napisali model, bo równie dobrze mogą to być pierwsze wersje slimów, z innym dyskiem, żeby sprzedać ;)

#90 Monzi

Monzi

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany pią 23 gru 11:10

Rozumiem, postaram się w komputroniku wobec tego dopytać co i jak bo w sumie się zdecydowałem za tą cenę, drożej by mnie wyszła wymiana dysku na większy niż dołożenie od razu do tej wersji, ale dopytam w razie co.

A powiedzcie proszę czym tak faktycznie będzie się różnił powiedzmy najnowszy slim od trochę starszego? Pomijając ewentualnie kwestię pojemności dysku. Soft też jest pewnie w każdej aktualizowany do jakiejś tam wersji przez internet. Więc co będzie faktyczną różnicą między różnymi "slimami"?

#91 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany pią 23 gru 11:56

W najnowszych slimach są chipy wykonane w nowszej technologi i mniejszy pobór prądu. W związku z powyższym pierwsze slimy podobno są najbardziej awaryjne.

#92 Monzi

Monzi

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany sob 24 gru 11:22

W najnowszych slimach są chipy wykonane w nowszej technologi i mniejszy pobór prądu. W związku z powyższym pierwsze slimy podobno są najbardziej awaryjne.

Rozumiem. Podejrzewam, że jeśli jest to kwestia poboru prądu to .. hmm można by to łatwo sprawdzić po mocy zasilacza, tylko PS3 ma zbudowany więc nici z prostego sprawdzenia pewnie ... ale to nic, w pobliskim salonie komputronika mają ich sporo sztuk według ich stronki, więc od razu po świętach zajdę i spróbuję się dowiedzieć co i jak. Obsługę mają uczynną więc powinni pomóc :)

Teoretycznie tak jeszcze wpadłem na pomysł, jak łatwo sprawdzić, na pudle, lub gdzieś na konsoli, musi być podana data produkcji. Podejrzewam, że jeśli jest "PO" jakiejś dacie to są to nowe wersje. Pytanie teraz jakiej daty szukać? :)

#93 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany sob 24 gru 14:41

Najnowsze modele są z tego roku oczywizda, lub z 2010.

#94 denver666

denver666

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2068 postów

Napisany sob 24 gru 16:55

Nie wiem po co się tym aż tak przejmować. Po to jest gwarancja.

#95 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany sob 24 gru 18:44

A po co się bawić z gwarancją miesiąc czy dwa po kupnie? Zwłaszcza, że z odzyskaniem danych może być problem.

#96 picld

picld

Member

• Members
  • PipPip
  • 1489 postów

Napisany wto 27 gru 09:47

tu jest fajna tabelka ze wszystkimi SKU jakie wyszly:

http://www.ps3devwik...itle=SKU_Models

#97 Monzi

Monzi

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany śro 28 gru 11:59

No dobra, wiecie co, zamówiłem tą 500-tkę w komputroniku, stwierdziłem jak to "denver666" powiedział - od czego jest gwarancja, w razie co :) ale co tam, ludzie kupują i grają wszystko śmiga więc liczę, że sprzęcik będzie działał pierwsza liga. Patrzyłem jeszcze np. opcję kupienia najtańszej wersji i wymiany samemu dysku, ale to się kompletnie nie kalkulowało przy tych cenach dysków obecnie, więc przestałem kombinować. Powinienem sprzęt odebrać na dniach w ich salonie, w domku wtedy dokładnie sprawdzę co i jak.

picld - fajna tabelka, nawet nie wiedziałem, że te pierwsze PS3 miały bebechy w starym procesie technologicznym. Ciekawe czy kiedyś przejdą na jakieś 32nm, pewnie już nie na PS3, ale PS4 pewnie tak. No ale to kwestia kilku latek pewnie zanim będzie miałą szansę u mnie zawitać, więc póki co mam nadzieję, że będę mógł cieszyć się tą PStrójeczką ile wlezie :)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników