Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Hardware] PS3, audio - jeden temat!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
201 odpowiedzi na ten temat

#21 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany wto 03 lut 21:26

Wyglądają całkiem porządnie, no i parametry techniczne faktycznie biją na głowę tamte dwa zestawy do których dałem linka. Dzięki za podpowiedź. Z tego co wyczytałem to je się podłącza jednym m-jackiem, tak normalnie jak inne głośniki komputerowe 2.0 czy 2.1?

Tak. Jak 2.0

#22 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany wto 03 lut 23:32

Z racji braku innych lepszych propozycji chyba mam zwycięzce:P Zaufam Ci, że są to dobre głośniki bo masz w avatarze Jacka więc na muzyce się znasz:P Dzięki raz jeszcze.

#23 Ajwer

Ajwer

Newbie

• Members
  • Pip
  • 131 postów
  •  PSN: Born 2 Play

Napisany czw 19 lut 19:31

chyba w najbliższym czasie dołączę do szczęśliwych posiadaczy Logitech Z-5500... chciałem kupić amplituner sony z głośnikami 6.1...ale zapasy sklepu się wyczerpały. a nic lepszego za te pieniądze nie dostanę...
tak więc sąsiadko zza ściany - DRŻYJ ^^

#24 Borys85

Borys85

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2260 postów
  •  PSN: POZnan*

Napisany czw 19 lut 19:34

Dwa tygodnie temu dołączyłem do posiadaczy 5500. Bardzo dobra jakośc wykonania, dźwięk czysty, przy CoDzie 4 w pokoju panuje wojna. Byłem za zakupem prawdziewego kina, ale oszczędności nie pozwoliły. teraz czekam na film w dts.

#25 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany nie 22 mar 19:42

Dobra nie jestem audiofilem, ale w drodze idzie przejsciowka chinch <-> minijack by uzywac sluchawek jak na razie, czy bede mogl kupic glosniki np. 5.1 oczywiscie analogowe z minijack'iem i wpiac je do tej mojej przejsciowki, i czy zadzialaja? Bo w opcjach widnieje przy HDMI wybor do 7,1 a w optyku tylko do 5.1 (czemu?) a w chinch zadnego wyboru nie ma wiec sie pytam. Sa glosniki z wejsciem HDMI? bo ze z optykiem sa to wiem, i jak podlacze kabel HDMI do glosnikow to jak mam niby miec obraz w HD? A wracajac do glosnikow 5,1 to w jaki sposob roznic sie bedzie dzwiek analogowy od cyfrowego?

#26 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany nie 22 mar 21:07

Dobra nie jestem audiofilem, ale w drodze idzie przejsciowka chinch <-> minijack by uzywac sluchawek jak na razie, czy bede mogl kupic glosniki np. 5.1 oczywiscie analogowe z minijack'iem i wpiac je do tej mojej przejsciowki, i czy zadzialaja?

W słuchawkach, bez wzmacniacza nic nie będziesz słyszeć ... . A głośniki 5.1 mają minijacków 3, więc będziesz miał stereo z 5 głośników.

Bo w opcjach widnieje przy HDMI wybor do 7,1 a w optyku tylko do 5.1 (czemu?) a w chinch zadnego wyboru nie ma wiec sie pytam.

Ponieważ, optyk pozwala na puszczenie sygnału do 5.1 dts. A chinch to stereo.

Sa glosniki z wejsciem HDMI? bo ze z optykiem sa to wiem, i jak podlacze kabel HDMI do glosnikow to jak mam niby miec obraz w HD?

Coś takiego nie istnieje. Możesz mieć co najwyżej ampli + kolumny.

A wracajac do glosnikow 5,1 to w jaki sposob roznic sie bedzie dzwiek analogowy od cyfrowego?

Nie ma czegoś takiego jak dźwięk cyfrowy ...

Ps. Popracuj na składnią, bo cięzko się czyta ;D.

#27 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów

Napisany nie 22 mar 21:55

Co do skladni to sie postaram, ale ciezko na padzie pisac cos co by mialo skladnie, to nie klawa.

A wlasnie co do wzmacniacza i tym ze nic nie bedzie w sluchawkach slychac sie nie zgodze, podlaczylem na styk minijacka do chincha od konsoli i wszystko elegancko slychac i z lewej sluchawki i prawej (stykajac z dwoma kolorami na przemian) ustawiamy w grze muzyke na maxa to sluchawki graja tak glosno jak moga, bez szumow.

Skoro 5,1 ma 3 minijacki to czy podlaczajac 3 glosniki (bo maja jednego minijacka) do konsoli (ta przejsciowka) bede mial glos we wszystkich glosnikach?

Lub kupuje 2 przejsciowki ze wchodza 2 minijacki a wychodzi jeden minijack i ten co wyszedl wkladam w kolejna przejsciowke no i tamty trzeci od 5,1 w ta druga przejsciowke i calosc do konsoli poprzez minijack <-> chinch, bede mial dzwiek we wszystkich glosnikach?

#28 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany nie 22 mar 22:12

Skoro 5,1 ma 3 minijacki to czy podlaczajac 3 glosniki (bo maja jednego minijacka) do konsoli (ta przejsciowka) bede mial glos we wszystkich glosnikach?

Podłączając 1 minijacka będziesz miał głos w 2 głośnikach (1 jack przednie, 1 tylnie, 1 sub).

Lub kupuje 2 przejsciowki ze wchodza 2 minijacki a wychodzi jeden minijack i ten co wyszedl wkladam w kolejna przejsciowke no i tamty trzeci od 5,1 w ta druga przejsciowke i calosc do konsoli poprzez minijack <-> chinch, bede mial dzwiek we wszystkich glosnikach?

Tak, we wszystkich, ale będzie to stereo ze wszystkich głośnikach. Bardziej opłaca ci się kupienie porządnych głośników 2.0 np. solo6c

#29 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów

Napisany nie 22 mar 22:33

Troche nie rozumiem, podlaczajac te 3 glosniki minijackiem napisales ze bede mial glos w 2 glosnikach a juz w nawiasie tak jak bym mial we wszystkich? Wiec o co ci chodzilo? Ucieszylbym sie nawet z tych 3 glosnikow, bo chcialbym miec te wibracje (z suba co nie?) by czuc wybuchy w killzone np. Moj kolega wlasnie kupil te 3 glosniki do kompa jakies pol roku temu za 80,- Creative, i fajnie graja, ja bedac u kolegi na lozku gralem sobie na swoim psp (musialem to napisac bo ludzie tylko o jednym...) a kolega grajac na kompie to czulem jak lozko drzy, (jakis metr od glosnikow) Ja akurat gram przed biurkiem bo tv 26" wiec mi by pasowalo, tylko by je kupowac musze miec 100% pewnosci ze zadzialaja bo ja zaden alibaba nie jestem by szastac kasa ;) a kolega nie da mi ich podlaczyc bo sie boi ze sie spala co dlamnie jest to glupota bo przez minijacka idzie muzyka ;)

Edit: A co do tego sterea w 5,1 to kupic 6 subow samych (sprzedaja je osobno z minijackiem?) i podlaczyc je do konsoli :D mamy wibrujacy pokoj ;)

#30 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany nie 22 mar 23:33

Pips ja posłuchałem liqu_ i kupiłem głośniki 2.0 solo6c z Microlab i faktycznie jakość dźwięku jest elegancka. Mam jeszcze przy kompie 5.1 Creativa kilka lat temu za ponad 500zł kupiłem i teraz jak włączę to samo w tych Creativach i solo6c to różnica jest niesamowita - oczywiście na korzyść solo6c. Barwa i siła dźwięku jest nieporównywalnie lepsza.
A co do trzęsącego pokoju to uwierz mi, że te 2.0 będą nim bardziej trzęsły niż te Creaticy Twojego kumpla:P Bassy w tym 2.0 są o wiele lepsze.

#31 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany nie 22 mar 23:48

jw. :D.

Troche nie rozumiem, podlaczajac te 3 glosniki minijackiem napisales ze bede mial glos w 2 glosnikach a juz w nawiasie tak jak bym mial we wszystkich? Wiec o co ci chodzilo?

Jak podłączysz 3 jacki tymi przejściówkami będziesz miał dźwięk z 5 głośników ale STEREO. Czyli nie będziesz słyszał, że np. ktoś idzie za tobą w kz2, tak samo sub nie będzie działał jak powinien, będzie cały czas dudnił. Inaczej mówiąc, podłączając głośniki 5.1 tymi 3 jackami do chinchów otrzymasz gorszy efekt niż w głośnikach 2.0 .

a gdy podłączysz tylko 1 jackiem będziesz miał 2 głośniki. Gdy dwoma będziesz miał 5. Gdy trzema 5 + sub który będzie buczał tak jak reszta głośników ...

#32 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany pon 23 mar 13:15

Jak podłączysz 3 jacki tymi przejściówkami będziesz miał dźwięk z 5 głośników ale STEREO. Czyli nie będziesz słyszał, że np. ktoś idzie za tobą w kz2, tak samo sub nie będzie działał jak powinien, będzie cały czas dudnił.

Podpisuję się. Kiedyś porwałem sis głośniki Crative 6.1 i podłączyłem do tv. Na początek 2 jacki z głośników przejściówką 2+1, a później 3 jacki z głośników przejściówką 3+1. Efekt był tragiczny, grały co prawda 3 lub wszystkie, ale to stereo, a bas był praktycznie na 0 bo pudło rozleciałoby się. Lepiej grały głośniki z telewizora niż Creative. Zamiast kombinować z jackami i innymi przejściówkami w głośnikach bez optyka, lepiej iść do sklepu i kupić dobry zestaw 2.0, dekoder lub zewnętrzną kartę muzyczną, lepszy efekt.

#33 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów

Napisany czw 26 mar 20:55

dobra mam ta przejsciowke minijack <> chinche, muzyka gra ale przy pewnych tonach troche szumi, czy zamiast wzmacniacza kupienie glosnikow z wejsciem na sluchawki ten problem naprawi? przy okazji podglosnilo by to granie muzyki bo ja lubie troche glosniej ;)

#34 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany czw 26 mar 21:37

Zawsze możesz spróbować, ale uważam, że nie poprawi. Ps3 dla słuchawek jest źródłem gorszym od średniej klasy odtwarzacza mp3.

#35 Choody

Choody

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2617 postów
  •  PSN: Go berserk

Napisany wto 31 mar 09:56

Czy podłączając jakiś zestaw głośników 2.1 muszę się bawić w jakieś dekodery czy inne ustrojstwa? (nie znam się na audio wcale a wcale). Na przykład kusi mnie coś takiego:
http://www.agito.pl/...0.862.9487.html
Wolałbym zestaw tego typu gdyż na 5.1 nie mam warunków - upierdliwi sąsiedzi to podstawowy argument  ke/

#36 denver666

denver666

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2068 postów

Napisany wto 31 mar 11:44

A co to za argument aby nie kupować 5.1 - bo sąsiedzi upierdliwi. Jak rykniesz z zestawu 2.1 to sąsiadów nie będziesz wkurzał?. Przecież i tak wszystkie głośniki nie grają cały czas. 

#37 Choody

Choody

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2617 postów

Napisany wto 31 mar 11:52

Mały OT: To tylko jeden z podstawowych argumentów. Zresztą powody takiej a nie innej decyzji są chyba dla forumowiczów mało istotne.
Mam pytanie, które zadałem w poprzednim poście i na odpowiedź na nie liczę od osób, które się na tym znają.

#38 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany wto 31 mar 14:12

Hm... szukałem na necie, czy zestaw ten posiada optyka, nie znalazłem informacji. Na stronie Logitech widziałem ten zestaw z przejściówką dedykowaną dla konsol. Dowiedz się czy Subwoofer posiada optyka, ewentualnie na czym polega praca głośników za pomocą przejściówki

Zgodność: PC or Mac, Odtwarzacz CD , Odtwarzacz MP3, Odtwarzacz DVD, PlayStation, PlayStation2, Playstation3 (z dołączoną przejściówką do konsoli) Xbox, Xbox360 (z dołączoną przejściówką do konsoli)

Jednak z tego co można poszukać na necie, głośniki te będą współpracować w 100% z konsolą.

#39 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany wto 31 mar 14:30

Ile razy mam powtarzać. Ludzie, czytania uczą w przedszkolu : solo 5c 6c lub 7c. A logitech to lepiej niech zostanie przy robieniu kontrolerów do gier ...  lub pilotów :D.

#40 Choody

Choody

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2617 postów

Napisany wto 31 mar 18:06

To chyba zatrzymałem się na etapie przedszkola bo nie za bardzo kumam Twoją wypowiedź @liqu_
Nie znam się totalnie na audio to wolę się zapytać niż mam wyjść na idiotę i wydać zbędnie 5xx zł.
Dziękować za pomoc Darudek :)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników