Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Hardware] PS3, audio - jeden temat!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
201 odpowiedzi na ten temat

#1 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany czw 18 gru 16:19

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#2 xpolx

xpolx

Newbie

• Members
  • Pip
  • 456 postów

Napisany czw 18 gru 20:05

Tak więc.
Pod konsolę mam podłączoną wieżę SONY z 2 głośnikami:).Podłączyłem przez kabel COMPONENT. Efekty? Świetne. Co prawda nie takie jak u rodziców w salonie na kinie ale już elegancko jak dla mnie grają.
Pozdrawiam

#3 denver666

denver666

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2068 postów

Napisany czw 18 gru 20:32

a ja posiadam takie coś http://www.pixmania....ema-ht-sf1.html
długie kable do głośników, regulowana wysokość głośników na stojakach no i właśnie stojaki, więc stoją gdzie chcę. 3 wejścia hdmi, jedno wyjście. mam do tego podpięte sony, nagrywarkę z dyskiem, pc i tv. na pewno nie jest to żadna nowość. widzę, że cena przed świętami wzrosła bo ja dałem 1200 jakoś na przełomie październik/listopad. 

#4 Drobs

Drobs

Newbie

• Members
  • Pip
  • 133 postów

Napisany pią 19 gru 08:42

Poasiadam głośniki Logitech Z5500. Sprawdzają się świetnie, bas roznosi pokój, ale nie mają stojaczków :P chociaż jest możliwość montażu na ścianach. Elegancka konsolka do sterowania (oczywiście też pilot) wejścia: optical, coax, oraz componenet zamienny na 3 wejścia stereo. Do opticala mam podłączonego oczywiście pleja, do coax kompa wyjściem spdif. a do stereo tv. jest też wyjście do słuchawek i dodatkowe wejście stereo żeby można se podpiąć jakiś przenośny sprzęt.
mają tylko jedną małą wadę: w momencie gdy są włączone i nie leci akurat żaden dźwięk bardzo rzadko ale jednak zdarzają się "burknięcia" spowodowane prawdopodobnie przebiciami w sieci. teoretycznie posiadają zabezpieczenia do czegoś takiego. Listwa antyprzepięciowa też nie pomaga bo mieszkam w starym komunistycznym płytowcu i gniazdka z zabezpieczeniem (trzeci wystąjacy bolec) są tylko w kuchni i łazience...

#5 Masta20PL

Masta20PL

Member

• Members
  • PipPip
  • 838 postów

Napisany pią 19 gru 14:18

Też mam zestaw Logitech'a Z5500 Ogólnie głośniczki mam poprzywiercane na ścianach centralny jesy na suficie ;) Bass jest uuu piękny ;D Nie występują u mnie żadne "burknięcia". Stacyjka mi się nie bardzo podoba. Dałem 1000 zł ale dawno dawno temu ;) Grają w D.D 5.1,DTS, stereo, stereo 2x, posiadają licencje THX. Jeżeli ktoś nie chce sobie składać kina za ponad 5k to proponuję właśnie ten zestawik. i UWAGA bardzo duży sub ;p

#6 Kenet

Kenet

Newbie

• Members
  • Pip
  • 67 postów
  •  PSN: Mało czasu... za mało...

Napisany pią 19 gru 17:50

To ja też się dołącze...

3 opcje:

mało kasy - Konsola i LCD TV - dobry dźwięk... pogramy :)
średnio kasy - Konsola, LCD TV + Logitech Z550 (ok 1200zł) - za tą cenę nie znajdzieice nic lepszego i dającego taką jakość dzwieku. Sam mam więc wiem co mówię...
kasy jak lodu... - 3 konsole, 3 LCD 50" 17 głośników i 15 hostess do obsługi "sprzętu"

#7 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany sob 20 gru 12:02

To ja też się dołącze...

3 opcje:

mało kasy - Konsola i LCD TV - dobry dźwięk... pogramy :)
średnio kasy - Konsola, LCD TV + Logitech Z550 (ok 1200zł) - za tą cenę nie znajdzieice nic lepszego i dającego taką jakość dzwieku. Sam mam więc wiem co mówię...
kasy jak lodu... - 3 konsole, 3 LCD 50" 17 głośników i 15 hostess do obsługi "sprzętu"

I frytki do tego.

Dobra bo odkąd byłem na PS3site nie dowiedziałem się zbytnio nic o słuchawkach wiem jedynie że da się podłączyć ale właśnie jak? Byłem w MM i zapytałem się o słuchawki z wyjściem optycznym to facet powiedział że pierwszy raz o takim czymś słyszy ale przecież to musi być, w RTV AGD akurat mówili że nie mają takich słuchawek bo nikt ich nie kupuje ale jak chcę mogą mi zamówić tylko ceny nie kojarzyli, tak więc jak to jest z tymi słuchawkami? Hades coś mi jeszcze na PW kiedyś tłumaczył że po optyku może się coś spalić, jeszcze się pytał żony to mówiła że po optyku dźwięku nie ma czy tam nie używa nie pamiętam dokładnie.

Więc jak nie optyk to co? I ile mniej więcej kosztują słuchawki przewodowe i bezprzewodowe w miarę dobre ale nie za drogie?

#8 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany sob 20 gru 12:45

I frytki do tego.

Dobra bo odkąd byłem na PS3site nie dowiedziałem się zbytnio nic o słuchawkach wiem jedynie że da się podłączyć ale właśnie jak? Byłem w MM i zapytałem się o słuchawki z wyjściem optycznym to facet powiedział że pierwszy raz o takim czymś słyszy ale przecież to musi być, w RTV AGD akurat mówili że nie mają takich słuchawek bo nikt ich nie kupuje ale jak chcę mogą mi zamówić tylko ceny nie kojarzyli, tak więc jak to jest z tymi słuchawkami? Hades coś mi jeszcze na PW kiedyś tłumaczył że po optyku może się coś spalić, jeszcze się pytał żony to mówiła że po optyku dźwięku nie ma czy tam nie używa nie pamiętam dokładnie.

Więc jak nie optyk to co? I ile mniej więcej kosztują słuchawki przewodowe i bezprzewodowe w miarę dobre ale nie za drogie?

Trzeba było czytać moje posty ...

Masz pare wyjść, żeby podłączyć słuchawki:
-Przez chinch
-Używając ampli
-Używając karty dźwiękowej w kompie
-Używając jakiegoś dekodera.

Dobre słuchawki bezprzewodowe nie istnieją ... . Co do słuchawek przewodowych to najlepiej kupić normalne słuchawki i dekoder a nie jakieś wynalazki z optykiem. Najlepiej trzymaj się z dala od słuchawek z napisem for gamers, jak już to patrz na te 4 dj. Czytaj fora audio i wybierz najbardziej pasujące ci słuchawki.

#9 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany sob 20 gru 23:56

-Przez chinch

Czyli te wyjście co PS3 ma z tyłu co się podłącza do SD TV ma być takie same a z drugiej strony słuchawki? W ogóle istnieje takie coś?

#10 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany nie 21 gru 00:18

Czyli te wyjście co PS3 ma z tyłu co się podłącza do SD TV ma być takie same a z drugiej strony słuchawki? W ogóle istnieje takie coś?

Tak, potrzebujesz tylko przejściówki chinch(żeńskie)- jack (żeński). Ustawiasz wyjście dźwięku na ten kabel, możesz mieć co najwyżej problem z niską głośnością, więc przydał by się wzmacniacz.

#11 maly123_4

maly123_4

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany wto 30 gru 15:27

Także poszukuję słuchawek...
Czy ktoś mógłby mi jakieś konkretne polecić najlepiej z linkiem :D...wiem leniwy jestem :P

#12 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany wto 30 gru 16:00

Także poszukuję słuchawek...
Czy ktoś mógłby mi jakieś konkretne polecić najlepiej z linkiem :D...wiem leniwy jestem :P

Creative Aurvana Live !

#13 maly123_4

maly123_4

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany wto 30 gru 16:21

Wyglądają świetnie, pasują nawet wyglądem do ps3, tylko ta cena  ??? 250 zł sporo jak na słuchawki.
Z tego co widziałem i wyczytałem to będę jeszcze potrzebował przejściówki chinch jak pisałeś w wcześniejszych postach?
EDIT:
Jednak nie tak dużo  Chichot
To jest dopiero cena:
Link Allegro

//Posta zawsze możesz edytować a nie pisać jeden pod drugim//

#14 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany wto 30 gru 16:57

Wyglądają świetnie, pasują nawet wyglądem do ps3, tylko ta cena  ??? 250 zł sporo jak na słuchawki.
Z tego co widziałem i wyczytałem to będę jeszcze potrzebował przejściówki chinch jak pisałeś w wcześniejszych postach?
EDIT:
Jednak nie tak dużo  Chichot
To jest dopiero cena:
http://www.allegro.p...wa_centrum.html

//Posta zawsze możesz edytować a nie pisać jeden pod drugim//

To jest cena bardzo mała jak na słuchawki ^^. A słuchawki które podałeś ty są porównywalne do tych creative (nawet w jakiś recenzjach porównywali je ze sobą.) A że to creative to nie patrz, bo te słuchawki nie licząc loga nie mają nic z creative wspólnego :D.

#15 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany wto 30 gru 17:52

Ja mam Sennheiser HD 202 chodzą po 100 zł i ja jestem w pełnie zadowolony, a mam je podłączone tylko do TV.

#16 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów
  •  PSN: mattaman_PL

Napisany czw 08 sty 18:43

Jeżeli ktos ma mały budżet to te logitechy są idealnym wyjściem. Jak juz trochę więcej to tylko amp+kolumny. Nie zadne zestawy wszystko w jednym, plastikowe badziewie.

http://www.polpak.co...PIONEER_VSX-418

#17 Guest_froniu_*

Guest_froniu_*
  • Guests

Napisany czw 08 sty 19:22

Ja mam zestaw Amplituner Koda AV505x + Taga TAV 506 (2kolumny , 1c,2s) + sub Taga TSW-100 i gra to całkiem nieźle ! wyszło mnie też nie dużo kupiłem ponad rok temu w promocji w sklepie dystrybutora polpak za 1500zl i był w tym jeszcze dvd pionieera który sprzedałem za 400zł czyli wyszło mi 1100zł. To jak na tą cenę jakość jest bardzo dobra.

#18 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany pon 02 lut 22:51

A ja mam pytanko do znawców. Chce sobie do TV zakupić jakieś głośniczki 2.1 (nie więcej bo usytuowanie TV i mebli w pokoju nie pozwala na więcej satelitek i dodatkowy zakup amplitunera nie wchodzi w grę :P ). Ważna dla mnie cechą jest posiadanie bezprzewodowego pilota, wystarczy aby była w nim opcja ciszej-głośniej, ewentualnie regulacja bassów. Nie potrzebuję wodotrysków, ma to po prostu lepiej grać niż głośniki z TV. Nie będę ukrywał, że lubię firmy Creative oraz Logitech jeśli chodzi o głośniki, ale nie jestem zamknięty na inne marki jeśli tylko mają niezawodny sprzęt i równie estetycznie wykonany.
Szukałem trochę i jedyne z bezprzewodowym pilotem znalazłem takie coś:

Creative I-Trigue 2.1 L3800

Logitech Z-Cinema

Te drugie mają dosyć zaawansowany pilot, czy będzie on działał bez oprogramowania? Bo w TV sobie nie zainstaluje:P Według opinii są to raczej dobre głośniki, ale może jest jakiś inny sprzęt i jeszcze tańszy? Nie ukrywam że cena dla mnie ma spore znaczenie :)

Edit1:
Coś mi się nie wyświetla O_o
Eidt2:
Już wyświetliło :P

#19 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany wto 03 lut 14:55

A ja mam pytanko do znawców. Chce sobie do TV zakupić jakieś głośniczki 2.1 (nie więcej bo usytuowanie TV i mebli w pokoju nie pozwala na więcej satelitek i dodatkowy zakup amplitunera nie wchodzi w grę :P ). Ważna dla mnie cechą jest posiadanie bezprzewodowego pilota, wystarczy aby była w nim opcja ciszej-głośniej, ewentualnie regulacja bassów. Nie potrzebuję wodotrysków, ma to po prostu lepiej grać niż głośniki z TV. Nie będę ukrywał, że lubię firmy Creative oraz Logitech jeśli chodzi o głośniki, ale nie jestem zamknięty na inne marki jeśli tylko mają niezawodny sprzęt i równie estetycznie wykonany.
Szukałem trochę i jedyne z bezprzewodowym pilotem znalazłem takie coś:

Creative I-Trigue 2.1 L3800

Logitech Z-Cinema

Te drugie mają dosyć zaawansowany pilot, czy będzie on działał bez oprogramowania? Bo w TV sobie nie zainstaluje:P Według opinii są to raczej dobre głośniki, ale może jest jakiś inny sprzęt i jeszcze tańszy? Nie ukrywam że cena dla mnie ma spore znaczenie :)

Edit1:
Coś mi się nie wyświetla O_o
Eidt2:
Już wyświetliło :P

solo6c - 2.0, ale będzie grało dużo lepiej niż te wszystkie popierdułki Logi i creative ;d.

#20 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany wto 03 lut 20:47

Wyglądają całkiem porządnie, no i parametry techniczne faktycznie biją na głowę tamte dwa zestawy do których dałem linka. Dzięki za podpowiedź. Z tego co wyczytałem to je się podłącza jednym m-jackiem, tak normalnie jak inne głośniki komputerowe 2.0 czy 2.1?

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników