Skocz do zawartości

Zdjęcie

Madagaskar 3 - recenzja

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Newsman

Newsman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4871 postów

Napisany czw 09 sie 13:53

Madagaskar... wielu miejsce kojarzące się z ciepłym powiewem wiatru z sawanny, pięknymi zachodami słońca, bezkresną dziczą czy też wielkimi zębami nieco większych kotów niż te, które znamy z naszych foteli i kanap. Madagaskar to też film animowany, wykonany w technologii 3D i gra która wyszła na konsole i PC, co chyba dla najmłodszych wielbicieli jest mega wypasem i kolejnym powodem, aby zapoznać się z najnowszymi perypetiami Alexa, Marty'ego, Melmana i Glorii.

Tak, nie będę tu opisywać filmu czy też tego jak pięknie wygląda owy zachód słońca nad Madagaskarem. Zajmę się grą i tym co Namco Bandai - wydawca, nam w tym tytule zafundował.

Jak wspomniałem wcześniej Madagaskar 3 to gra oparta na losach przyjaciół znanych z filmu Madagaskar 3: Europe's Most Wanted, którzy już w trzeciej odsłonie przygód chcą wrócić do rodzinnych stron. Gracz może wcielić się w rolę swoich ulubieńców i tak do dyspozycji w zależności od tego, co w Story Mode mamy do zrobienia, możemy pobiegać lwem Alexem, zebrą Marty, zawsze chorą żyrafą Melmanem i pełną uroku hipopotamicą Gloria. Nowa przygoda wyrzuciła naszych znajomych na tereny Europy gdzie wraz z poznanymi znajomymi z cyrku przemierzają bezkresne tereny aby dotrzeć do Nowego Jorku. Przygoda jest o tyle ciekawa, że w każdej nowej lokalizacji mamy do zrobienia sporo zadań aby "ruszyć" fabułę do przodu, dodatkowo jeszcze warto wspomnieć, że rozgrywkę rozwiązano tak, aby każdy z bohaterów mógł zaistnieć w grze i tak Gloria np otwiera swoją tuszą mocno zamknięte drzwi i pływa otwierając nowe przejścia Melmanowi, który to przez wzgląd na swój wzrost moze wejść znacznie wyżej jak reszta przyjaciół, nieraz kończąc na linie jak rozwieszone pranie... Takie rozwiązanie dało sporo funu (grałem ja, grała moja kilkuletnia siostra) graczowi bez względu na to ile mamy lat, mimo, że tytuł jest od 3 roku życia - to nie uświadczyłem w nim nudy, chociaż hard-pro-gracz raczej tu się zanudzi bo nie jest to gra, gdzie potrzeba mega skilla aby np urwać komuś głowę z płucami za pomocą bazooki... Ta gra ma nam dać dużą dawkę humoru, spokojnej zabawy i wcześniej wspomnianego funu - który daje, w singlu na jeden jak i dwa playery!

Gra to nie tylko story mode, to tez wiele innych atrakcyjnych pozycji do sprawdzenia jak min zadania do wykonania w osobnym wątku w menu, czy też miejsce o nazwie Extras, gdzie znajdziemy wiele hmm...  a sami sprawdźcie ;)

Graficznie tytuł jest taki jak powinien być! Czyli pieścić oczy swoją grafiką, ale nie dawać im za dużo wodotrysków bo przecież to gra dla dzieci i powinna cieszyć a nie skupiać wzrok dziecka co chwilę na czymś innym. Miasta jak i wsie są szczegółowo przygotowane, bardzo przypominają niektóre lokalizacje z filmu. Całość zachowana jest w ciepłej i miłej tonacji, na tyle pozytywnie zaskakującej - że chce się wrócić jeszcze raz w ...tą uliczkę i zobaczyć jak wygląda z niej otwarta przestrzeń w mieście, gdzie np stoi fontanna. Co do muzyki nie ma strzałów, wybuchów i innych dziwnych - nie pasujących dźwięków! Całą nasza przygodę okrasza miła dla ucha muzyczka i szczerze powiem, że denerwowała mnie tylko jedna kwestia ... gwizd gwizdków policji w mieście, która namolnie nas śledziła utrudniając poruszanie się w wątku fabularnym.

Jakby to ująć... tytuł ten jest warty polecenia nie tylko dla dzieci. Poleciłbym go również i osobom dorosłym którzy chcą się oderwać od ciągłych wojen, wybuchów i trzasków panujących w grach obecnych czasów. To tytuł również dobry dla osób chcacych miło spędzić czas z dzieckiem przed jakąś grą a zapewniam, że jeśli dziecko polubiło bohaterów filmu, polubi też odpowiedników w grze i mimo, że gra nie jest w wersji językowej PL, to wiele przerywników czy zachowań naszych bohaterów śmieszy samymi sytuacjami jakie są w czasie przygody.

______________________________________ Plusy: Tryb dla dwóch graczy z opcją swobodnego dołączania się do gry w dowolnym momencie, bajkowe lokalizacje i miła dla oka oprawa graficzna, 4ka największych wariatów w grze w wersji grywalnej! Minusy: Wątek fabularny za krótki nieco (przedłuża go znacznie możliwość szukania "znajdek"), niestety bez PL...

4,2/5

Developer: Namco Bandai Dystrybutor: Cenega Poland Gatunek: Przygodowo/zręcznościowa Premiera: 03 sierpnia 2012r. Dziękujemy firmie Cenega Poland (wyłączny dystrybutor gry na terenie Polski) za udostępnienie materiału do opisania i recenzji. Hades

#2 Carana

Carana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany czw 06 lis 17:24

Mi najbardziej doskwierał brak dodatkowych wątków, był tylko ten główny i praktycznie nic poza tym.

• NellieKef lubi to

#3 beemorehappy

beemorehappy

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany czw 13 lis 17:26

Moja młodsza siostrzyczka zadowolona :D

• NellieKef lubi to

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników