Skocz do zawartości

Zdjęcie

Letnie Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
370 odpowiedzi na ten temat

#21 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany nie 29 lip 18:40

Chodzi o to, że w tenisie liczy się tylko Wielki Szlem, nie mówię tu o wygraniu 4 imprez z rzędu, ale ogólnie. Radwańska była tylko raz w finale, na tym jej sukcesy się kończą. Nikt na poważnie nie bierze innych, malutkich, egzotycznych zawodów. Stąd tak wysoka pozycja w WTA, bo Radwańska nabija sobie punktu z kariery juniorskiej, na nieznaczących imprezach i w deblu, z których lepsze tenisistki zazwyczaj rezygnują.

Kiedy przychodzi mecz o stawkę, wtedy Radwańska nie gra tak jakby była rakietą numer 2 na świecie. Nikt mi nie powie, że Radwańska jest lepsza od Sharapovej, która ma 4 zwycięstwa w Wielkim Szlemie + 3 finały. Williams to już inna bajka. Aby wygrywać turnieje Radwańska musi nabrać siły, tak jak Serena. Mimo, że wygląda jak słoń to siła w jej łapie powaliłaby nie jednego gościa i z takim chucherkiem jak Radwańska to Amerykanka w każdym meczu zamkniętymi oczami rozniesie ją, zawsze...

Mimo, że Radwańska jest na 2 miejscu, to jej realna pozycja powinna być pod koniec pierwszej dziesiątki. Chodzi mi, że rankingi, szczególnie te oficjalne takie jak WTA i ATP powinny być rzeczywistym wyznacznikiem. Tenisem interesuję się od 6 lat, pamiętam początki kariery Radwańskiej, w prestiżowych turniejach nie osiągnęła niczego. Nie będę się zagłębiał w statystyki, ale nazwiska takie jak Williams, Ivanovic, Kuzniecva, Kvitova, Stosur to nazwiska które osiągnęły więcej w tenisie. I co ciekawe póki biegnie sobie kariera Sereny, Sharapovej nie mówiąc o Azarence to Radwańska może pomarzyć o wygraniu w turnieju Wielkiego Szlema. Nie ta liga i nie ten tenis, bez kontuzji lub krecza z takimi tenisistkami się nie wygrywa, a co za tym idzie rankingi powinny być układane w inny sposób, bo nie oddaje rzeczywistości. Ot np. Sharapova na 3 miejscu, a tenisistką jest o niebo lepszą...

#22 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany nie 29 lip 18:54

Ranking zawsze musi się o coś opierać. Ale musi to być coś co w jakiś sposób różnicuje stawkę. Chcesz żeby ranking był tworzony na podstawie czterech turniejów w roku? Jaki jest sens? Miałbyś 20 zawodników z punktami i kilkuset z zerowym kontem. Jak ich rozstawiać? Jak dawać bonusy za skoki w rankingu?
Williams skoro taka nie do pokonania to czemu Wimbledon był pierwszym turniejem GS w którym doszła do finału? Bo lata już nie te, bo kondycja leży, bo wytrzymałość się skończyła.

WTA zalicza dziesiątki turniejów do swojego rankingu i trudno żeby nagle czołówka grała tylko cztery razy do roku bo tylko tam są punkty, a reszta to zabawy dla dzieci i amatorów. A gdzie treningi? Pomyśl :P

Na koniec. Co z tego, że William czy Kuzniecowa 'to nazwiska które osiągnęły więcej w tenisie'. Dajemy punkty za zasługi czy za grę w sezonie?

#23 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany nie 29 lip 19:16

To już sprawa tych, którzy robią rankingi. Ktoś kto jest nieobeznany w tenisie, spojrzy na ranking, zobaczy Radwańską na 2 miejscu i pomyśli sobie, że to prawie najlepsza tenisistka na świecie. I już nie chodzi o sukcesy, wystarczy porównać head2head Radwańskiej z nazwiskami, które wymieniłem. Bilans jej jest bardzo słaby i gdyby na Wimbledonie dostała z miejsca Azarenkę, Kvitovą lub Williams to na jednym meczu zakończyłaby wszystko. Tak więc ta druga rakieta świata jest bardzo myląca, bo rzeczywista pozycja Radwańskiej pomijając nabijanie punktów na nic nie znaczących turniejach to 7 minimum miejsce. Po co wrzucać ją na tak wysoką pozycję, jak z kilkoma tenisistkami z niższej lokaty przegra każdy mecz.

Serena natomiast biega jak biega, ale dysponuje siłą, której Radwańska nie ma. Finał Wimbledonu pokazał nie tylko, że Williams niszczyła ją przy serwowaniu, a Radwańska stała w miejscu. Finał pokazał też, że aby Radwańska osiągała sukcesu potrzebuje takiej siły w łapie jak Serena. Jeśli Radwańska nadal będzie taką małą dziewczynką, to Amerykanka zawsze będzie z nią wygrywała. Zresztą jedyne co udało się Radwańskiej w meczach z Serena to wygrać tylko 1 seta w całej karierze i to w meczu, gdzie Serena miała kontuzję nadgarstka co i tak jest bez znaczenia bo mecz wygrała. Reasumując, jeśli Radwańska nie potrafi grać z Sereną i przegrywa hurtowo każdy mecz z nią, przynajmniej te dwie tenisistki powinny wymienić się miejscami w WTA.

I jeszcze jedno, nazwiska które wymieniłem wcześniej to tenis na najwyższym poziomie i jeśli kiedykolwiek Radwańska dojdzie do Wielkiego Szlema to te nazwiska zamkną jej drogę, bo grały i będą grać lepiej. To wystarczający powód, aby nie była na drugim miejscu, a rankingi zaczęły oddawać rzeczywistość ;D

#24 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany nie 29 lip 19:49

jeśli Radwańska nie potrafi grać z Sereną i przegrywa hurtowo każdy mecz z nią, przynajmniej te dwie tenisistki powinny wymienić się miejscami w WTA

Rankingi nie grają. Dziś miałeś przykład.

Poza tym skoro już tak chcesz się trzymać tych GS'ów. Tegoroczne.

Williams
Australia - 4 runda vs Ekaterina Makarova (mistrzyni wszechtenisa)
Francja - 1 runda vs Virginie Razzano (kolejna mistrzyni)
Wimbledon - wygrana

Radwańska
Australia* - ćwierćfinał vs Victoria Azarenka
Francja** - 3 runda vs Svetlana Kuznetsova
Wimbledon - drugie miejsce

I czemu się mają zamienić? Bo gdyby Williams i Radwablablablablablablablabla...

* Wygrała z dzisiejszą Niemką 6:1, 6:1.
** Spokojnie odprawiła siostrę Sereny, ale ona już się oczywiście nie liczy, right?

#25 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany nie 29 lip 20:59

Gdyby deszcze nie przerwał meczu, to Williams by nie wytrzymała kondycyjnie. Już siadała przed deszczem, a Radwańska może nie ma "pałera" ale gra dobrze technicznie, za co ją chwalą na całym świecie. Ale co tam, forumowi znaffcy wiedzą lepiej, i rankingi powinny uwzględniać tylko największe imprezy i to z 5 lat wstecz. A co tam, z 10!  ;D

#26 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany nie 29 lip 22:13

Bartman Rises ;D
Ale makarony rozjechali w czwartym secie bad-gerl w00t

#27 FloreK

FloreK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6368 postów

Napisany nie 29 lip 22:17

Bartman Rises ;D

Haha, z żonką oglądałem i nam gdzieś to "R" też uciekało. :D Ładnie dzisiaj latał. :D

#28 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany pon 30 lip 18:52

rotfl/
Dodany obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=a4hFwJm41h4

Ogląda ktoś szablę?
Kolejny skandal... :facepalm:
Nie mogę. Zapis wideo. 24fps, a ci debile do jednej sekundy nie potrafią policzyć :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

#29 FloreK

FloreK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6368 postów

Napisany pon 30 lip 19:21

Ogląda ktoś szablę?
Kolejny skandal... :facepalm:
Nie mogę. Zapis wideo. 24fps, a ci debile do jednej sekundy nie potrafią policzyć :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Powinni skończyć walkę po drugiej akcji Niemki i obronie Koreanki najpóźniej, a oni dali zaatakować jeszcze dwa razy co w końcu przyniosło skutek... aż mi się żal tej Azjatki zrobiło jak sobie szlochała na boku. sh-ock/

#30 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany pon 30 lip 19:27

Daj spokój, odechciewa się tego szajsu oglądać. Ostatnia akcja trwała spokojnie ponad sekundę. A gdzie poprzednie trzy ataki? Koreanka obawiam się, że już nawet brązu nie będzie miała.

Hantuchova gra, a angole kamer nie dali. Brawa po raz kolejny... :facepalm:

To olimpiada czy jakaś okręgówka?! Oglądam olimpiady od kiedy pamiętam ale takich jaj nie było nigdy :-[

P.S.
Czy ktoś widział choć raz maskotkę olimpiady?! '8[

#31 FloreK

FloreK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6368 postów

Napisany pon 30 lip 19:36

Maskotkę? Jeśli masz na myśli sędziów to dosyć często pokazują. ;) Najlepiej podczas wczorajszego meczu naszych siatkarzy. Widziałeś chociaż jedną powtórkę kontrowersyjnej sytuacji? Chyba nie chcą dobitniej pokazywać poziomu sędziowania na tej olimpiadzie.  :D

#32 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany pon 30 lip 19:42

Ja się zastanawiałem co Łukaszenka robił na stołku głównego sędziego. Ale tak sobie pomyślałem później. Dostał zakaz wjazdu to się przemycił w składzie sędziowskim ;D

Dobrze, że mogliśmy oglądnąć pierwszy mecz deblowy naszych siostrzyczek. Jakby ktoś przegapił transmisję w TV to było 6:2, 6:1 dla naszych ;)

Cytat na dziś: Diametralnie różna płeć.
'8[ rotfl/

#33 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów
  •  PSN: mattaman_PL

Napisany pon 30 lip 19:48

Ja się pytam kto dał Babiarza na komentatora? Poprostu  stic-k

#34 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany pon 30 lip 20:39

I jeszcze słowo dzisiejszego dnia: Poliuretanowy!
:facepalm:

#35 polo508

polo508

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  •  PSN: polo510

Napisany pon 30 lip 22:33

FloreK ale transmisje zawodów siatkarskich w Londynie organizują... Kubańczycy...

#36 FloreK

FloreK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6368 postów

Napisany pon 30 lip 22:39

Wiem, mówili o tym podczas meczy, ale co to zmienia? '8[ Dostali polecenie żeby nie pokazywać i tyle.

Dodany obrazek

Do niecodziennej sytuacji doszło w półfinale olimpijskiego turnieju szpady kobiet. W starciu Niemki Britty Heidemann i Koreanki A Lam Shin nie brakowało emocji, nerwów, łez i niestety, błędów sędziowskich.
Niemka Britta Heidemann remisowała z Koreanką A Lam Shin 5:5. Przy remisie i przy własnym priorytecie reprezentantce Korei Południowej wystarczyło utrzymać ten wynik, aby awansować do finału. Jednak gdy do zakończenia dogrywki pozostała sekunda, sędziowie zezwolili Niemce na cztery próby ataku, aż w końcu Heidemann trafiła rywalkę.

Trener Koreanki protestował, Sin padła ze łzami na planszę twierdząc, że sekunda dawno minęła. Jednak komisja techniczna po naradach postanowiła przyznać zwycięstwo szpadzistce z Niemiec. Apelację od tej decyzji złożyła ekipa koreańska, zaś szpadzistka... zaczęła okupować planszę w geście protestu, co opóźniło rozegranie pojedynków o medale.

Przez godzinę zawodniczka siedziała sama na planszy. Gdy działacz federacji koreańskiej podszedł do niej informując o odrzuceniu protestu, w pierwszym odruchu Shin A Lam chciała dalej protestować, co spotkało się z aplauzem publiczności. Po chwili jednak drugi przedstawiciel federacji wyprowadził zanoszącą się łzami szpadzistkę z sali.

W finale Britta Heidemann nie sprostała po dogrywce Ukraince Janie Szemjakinie 8:9. Shin A Lam w walce o brąz przegrała zaś z Chinką Sun Yujie 11:15 i została w Londynie bez medalu.

Złodzieje... sh-ock/ Myślałem, że rozwiążą tą sytuację z klasą. :facepalm:

#37 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany wto 31 lip 06:29

Z klasą? Marzenia... Powinna pójść z szabelką do stolika sędziowskiego i zrobić "Olbrychskiego" ;)

#38 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany wto 31 lip 06:53

Mówiłem, że się nie pozbiera... :(

Co się stało w gimnastyce? Czytam w komentarzach, że konkurs się zakończył z Ukrainą na 3 i Japonią na 4 miejscu, a jak przyszło do wręczania medali to Japonia miała srebro, a Ukraina 4 miejsce :wassat:

#39 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany wto 31 lip 08:22

Pewnie to co w Judo. Przy stoliku ustalono "jedyny słuszny" wynik zawodów...

Nie sądziłem, że to kiedykolwiek powiem, ale Holenderki są ładniejsze od Japonek. Przynajmniej te grające w hokeja na trawie :D Ale jakbym był ostatnią zawodniczką w linii przy graniu hymnów to bym się wkurzył - kamera pokazała każdego oprócz ostatniej zawodniczki w rzędzie :D Zatrzymywał się na przedostatniej... No chyba, że to mój super tv 4:3 ucina :D

#40 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany wto 31 lip 09:00

Holenderki mają swoje momenty ;D

Rozwaliła mnie też zmiana przepisów w judo po tym jak Japonia (Azja) na ostatnich mistrzostwach świata zdobyła tylko dwa medale :wassat:
Sport.... :facepalm:

Już ludzie piszą, że olimpiada w '36 była bardziej uczciwa :-[

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników