Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tomb Raider

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
186 odpowiedzi na ten temat

#21 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany pią 01 mar 18:34

Technicznie jest świetnie, naprawdę nie ma się czego przeczepić. Szukam na siłę słabych punktów i znalazłem aż jeden, a mianowicie słabą teksturę walkie talkie, którą Lara nosi przy dupie. Fantastyczne animacje, detale i interakcja z otoczeniem Lary. Tego nie znajdziecie w żadnej innej grze. Mechanika wspinanie, skakanie, detekcja przeszkód, wiele elementów jest zrobionych po prostu genialnie. Crystal Dynamics zrobiło grę, która z powodzeniem będzie startowała do miana gry roku.

Graficznie jest fenomenalnie i warto zwrócić uwagę, że jest to sandbox, bo świat otwarty, a wyspa duża. Żadnych loadingu, chyba że gra ładuje poszczególne części w trakcie odgrywania cutscenek, ale napisu loading nie ma żadnego. Design świata też bardzo przyjemny. Na temat fabuły jeszcze nie mam wyrobionej opinii. Nowym Tomb Raider pokazuje dobitnie jak powinny technicznie wyglądać gry - jest to rzemiosło z najwyższej półki. Świetna gra akcji i przygoda.

Tyle o wspomnianej akcji, bo jak już mówiłem wcześniej na esencję tego co było w serii nie warto się nastawiać. Sam osobiście nie jestem wielkim fanem serii, grałem w kilka części, a jedyną jaką skończyłem od A do Z była część Underworld. Wiadomo, że ostatnie tytułu z Larą do wybitnych już nie należały, jeśli dla kogoś seria odeszła od pierwowzoru w ostatnich odsłonach to tutaj nie ma czego szukać. Do nowej części trzeba podejść jak do nowej gry, gry akcji powiedzmy sobie jasno.
Spoiler

#22 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów
  •  PSN: mattaman_PL

Napisany pią 01 mar 20:45

grałem w kilka części, a jedyną jaką skończyłem od A do Z była część Underworld.

No kuźwa nie dość że noob, to jeszcze infidel!!!  gunfirebandana

#23 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany pią 01 mar 21:22

Crystal Dynamics to kultowa firma w czasach PSX'a :D
Jak dobrze, że wrócili w glorii i chwale :D

#24 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany sob 02 mar 01:20

Haha :D Musiałem wyłączyć, bo szkoda mi kończyć dziś gry. Muszę zostawić sobie coś na jutro, bo smutno byłoby gdybym zobaczyć dziś napisy. Rzadko mi się to zdarza ;D

Powiem krotko, Tomb Raider > Uncharted. Można się oczywiście przyczepić, że Lara nie ma takich fajnych zagadek, czy takiego piasku na pustynie, a mechanika strzelania jest podobna (aczkolwiek lepsza) ale serio Tomb Raider bije Uncharted pod każdym względem. Pod każdym. Napiszę jeszcze raz, pod każdym.
Spoiler

Jeśli ktoś szuka najlepszej gry przygodowej tej generacji to właśnie ją dostał. Idę spać ;D

#25 anarom

anarom

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2444 postów
  •  PSN: anarom1

Napisany sob 02 mar 07:51

Ale żeś mnie nakręcił w00t . Zawsze trułem że Tomb powróci i będzie lepszy od Uncharted. Sam wygląd postaci bije na łeb short legs Nathan ;)
Poza tym z tego co widziałem na filmikach, grafika otoczenia jest bardziej realistyczna. Zara lecę szukać w mieście. Może się uda ;)

#26 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany sob 02 mar 09:52

Ja też zawsze stawiałem Tomb Raidera ponad Uncharted.
Też mam dziś zamiar zrobić run po sklepach ;D

#27 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany sob 02 mar 10:33

Czy ta gra dostanie demo? Grałem dawno temu gdy sam nie miałem nic do grania prócz C64 u kolegi w jakąś część na PSX a później dopiero w anniversary i jakoś hype na ten tytuł mnie nie złapał.

#28 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany sob 02 mar 10:53

Nie będzie dema. Teraz to zupełnie inna gra, w mojej ocenie warto zagrać w ten tytuł. Mimo wszystko poprzednie części były dość lekkie i przyjemne. Tutaj jest naprawdę brutalnie i tylko 18+.

#29 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany sob 02 mar 10:59

Mam obecnie jakąś niechęć do gier, ostatni tytuł jaki ukończyłem to AC3. Ale kupię, najwyżej będzie na was  ;D

#30 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany sob 02 mar 11:09

Witaj w klubie ;D Ja żadnej ostatnio nie mogę ukończyć. Nawet do 1/4 nie mogę dojść... :facepalm:

#31 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów
  •  PSN: HadesHell_

Napisany sob 02 mar 13:28

Jesli faktycznie Uncharted przegrał na koniec tej generacji z Tomb Raider, to będzie miło ;) mimo, że Natchana lubię a jego przygody wciągały mnie w każdej części na wiele godzin, to serię TR pamiętam z 1996r... mam nadzieję, że zaskoczy mnie równie miło jak Jedynka, czy Dwójka w starej serii :)

#32 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  •  PSN: Astarr

Napisany sob 02 mar 14:10

Kupię na PC. Czuję, że cena spadanie do akceptowalnych 60zł w ciągu kilku dni  :)

#33 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany sob 02 mar 15:44

Proponuję nie sugerować się również ocenami. Tomb Raider przez wielu będzie miał ocenę niższa nić mieć powinien, bo wielu recenzentów odbiera ją nie jako nową grę, a przez pryzmat całej serii. Jest to błędne podejście, bo jako gra przygodowa i gra akcji w pełni zasługuje na 10 :D

#34 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany sob 02 mar 16:10

Ja to traktuję jak Batmana AA czyli jako cudowne odrodzenie bohatera bad-gerl

#35 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów
  •  PSN: HadesHell_

Napisany sob 02 mar 16:15

Oby znów nie było TR 2, 3, ... 9 na tym samym silniku i tak samo wyglądającego  :wassat:

#36 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany sob 02 mar 16:20

Na tym samym może być. I tak następny TR będzie już na PS4, więc skok jakości na pewno zauważysz ;)

#37 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany sob 02 mar 16:52

Na pewno będzie na tym samym. Trochę się napracowali nad tą grą tak więc pora zarobić kasę. Byle kasa nie przesłoniła im wszystkiego.

#38 anarom

anarom

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2444 postów

Napisany sob 02 mar 19:37

Też mam dziś zamiar zrobić run po sklepach ;D

Mój run dzisiaj nie przyniósł efektu ;) . Ale zamówiłem i zapłaciłem w Ultimie. Myślę że już we wtorek będę grał w grę :D
http://www.youtube.com/watch?v=dePG2a0Oe1I

#39 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany sob 02 mar 19:40

U mnie to samo więc... kupiłem na Amazonie za jakieś 155zł ;D
Tydzień dłużej poczekam ale ponad 70zł w kieszeni zostało ;D

#40 anarom

anarom

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2444 postów

Napisany sob 02 mar 19:49

No to nieźle :) . Ja dałem w sumie 205 zł z przesyłką. Wersja PL z DLC. Także różnica 50 zł, no i PL gratis ;D
PL przy odsprzedaży znacznie zwiększa wartość gry ;) .

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników