Skocz do zawartości

Zdjęcie

Windows Phone 7

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#1 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  •  PSN: Astarr

Napisany wto 13 mar 08:30

Siema.

Ostatnio coś zaczął mnie męczyć android. Jest z nim to samo co z PC... zainstalujesz kilka rzeczy i zaczyna mulić. Do tego ostatnio zauważyłem, że jakimś cudem sam mi otwiera programy (sprawdzam co lata, bo tel. trochę zamula, a on mi otworzył Cut the Rope w którego nie grałem od dobrego miesiąca).

Niedługo zmieniam sieć i celuje w beznadziejne Orange. Chcę telefon na abonament/mix 50 (max 60zł miesięcznie, jak będzie dobra oferta). Na telefon chcę wydać max 400 (jak mnie trzepnie telefon to około 500)zł. Po dojściu do tego, że potrzebuję zmiany wybór pada na WP7. Pytanie. Miał ktoś z nim dłużej do czynienia? Zastanawiam się nad HTC Mozart. Fajna obudowa (na pewno wytrzymała), zdjęcia telefonem mnie nie jarają (potrzebuję jedynie do robienia ściąg na koła...), nie jarają mnie widgety typu pogoda i zawalenie sobie pulpitu, dlatego praktyczny brak customizacji WP7 mi odpowiada. Po prostu chcę się dowiedzieć jak telefon działa po powiedzmy pół roku zabawy etc.

#2 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany śro 14 mar 10:22

Biorąc pod uwagę, że WP7 to dość nowa rzecz, wątpię, żebyś znalazł kogoś kto Ci powie jak działa po pół roku zabawy :) Co nieco o WP7 możesz przeczytać na imagazine.pl w recenzji Nokii Lumia 800.

#3 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 14 mar 11:55

Z W7 będzie to samo co z Androidem. Poinstalujesz tonę aplikacji - będzie mulić i nic z tym nie da się zrobić ;D Aplikacje trzeba wrzucać z głową, ustawiać atrybuty ich pracy i kontrolować co ma być na auto, a co ręcznie. Tak samo jak w komputerze, postawić świeży system, a po 2 dniach będziesz miał 50 zbędnych procesów w tle, która siłą rzeczy mulić muszą. Jeśli nie jesteś zainteresowany iOS (Apple ma najlepszy system certyfikacji oprogramowania i surowe zasady przez co mniej jest tam programistów - amatorów niż w przypadku Androida) to i tak nie znajdziesz nic lepszego niż Android. Windows bez względu na wersję to krzyk rozpaczy w walce na torcie OS w telefonach. W byle jakich testach Android miażdży możliwościami Windowsa. A jak masz zamiar dopłacić do telefonu i uwiązać sobie smycz na 2 lata to weź po prostu lepszy telefon, tego W7 niestety Ci nie da.

I jeszcze jedno, Androida po wyjęciu z pudełka się rootuje, bo domyślnie chodzi właśnie jak chodzi. Ściąganie na kołach i egzaminach z telefonu jest takie se, ja tam jadę na tablecie, więcej widać. Niestety ten stan czasami się zmienią i są takie cwaniaki, że "przed rozpoczęcie egzaminu proszę zostawić telefony, tablety, laptopy i inne zabawki elektroniczne na parapecie" ;D

#4 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany śro 14 mar 18:31

Jedyne co mnie boli w WP7 to brak możliwości przesyłania rzeczy po BT... to wydaje się troche chore.

#5 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany śro 14 mar 18:49

O matko kolejny, któremu brakuje wysyłania rzeczy po BT... A nie tęsknisz za wysyłaniem podczerwienią?  ;D  Co ty chcesz tym BT wysyłać?

#6 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany śro 14 mar 18:50

Stary, sorry, ale dla mnie bt to podstawa. Nie jeden egzamin temu zawdzięczam. Jeden typ był bazą, rozwiązuje egzamin robi zdjęcia i rozsyła po BT/mailu. BT jest dla mnie mega ważne i jestem ciekaw czy w jakimś update dadzą taką możliwość.

#7 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 14 mar 18:57

U mnie to się robi tak, idzie się na zerówkę egzaminu bez stresu i na lajcie, siada się, zpisuje zadania, ziewa, śpi, śrubuje rekordy w Angry Birds lub coś innego, a jeden gość trzaska egzamin. On zalicza, jedzie do domu, my idziemy na piwo. Na pierwszy termin jest to samo z tym wyjątkiem, że gość który zaliczył zerówkę siada na korytarzu z kartką i długopisem. Przez BT dostaje zadanie, rozwiązuje na kolanie, my dalej śrubujemy rekordy w grach, odsyła zadanie po BT, przepisujemy i na piwo. Sesja zaliczona w terminie, a BT chodzi nieźle, sprawdzane na odległość 50m przez 2 betonowe ściany ;D

Astarr egzaminy trzeba samemu robić, bo przy takich inżynierach to każdy most się zawali. W UK 3 próby ściągania i żegnajcie studia hiehie ;D

#8 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany śro 14 mar 19:00

Dokładnie ten sam patent. 0 kosztów... no chyba, że siatka się rozrasta do >5 osób to wtedy już fatygujemy się na specjalnym mailu  Qw:

#9 Pan Konrad

Pan Konrad

Newbie

• Members
  • Pip
  • 396 postów

Napisany śro 14 mar 19:49

Uczyć się a nie ściągać :silly: . Wtedy bt nie będzie potrzebny.

#10 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany śro 14 mar 21:29

No ale sam wspominasz o mailu. Szybciej, wygodniej, po co się bawić w bt? Z innej beczki - skoro prowadzącemu nie przeszkadzają smartfony to może też nie będzie miał nic przeciwko, jak ten koleś poprostu wejdzie, spisze pytania, a potem wróci i rozda rozwiązania? :P

#11 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 14 mar 21:33

Jakbyś chciał przesłać za free kilka zdjęć po kilka MB? Przecież to ładne parę złoty, a BT masz za free ;D

#12 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany śro 14 mar 21:36

Na jakim planie taryfowym ty jedziesz ze swoim smartfonem, że płacisz parę zeta za parę MB?

#13 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany śro 14 mar 21:58

Taa, ale jak te kilka osób miałoby ściągać z maila rzeczy to trochę zajmie. BT to wygoda. Dodajesz telefon "bazy" jako wiarygodne źródło, jedno kliknięcie, 5sec i masz wszystko na swoim telefonie. Na gmailu byś się trochę naklikał, a tutaj chodzi o czas i dyskrecje  ;)

#14 mamedpl

mamedpl

Newbie

• Banned
  • Pip
  • 18 postów
  •  PSN: mamedpl

Napisany pią 27 gru 12:52

nienawidze windows phone 7

#15 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany pią 27 gru 13:06

Świetny system jak chcesz mieć wszystko zainstalowane po wyciągnięciu telefonu z pudełka. Excel/Office wymiata na WP. 

#16 saperman

saperman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2059 postów

Napisany pią 27 gru 13:52

Fakt, ale potem nie za bardzo jest co zainstalowac, bo te najwieksze apki nieczesto maja wersje na WP. 

Rozumiem, ze mozna nienawidzic androida czy iOS... ale nienawidzic slodkiego WP?  ^_^

#17 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany pią 27 gru 15:23

Dokładnie. Głupi authenticator do Star Warsów nie ma wersji na WP. W dodatku current geny będą korzystały z telefonów, więc wolałem wziąć Androida. Niemniej jednak jako telefon do neta, poczty i rzeczy biurowych to WP jest genialnym wyborem. 

#18 saperman

saperman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2059 postów

Napisany sob 28 gru 01:43

...i (mimo ze to kwestia indywidualnych pogladow) - wyglada najlepiej ze wszystkich 3 glownych graczy!  :rolleyes: 

Customizacja androida, wyglad WP(8) i wszystko inne z iOS... :wub:  Zaraz chyba zabieram sie za robienie SaperOS.

#19 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany pon 30 gru 21:30

System prosty do bólu, można wyjąć telefon z pudełka i po prostu korzystać. Miałem Lumie, teraz mam HTC. Czuć jednak, że jest to system dużo mniej popularny niż pozostałe dwa. 

#20 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany pon 30 gru 22:11

Czuć i to bardzo... ale czy przeciętny użytkownik WP będzie nad tym rozpaczał? System jest cholernie stabilny, net, poczta, ofice zapakowane w ładne kafle. Jeżeli ktoś chce się bawić/grać na telefonie to wybierze iOS/Androdia.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników