Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Hardware] PS3, telewizor - jeden temat!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
367 odpowiedzi na ten temat

#21 Kenet

Kenet

Newbie

• Members
  • Pip
  • 67 postów
  •  PSN: Mało czasu... za mało...

Napisany sob 20 gru 09:22

Nie podam żądnej marki ale parametry na które trzeba zwracać uwagę..

Przede wszystkim uważam, że powinniście kupić TV w technologi LCD a nie w Plazmowej

minimum:
TV HD Ready z matrycą o rozdzielczości nie mniejszej niż 720p czyli 1280 × 720

medium
TV Full HD z matrycą o rozdzielczości nie mniejszej niż 1080p czyli 1920 × 1080 z HDMI 1.2 (standard łącza) - PS3 wyposażona jest w łącze HDMI 1.3*

Hi-end
min. 40' TV Full HD z matrycą o rozdzielczości nie innej niż 1080p czyli 1920 × 1080 z HDMI 1.3 (standard łącza) - PS3 wyposażona jest w łącze HDMI 1.3*

parametry
- czas reakcji podawany w ms (milisekundach) np 5ms
- kontrast - im większy tym np:
      3000:1 jest ok
      50 000:1 to wypas
      są już TV z kontrastem 1000000:1 (Samsung seria 7) - ojciec ma ten TV i obraz jest obłędny
- standard łącza HDMI 1.2 czy 1.3

*Co to jest HDMI 1.3 - zatwierdzone w 2006 roku

Wersja 1.3 oferuje więc przede wszystkim:
- zwiększoną przepustowość przesyłania danych - z 618 MB/s do 1,275 GB/s,
- obsługę szerszej palety barw (dotychczas interfejs HDMI obsługiwał jedynie obrazy o głębi nie większej niż 24-bitowa, odtąd obsługiwać ma też obrazy o głębi 30-bit, 36-bit i 48-bit),
- obsługę formatów dźwięku Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio,
- obsługę technologii "Lip Sync", czyli systemu automatycznej synchronizacji sygnałów audio i wideo,
- dodatkowe złącze dla urządzeń przenośnych (np. cyfrowych wideokamer).

porównanie z starszymi standardami

Dodany obrazek

więcej na http://en.wikipedia....i/Hdmi#Versions

#22 Seba_17

Seba_17

Newbie

• Members
  • Pip
  • 338 postów
  •  PSN: Seba_17

Napisany sob 20 gru 19:20

Siemka szukam jakiegoś LCD max 2tys.(do oglądania TV i grania) cale od 32, 37 i w górę. Macie coś dobrego do polecenia?  :)

#23 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany sob 20 gru 20:07

Ja mogę Ci polecić Samsunga sam mam model LE32R82B (teraz jego koszt to 1.6 tys.). Więc możesz się rozejrzeć za podobnymi modelami lub nowszymi (swój kupiłem rok temu), bo są bardzo ładnie wykonane i obraz też mają ładny, sporo wejść (chyba w standardzie 3x hdmi, vga, component, av, 2xscart), wyjście audio.
Do tego jeśli chodzi o gwarancje to Samsung wymienia części na nowe w przeciągu 3 dni. No i ceny Samsungów to ich zaleta także, tutaj nie płaci się tyle co za nalepkę Sony.

#24 Dimson

Dimson

Newbie

• Members
  • Pip
  • 51 postów

Napisany sob 20 gru 23:12

Siemka szukam jakiegoś LCD max 2tys.(do oglądania TV i grania) cale od 32, 37 i w górę. Macie coś dobrego do polecenia?  :)

Zamiast LCD polecam plazmę  8) np: Panasonic 42PV80 polecam ponieważ sam takiego posiadam i sprawuje się wyśmienicie  :)

#25 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany nie 21 gru 12:36

Ok to powiedzcie mi jak się ma sprawa z Full HD na 32''?
Pokój mam malutki więc nic ponad 32 nie wejdzie. Czy jest sens i widoczna różnica pomiędzy HD Ready a Full HD przy tylu calach?

Parametry poniżej.

[table]
[tr][td]Rozdzielczość[/td][td]|[/td][td]1366 x 768[/td][td]|[/td][td]1920 x 1080 [/td][/tr]
[tr][td]Współczynniki kontrastu dynamicznego[/td][td]|[/td][td]15000 :1[/td][td]|[/td][td]33000 :1 [/td][/tr]
[tr][td]Jasność ekranu[/td][td]|[/td][td]500 cd/m2[/td][td]|[/td][td]500 cd/m2[/td][/tr]
[tr][td]Czas reakcji matrycy[/td][td]|[/td][td]8 ms[/td][td]|[/td][td]8 ms[/td][/tr]
[tr][td]Kąt widzenia pionowy[/td][td]|[/td][td]178[/td][td]|[/td][td]178[/td][/tr]
[tr][td]Kąt widzenia poziomy[/td][td]|[/td][td]178[/td][td]|[/td][td]178[/td][/tr]
[tr][td]Cena[/td][td]|[/td][td]1999[/td][td]|[/td][td]2999[/td][/tr]
[/table]

W sumie cena nie gra roli bo tak czy inaczej idę w raty. Chodzi mi o jakość :)

#26 Przem_2010

Przem_2010

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  •  PSN: Konkurencja;)

Napisany nie 21 gru 14:46

Jeśli cena nie gra roli to ja na Twoim miejscu bym wziął FullHD. Sam mam TV Sony KDL 32W400 i powiem szczerze, że z daleka różnicy za bardzo nie zobaczysz, ale już w odległości mniejszej niż 2 metry ja osobiście widzę różnice. W przypadku gier tylko w FullHD jest lepsza ostrość i przeważnie 'tereny' w dalszej odległości są lepiej widoczne. Jeśli chodzi o odpalanie gier 720p w 1080p to nie ma żadnej różnicy poza lekkim pogorszeniem aliasingu 8)

#27 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany nie 21 gru 15:17

Czyżbyś czytał w moich myślach? Na ten model właśnie patrzyłem :)
W moim wypadku to głównie jest około 2-3m później mi się zaczynają drzwi, meble albo ściany ;) Więc dobrze to słyszeć.
Aliasing mi nie przeszkadza bo mam od startu tej generacji konsol wbudowaną w sobie funkcję antialiasingu ;) Po prostu nie zwracam uwagi.

A skoro masz ten tv to zapytam o detale.
Jak z czernią i smużeniem. W pierwszym wypadku na ile jest czarna, w drugim, czy występuje :)
No i jak ze sferą okołogrową.
Jak wygląda obraz z DVD, TV (zwykła czy cyfrowa zależnie, którą masz)?
Czy jakoś mądrze rozwiązane jest przełączanie między 4:3 a 16:9?
Czy jest wszędobylskie rozciąganie 4:3 do 16:9 'z automatu'.

#28 Przem_2010

Przem_2010

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany nie 21 gru 16:17

Nie wiem za bardzo jak Ci opisać tą czerń ::) ogólnie jest dobra, choć plazma to to nie jest ;) ocenę podałbym taką 8/10. Nie będzie Ci przeszkadzać jest na zadowalającym poziomie :)
Jeśli chodzi o smużenie, to tak potrafi smużyć na analogowym sygnale (w moim pokoju jest tylko antena naziemna) i nawet 'lekko' smuży na sygnale HD, ale tylko w dynamicznych scenach z dużą ilością czarnego koloru; przy kolorowych scenach prawie niezauważalne (jak nie zwracasz uwagi na aliasing w grach to tym bardziej nie powinno Ci to przeszkadzać ;) ).
Specjalnie poszukałem filmu DVD, bo wcześniej jakoś nigdny nie oglądałem na tym TV i powiem że średnio to wygląda nawet po upscalingu.
Do przełączania formatu obrazu jest oddzielny guzik na pilocie, można wybierać spośród wide, zoom, 14:9, smart i 4:3.
Można ustawić sobie w opcjach jak w jakim formacie ma być wyświetlany obraz, możesz sobie zdefiniować format 4:3 i wszystko będzie wyświetlane w takim formacie. Jeśli będziesz latał po kanałach i coś Ci nie podpasuje, możesz zawsze skorygować sobie format jednym przyciskiem ;)
Ogólnie polecam ten telewizor. Ja nie narzekam, a mam wybredne oko ;)

Coś pominąłem? :)

EDIT: Tylko nie wiem skąd Ci się wzięła taka cena tego TV :o można go dostać w cenie ok. 2600 zł. Ja go wyrwałem za 2250 zł. nówkę :)

#29 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany nie 21 gru 16:30

Cena wzięta pierwsza lepsza z brzegu. Bardziej na specyfikację patrzyłem :)

Dzięki wielkie za szczegółowy opis :)

#30 GRZ

GRZ

Newbie

• Members
  • Pip
  • 103 postów

Napisany nie 21 gru 16:37

Witam
Mam pytanko moze glupie,ale kto pyta nie bladzi :) mam bravie kdl-26v4500,jest to telewizor hd ready,a nie full hd.Ale jak odpalam konsolke to w rogu telewizora wyskakuje 1080p,tak samo jest np z Wipeout HD,o co chodzi??

#31 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany nie 21 gru 16:52

Wg strony Sony ten tv obsługuje 1080p :)

#32 GRZ

GRZ

Newbie

• Members
  • Pip
  • 103 postów

Napisany nie 21 gru 17:16

:D nie wchodzilem na stronke sony ale sprawdzilem na jakiejs innej a tam pisalo ze max to 720p,tak samo jak i w sklepie,no coz mila niespodzianka dzieki

#33 Przem_2010

Przem_2010

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany nie 21 gru 17:19

Widzisz jak przez niedoinformowanie zmieniłeś sobie szybko telewizor z HDReady na FullHD :D

#34 GRZ

GRZ

Newbie

• Members
  • Pip
  • 103 postów

Napisany nie 21 gru 17:30

Widzisz jak przez niedoinformowanie zmieniłeś sobie szybko telewizor z HDReady na FullHD :D

Kurde teraz to juz jednak zgluplem :) ,aby sie upewnic zajrzalem jeszcze do instrukcji,a tam pisze ze max to 720p i komu tu wirzyc:)?Nie ma to jak natlok kakretnych informacji:)

#35 Zaan

Zaan

Member

• Members
  • PipPip
  • 1237 postów

Napisany nie 21 gru 18:48

Kiedyś pracowałem w firmie drukującej instrukcje do telewizorów, wież mi, ze takie głupoty w książeczkach to nie rzadkość. Na to praktycznie nie ma kontroli jakości, tak więc takie rzeczy przechodzą. Nic tylko się cieszyć.

#36 Seba_17

Seba_17

Newbie

• Members
  • Pip
  • 338 postów

Napisany pon 22 gru 12:18

Mam na oku:
LG 32LG3000 ( http://www.ceneo.pl/1423030 )
PHILIPS 32PFL3403/12 32 ( http://www.zadowolen...2pfl3403-12-32- )

Który z nich lepszy, może macie jakieś inne modele w tych cenach mogą być tez 37" (max 2tys)

#37 Zaan

Zaan

Member

• Members
  • PipPip
  • 1237 postów

Napisany pon 22 gru 12:38

Powiem ci tak, jeżeli twoim limitem jest 2000 zł to nie bierz żadnego z tych telewizorów. Po pierwsze różnica w nich jest praktycznie żadna, co więcej podzespoły do obu są produkowane w jednym miejscu. Po drugie oba są dość przestarzałe. Osobiście polecałbym Toshibę z serii CV.

http://www.ceneo.pl/1423065
http://www.ceneo.pl/1440637

Ewentualnie jakiegoś Soniaka albo Sharpa.
http://www.ceneo.pl/1647999  -  ten na przykład jest fajny

Jakby to miało ci pomów to telewizory LG wcale się nie sprzedają a Philipsa... prawie wcale.

#38 Seba_17

Seba_17

Newbie

• Members
  • Pip
  • 338 postów

Napisany pon 22 gru 13:19

Zaan dzieki za info przyjże sie tym Toshibom :P i jak będą dobrze wyglądać to się w koncu zdecyduje.

#39 Zaan

Zaan

Member

• Members
  • PipPip
  • 1237 postów

Napisany pon 22 gru 13:33

Nie ma sprawy :) Jeżeli chodzi o estetykę to ja mam takiego sharpa jak w linku i bardzo mi się podoba. Ale to oczywiście sprawa subiektywna.

#40 Seba_17

Seba_17

Newbie

• Members
  • Pip
  • 338 postów

Napisany pon 22 gru 13:40

Jak dla mnie to ten sharp ma za mały kontrast i jasność, Toshiba wydaje sie lepsza.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników