Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
75 odpowiedzi na ten temat

#41 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany czw 08 mar 14:41

Pips, mało wiesz, w nogach śpisz. Co Ci z 41mpix, jak matryca jest malutka, szkło beznadziejne. Mały przykład - mój stary (prawie 8 letni) 3mpix aparat Fuji (nie lustrzanka, ale z dużym, porządnym szkłem) robi zdjęcia lepsze od dowolnej "idioten camera" z 10-12 mpix. Co do projektora, to nawet szkoda słów, żeby się wypowiadać. Jakość z takiego "projektorka" z pewnością jest mega...
Misiu, szkoda czasu, odpuść sobie...
Co do "szrotu" jakim jest iPad w porównaniu z super tabletami androida to proponuję zerknąć na porównanie: http://www.engadget....petition-specs/
A i tak jak wszyscy dobrze wiemy, nie ma co porównywać specs'ów 1:1, bo soft odgrywa ogromną rolę. Dość powiedzieć, że iOS na iP4 działa dużo płynniej niż android na najnowszych 4 rdzeniowych telefonach.
Z iPadem jest tak, że albo Cię na niego stać i go kochasz, albo Cię nie stać, i żeby się lepiej poczuć to hejtujesz, bo przecież szitu i tak nie warto mieć...

#42 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany czw 08 mar 14:45

Misio powinieneś się nauczyć że Darutek zmienia zdanie tak jak mu wygodnie w danej chwili :) Pod tym względem się nie zmienił :)

Ipadzik nowy ciekawy, ale od kilku miesięcy mam dwójkę i nie mam zamiaru zmieniać. Jednak dla kogoś bez ipada to na pewno sprzęt warty swojej niewygórowanej ceny. I bynajmniej apple nie musi gonić innych tabletów :)

#43 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany czw 08 mar 14:53

Misio powinieneś się nauczyć że Darutek zmienia zdanie tak jak mu wygodnie w danej chwili :) Pod tym względem się nie zmienił :)

Misiu, szkoda czasu, odpuść sobie...

Ale kiedy ja to lubiem ;D

iPad to zabawka wyjątkowo nie dla mnie. A już na pewno nie dla mnie jest cykl wydawniczy. Co rok 2k? To mnie przerasta. 2k to ja mogę wydać na minimum 5 lat. Vide konsola czy komp.

O aparatach w takich sprzętach się nie wypowiadam bo dla mnie nierealnym jest wstawienie porządnego aparatu w obudowę grubości 1cm. Optyka to optyka. Tu się pewnych rzeczy nie da obejść.

#44 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany czw 08 mar 14:58

Ja zdania nie zmieniam, ba nie zmieniłem go. Żeby dyskutować o czymkolwiek to trzeba mieć z lekka pojęcie o wyświetlaczach i technologii w niech zastosowanej. Nie moja wina, że ktoś nie widzi różnic między Retiną, a Amoledem. Ten drugi nie powinien mieć rozdzielczości wyższej niż FullHD przy 10'' i 720p przy przekątnej do 5''

Retina ma olbrzymie jakby nie patrzeć rozdzielczości, bo sam w sobie ISP jest przeciętny i wszelkie braki techniczne na tle konkurencji w postaci Samsunga są maskowane przez rozdzielczość. A wracając do PSV to lotto mnie to, jak zaginacie rzeczywistość, ekran jest w tyle za dzisiejszymi standardami czy to pod względem jakości obrazu, czy to pod względem zapotrzebowania na energię czy w końcu jeśli mówimy o geometrii obrazu.

I jeszcze jedno, tak śmieje się z Sony, że PSV nie ma rozdzielczość 720p lub większej przy takim rozmiarze matrycy. Z drugiej strony rozumiem, że musieli na czymś zaoszczędzić więc padło na ekran. Co do iPada 3 rozdzielczość tutaj jest za duża, no ale to wynika z różnic między technologią.

#45 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów
  •  PSN: mattaman_PL

Napisany czw 08 mar 15:27

Ale ty Darud pindolisz głupoty. Do nowego iPada jakiś start ma tylko Asus bo szajsung na dzień dobry wymięka. Komfort użytkowania tez jest kompletnie inny niż na mulącym adroidzie, dodatkowo duża bateria i konkurencja leży i kwiczy.

#46 TrollJack

TrollJack

Member

• Members
  • PipPip
  • 1286 postów
  •  PSN: ...

Napisany czw 08 mar 15:41

ipad 1 - świetna sprawa,
ipad 2 - nie kupiłem bo dla posiadacza pierwszej wersji poza pozbyciem się kasy ja nie widziałem potrzeby zmiany
ipad 3 - kupuje, a 1 zostawiam dla Swoich dzieci co by miała co w samochodzie robić :)

co do wyśiwetlacza, dla mnie Retina jest super, miałem ipka pierwszego oraz 3GS teraz ja jaden na ipku 4 żona na 4S - różnica na tym małym ekranie 3GS vs 4 lub 4S jest niesamowita i zauważalna od razu bez wpatrywania się,

co do Samsunga - TV mają fajne jeśli chodzi o stosunek cena/jakość ale komórki czy tablety mają bardzo plastikowe w moim odczucie cholernie tandetne w dotyku - a tego bardzo nie lubie !!

#47 aigorr

aigorr

Member

• Members
  • PipPip
  • 898 postów

Napisany czw 08 mar 16:02

No masz ;), a ja miałem w łapkach parę tabletów i telefonów samsunga i mam zupełnie odmienne odczucie. Nawet obecnie używam Galaxy Nexusa i co jak co, ale tandetą bym go raczej nie nazwał nazwał. Nie mówiąc już Note, czy Note 10.1.

#48 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany czw 08 mar 16:48

Szczerze nie rozumiem fenomenu iPada. Mam Macbooka i za nic w świecie nie wróciłbym na coś innego, no chyba, że bym musiał. iPhone'a chętnie bym nabył, ale perspektywa wywalenia 2k zł na TELEFON mnie skutecznie odstrasza. Za to iPad? Macbook jest wystarczająco mobilny.

#49 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany czw 08 mar 16:57

Olfeusz, MacBook jest mobilny i możesz na nim wiele zrobić, ale do pewnych rzeczy lepszy jest iPad. Przykład pierwszy z brzega - Instapaper, RSS'y, etc. MacBooka trzeba trzymać na kolanach (no chyba że siedzisz przy biurku). Z ipadem można wygodnie rozwalić się na kanapie... Ale upraszczając - iPad nie zastąpi MacBooka w pewnych przypadkach i vice versa.

#50 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany czw 08 mar 20:22

iPhone'a chętnie bym nabył, ale perspektywa wywalenia 2k zł na TELEFON mnie skutecznie odstrasza.

Jeżeli miałbys go uzywać jako telefon to pewnie że odstrasza. Ja go używam do neta, mail, gry, rss, muzyka, podcasty, filmy czyli do tego do czego taki smatfon został stworzony.

#51 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany czw 08 mar 20:54

A ja do tego wszystkie używam Macbooka więc nadal nie rozumiem. No może jedynie to, że taki iPad kosztuje 2k, a MBP 5k. :P I chyba tutaj jest fenomen tego urządzenia.

#52 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany czw 08 mar 21:09

W większej mobilności też :)

#53 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany czw 08 mar 21:44

Wydaje mi się że jeden z was mówi o iPhonie a drugi o iPadzie :PNo sorry olfi, ale MacBook do Podcastów? Ja słucham podcastów jak muszę gdzieś na mieście się wybrać - słuchawki do uszu, podcast włączony i jedziemy. Z plecaka miałbym kabel ciągnąć? Nie wydaje mi się :P Tym bardziej, że jak ktoś zadzwoni, to przerywa mi podcast i odbieram telefon, bez wyciągania go z kieszeni.
Na zasadzie - iPad jest dobry do x, y i z, ale MacBook też daje radę, można równie dobrze powiedzieć, że najtańszy netbook za tysiaka, też daje radę :P

#54 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany czw 08 mar 23:07

Ja mówiłem o iPhonie :P

#55 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany czw 08 mar 23:23

Wiem, ale Olfeusz przyrównywał iPada do MacBooka, i chyba nie zauważył, że nawiązałeś do jego zdania o iPhonie :)

#56 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany pią 09 mar 00:15

Dokładnie tak było. Wysłałem wiadomość gdzie się wytłumaczyłem, ale jakoś jej nie widzę. ;D Widocznie Public nie robię takich rzeczy które na Macu są uciążliwe i dlatego idea iPada do mnie nie trafia.

#57 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany pią 09 mar 00:30

Też tak myślałem do momentu zakupu ipada :) Teraz ipad zastępuje w 90% lapka :)

#58 Cerb3rus

Cerb3rus

Mój post jest lepszy od Twojego

• Members
  • PipPipPip
  • 1822 postów
  •  PSN: Cerb3rus1992

Napisany pią 09 mar 00:37

IOS lepiej działa, bo jest dedykowany sprzętom jednej firmy. Wasza kasa, wasz wybór, ale jak czytam takie przepychanki powątpiewam w inteligencję niektórych. Apple to taka sama firma jak inne i tak samo wciska durnoty dla ciemnych ludzi (4 rdzenie, musisz to mieć, HD HD), tyle. Ale jednego nie czaje, wywalania tyle kasy, bo system (dobry, bo dla urządzeń z jednej firmy). 4 rdzenie i co z tego ? Do czasu iPada 4 nikt z nich nie skorzysta i tak koło się toczy (mieszają że system szybszy, haha), więc wolę wydać na np. PSV, bo tam to znajdzie miejsce. Do neta nie trzeba 4 rdzeni. Tyle ode mnie i tyczy się to każdej firmy. Kupiłbym tablet, na to co mi jest potrzebny, a nie byle pierdołę rzucą i ludziska walą oknami, a będą pykać tylko w Angry Birds lub GTA III (co na kompie kilkunastoletnim śmiga lepiej), ale lans to 4 RDZENIE.

PS. Ale mi się śmiać z tych sprzętów chce :silly:.

#59 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany pią 09 mar 08:08

Widzisz, jakbyś śledził trochę Apple to zauważyłbyś, że nie podkreśla takich informacji jak "4 rdzenie", X ramu (do teraz nie wiadomo czy iPad ma 1 giga), taktowanie proca - tak jak robi to konkurencja. Cyferki jak potrzebujesz to znajdziesz, ale sprzęt ma przede wszystkim działać. Te 4 rdzenie (grafiki, bo procek to 2 rdzenie) są potrzebne żeby obsłużyć tą masakryczną rozdzielczość, aplikacje typu iPhoto czy Photoshop, iMovie, etc. z pełną płynnością. I tyle.

#60 FloreK

FloreK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6368 postów

Napisany pią 09 mar 08:11

Nie siedzę w tym i może samo Apple z tym się specjalnie nie obnosi, ale po postach Daruda chociażby mogę stwierdzić, że sami ludzie się tym nakręcają. ;D

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników