Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
75 odpowiedzi na ten temat

#21 aigorr

aigorr

Member

• Members
  • PipPip
  • 898 postów

Napisany nie 04 gru 11:59

iPad to akurat leży wystawiony w co drugim sklepie, więc bawiłem się oczywiście :D
No nie wiem, może :)

@aigorr, Galaxy tab 10.1 to ich pierwszy tablet?  '8[  Nawet nie wiedziałem. Za Note podziękuję, jak dla mnie za duże jak na telefon, za małe jak na tablet  Qw:

Nie, nie pierwszym tabletem od samsunga jest Galaxy Tab, o przekątnej 7 cali. 10'1 to następca ;) .

#22 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany nie 04 gru 12:06

@Roku
To nie potrafię tego zrozumieć dlaczego ten który ja sprawdzalem tak działał :)

W każdym razie jakbym miał brac androida to tylko z asusem transformerem i to dwójka która wyszła jakiś miesiąc temu, bo po potwór jeśli chodzi o bebechy :) Szkoda ze jak na takie bebechy to ten android bardzo zabija te wszystkie urządzenia.
Zawsze możesz poczekać do marca na ipada 3, to tez będzie potwór na pewno i do tego będzie retina :)

@Darutek
Co Ty piszesz? Oo
Dla Ciebie ważne usb i karty pamięci, ale kupiles galaxy taba, który tego nie ma? Oo
Widac jak wiesz co to retina, tak sie składa ze ipad2 tego nie ma. Ale rozdzielczość jest zadowalajaca. Co do starości ipada2 to tak sie składa ze jest szybszy niż te nowsze wynalazki. Poprzegladaj sobie testy.
Jedyna rzecz która sie zgadza to beznadziejne kamerki.

#23 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów
  •  PSN: mattaman_PL

Napisany nie 04 gru 13:35

Poza tym na wiosnę będzie iPad3 z Retiną właśnie, wtedy już wogole nie będzie dyskusji ;) USB i karty pam.  w takim sprzęcie nikogo :P

#24 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów
  •  PSN: A slime appeared!

Napisany nie 04 gru 14:17

Ok, a powiedzcie mi, bo to jedna z głównych rzeczy na którą chcę zwrócić uwagę... Ile wytrzymuje bateria? Ktoś tu już pisał, że długo, ale długo to znaczy ile? Tylko mnie interesuje ile to NAPRAWDĘ trzyma, a nie ile podaje Apple :P

I czy w ogóle opłaca się kupować iPada 2 skoro iPad 3 ma wyjść?

A i tam nie ma flasha, prawda? Więc np. Youtube trzeba oglądać w aplikacji a nie na stronie? I niektóre filmiki w necie mogą przez to nie działać?

#25 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany nie 04 gru 14:22

Strona YouTube jak i wiele innych jest już w html5 dzięki czemu wsio lata. Adobe olewa Flash na urządzeniach mobilnych i będzie wspierać html5 właśnie.

#26 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 04 gru 14:36

Raczej Adobe nie może dogadać sie z Apple i dlatego nie ma :)
YT odtwarza sie na stronie gdzie ktoś zamieścił filmik, np tutaj na forum, możesz sobie powiększyć a potem zmniejsza sie i wracasz na forum. Nie masz wyboru jakości ale ustawia sie najlepsza możliwa z tego co zauważyłem.
Flasha na innych stronach nie otworzysz, niby rozwiązaniem ma być html5 jak pisze mataman, niestety strony z animkami które odwiedzam są we flashu.

Co do baterii to uwierz Apple:) ja katuje na grach i www ipada przez cały dzień i ląduje go co 3-4 dzień.

Czy opłaca sie teraz ipada kupować... To zależy od Ciebie. Ja nie wytrzymalem, ale jak wytrzymasz do marca to albo kupisz ipada2 o 500zl taniej albo za ta cenę co teraz kupisz ipada3. Musisz sie zastanowić czy chcesz czekać na retine(teraz masz 133 ppi, retina będzie powyżej 300ppi) i 4 rdzenie czy mieć już teraz, a to chodzi ekspresowo. Nawet jedynka ponoć chodzi dobrze.

#27 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany nie 04 gru 14:53

Rhol - sypię głowę popiołem, iPad 2 nie ma Retiny. Pamiętam swojego czasu duże zamieszanie w okół wyświetlacza, miał być, potem nie, potem mieli wypuścić wersję z Retiną, teraz niby iPad 3 ma mieć Reitnę - zgłupieć można. Nie ważne, ekran w iPad 2 jest gorszy niż ten w iPhone 4, posiada również przeciętną rozdzielczość jak na przekątna matrycy. Retina to świetny ekran i póki co Apple nic lepszego nie stworzyło, więc jaki ma ekran iPad 2 dopisz sobie sam - zadowalający i tyle.

Trudno, żeby iPad 2 sam dla siebie nie był szybki, w końcu to zamknięta architektura i siłą rzeczy do końca będziemy skazani na iOS. Na pewno jeden z najwydajniejszych tabletów w dniu premiery, ale teraz? Smarty w tej cenie mają taką samą wydajność lub lepszą. Z tabletów np. Motorola Xoom lub przewijający się już Asus Transformers są szybsze w wielu aplikacjach. Wydałeś 2 klocki na sprzęt który jest warty 1/4 mniej, więc bronisz inwestycji. Lubie Apple, mam kilka jego zabawek, ale ich cena nigdy nie będzie miarodajna do tego co oferują. Taka jest polityka tej firmy 50% sprzęt, 50% marka czyli jeśli przymknąć oko na logo Apple zawsze produkował sprzęt nie warty pieniędzy. A nawiązując do mojego taba to dostałem w prezencie po zaliczonej sesji :P I nawet gdybym miał sam kupić to pewnie skłoniłbym się ku Galaxy, mają wydajniejsze GPU od Appla i lepiej nadają się do gier :D

#28 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 04 gru 15:42

Jedynka Teansformera w testach, które nawet dzisiaj przeglądalem jest słabsza niż ipad2. Dopiero Prime (dwójka), który ma 4 rdzenie jest trochę szybszy :)
Wiadomo ze za firmę sie płaci, nie oszukuje sie z tym, ale mimo wszystko to co oferuje w tym przypadku w porównaniu do konkurencji jest naprawdę najwyższej jakości. Taki Transformer kosztuje 1.5k czyli 3/4 ceny tego co kupiłem. Ale jest słabszy mimo wszystko, trzyma krócej na baterii, jeśli chce czas pracy podbić muszę dokupić ta klawiaturę, za 500 zł i wtedy ile wychodzi? W takiej samej cenie mam w takim razie ipada który jest szybszy, ale trzyma krócej niż Transformer ze stacja dokujaca. Jednak używając stacji przestaje to już być tablet, więc odpada.

Darutek nie chce mi sie wierzyć ze Galaxy który muli już na pulpicie jest szybszy w grach. Bebechy to nie wszystko. Kwestia na czym to stoi. To tak jakby porównywać XPka do Visty na takim samym kompie. Który będzie szybciej działał?
Każda gra na Viste miała dwa razy większe wymagania niż na XP i tak samo jest w przypadku Androida i iOS.

#29 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany nie 04 gru 19:10

Ostatnio przecież było info ze Adobe odpuszcza flasha na mobilnych urządzeniach bo nie da sie tego logicznie zrobić. Flash pochłania za duzo zasobów sprzętu i zjada baterie. Tak na dobra sprawę żaden sprzęt nie ma dobrze flasha zaimplementowanego z tych które wogole mają.

#30 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany nie 04 gru 19:21

Nawet PC ma z tym problemy ;)

#31 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 04 gru 19:34

Thanks for trying to access Flash Player. Unfortunately it is not available for your device because of restrictions that Apple has put in place. Click to see a wide array of the latest smartphones and tablets that do support Adobe's Flash Player.

Takie coś jest jak próbuje sie pobrać flashu na iurzadzeniu. Wiadomo ze flash to syf, którego ja osobiście nienawidzę, a tym bardziej stron w nim tworzonych. Ale tutaj ewidentnie Adobe i Apple sie nie lubią. Na innych urządzeniach jest, a tutaj nie ma i raczej nie o możliwości sprzętu Apple chodzi imho :)

#32 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany pon 05 gru 00:25

http://blogs.adobe.c...lash-focus.html

#33 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany czw 08 mar 10:03

Wczoraj apple pokazało nowego iPada

- ekran Retina rozdzielczość 2048 x 1536
- łączność 4G LTE do 73Mbps
- możliwość pracy jako HotSpot
- procesor A5X z czterordzeniową grafika
- bateria będzie starczała na 9 godzin pracy na 4G
- nowa kamera 5Mpx, z makro, z autofocusem i detekcją twarzy
- nagrywanie wideo 1080p z redukcją szumów i stabilizacją
- dostępność Siri ale tylko do dyktowania tekstu
- będzie grubszy 9,4mm (obecny 8,8mm)
- waga modelu 4G to 662 g, Wi-Fi 652 g (poprzednio 3G - 613 g, Wi-Fi 601 g)
- będzie kompatybilny z obecnymi Smart Cover

Cena ta sama co iPad 2, u nas od 23 marca. Jak wam się podoba? Bo mi bardzo :)

Dodany obrazek

#34 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  •  PSN: Astarr

Napisany czw 08 mar 11:07

Ile stoi wersja 16GB wifi?

#35 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany czw 08 mar 11:43

500 dołków - u nas pewnie 2000. Niby wiele nie zmienili, poprawili ekran, wrzucili dużo lepszy aparat (ale weź tą kobyłą rób zdjęcia) ale ten ekran... Więcej niż full hd na mniej niż 10 calach :D Przez to wszystko niemal podwoili pojemność baterii. Ja się zastanawiam czy nie kupić, ale żona będzie narzekaż, że po co 2 ipady w domu ;)

#36 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany czw 08 mar 12:06

Apple i zabawki dla idiotów ;D Retina to przestarzały IPS, ale że ma dużo pixeli to ludzie go łykają jako nowość. Amoledy już powoli odchodzą do lamusa, a Apple bawi się w jeszcze starszą technologię. Poza tym te miliony pixel na takich malutkim ekraniku? rotfl/ Do tego jeszcze te LTE, mityczna technologia ;D

Cała magia Apple polega na upchania fajnej technologi w zajebisty papierek i wyciągnięcie kasy. Świadomie nie wrzucają wszystkiego w swojej zabawce, bo za rok trzeba mieć co wrzucić do nowej. Owszem takie gadżety produkuje się raz na rok, ale Samsung potrafi włożyć więcej pracy w następcę jakiejś zabawki, Apple idzie zawsze na łatwiznę.

I taka mała anegdota do PSV i szybkości z jaką rozwija się technologią. iPad 3 z tym 4 rdzeniowym prockiem jest 4x szybszy niż PSV, a to rok się dopiero zaczął. Sony widać, że mocno odpuściło w wyścigu technologicznym, szkoda bo to ich ostatni handheld ;D

#37 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów

Napisany czw 08 mar 12:30

Amoled to szit przekłamujacy kolory. Idź pobaw się swoim plastkowym szajsungiem ;D

#38 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany czw 08 mar 12:46

Wczoraj czytałem o najnowszych smartphonach, w pamięci utkwiły mi dwa: Samsung Beam, posiada wbudowany projektor obrazu do 50", wejście HDMI. Drugi to Nokia, modelu nie pamiętam: Aparat 41 mega pikseli, lampa błyskowa do 3,5m zasięgu. Do czego zmierzam? Już wyjaśniam. Co to za shit? Z czym do ludzi, takie archaiczne parametry gdy młodsi bracia biją ten kawałek szybki? Czy oni dopiero wyszli z jaskini?  :facepalm:

#39 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany czw 08 mar 13:55

Apple to firma, która jest innowacyjna pod względem softwarowym i nie rzadko zostawia konkurencję daleko w tyle. Apple to też firma, której design często nie ma sobie równych, jednak Apple to też firma, która technologicznie jest w tyle za resztą, stąd konfiguracja iPada 3 nie robi żadnego wrażenia. Apple jest trochę jak Rosja, dziś chwalą się oblatanym samolotem stealth 5 generacji, Amerykanie latali na nich 20 lat temu ;D

FullHD, 4 rdzenie, LTE to nie nowość w tabletach. Apple nie robi kroku w przód zostawiając konkurencję w tyle, Apple zawsze próbuje nadążyć za konkurencją. Z drugiej strony im się nie dziwię, rok to bardzo długi okres na rynku elektronicznym, a Apple właśnie z częstotliwością raz na rok wypuszcza swoją zabawkę...

#40 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany czw 08 mar 14:18

Poza tym te miliony pixel na takich malutkim ekraniku? rotfl/

Nie chce mi się szukać, ale czy to nie Ty pisałeś że brak 720p na ekranie PSV to śmiech na sali? A jak pisałem, że to przecież zbędne to udowadniałeś, że im mniejszy ekran i wyższa rozdzielczość to obraz ostrzejszy. Coś tam o video YT w 360p i 720p pisałeś '8[

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników