Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
75 odpowiedzi na ten temat

#1 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów
  •  PSN: A slime appeared!

Napisany sob 03 gru 23:28

Temat, w którym rozmawiamy o tabletach :) Ktoś tu na forum ma? Jeśli tak, to jaki? I jak wrażenia? :D

Czy jest sens kupować jakieś tańsze tablety, jak choćby ten:
http://www.dixons.nl...p7310-wifi.html
Albo polećcie jakieś inne.

Czy jak już kupować to z górnej półki? Jeśli tak to jaki? Samsung galaxy albo iPad? Z tym, że te już są troszkę przydrogawe, szczególnie ten drugi...

#2 Cerb3rus

Cerb3rus

Mój post jest lepszy od Twojego

• Members
  • PipPipPip
  • 1822 postów
  •  PSN: Cerb3rus1992

Napisany sob 03 gru 23:48

Ja gdybym kupował tableta to bym brał Asusa Transformersa.

#3 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany nie 04 gru 00:04

Ooo, nawet nie słyszałem o takim :) Ten mi się podoba:

#4 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany nie 04 gru 00:08

Ja kilka tygodni temu kupiłem ipada 2. Jak już pisałem wybrałem wersje 16gb, bez 3G. Dzięki temu wydałem na niego 2k więc cena do przelkniecia. Stwierdziłem ze wiecej pamięci mi nie będzie potrzebne i póki co nie pomylilem sie, bo ciagle mam 13gb wolnego, a mam już wrzuconych kilka filmikow z YT. Muzyki nie wrzucam bo od tego mam iPoda, a zdjęć mam 1gb, (używam tabletu jako elektronicznej ramki - fajna sprawa). Do tego nie brałem 3G z racji tego ze używam go tylko w domu i pewnie 2 razy do roku na zewnątrz będę używał, więc szkoda 300 zł dokładać bez sensu.
Co dalej...
Samsunga miałem okazje macac w Tesco i widziałem ze przymulal niemiłosiernie. Więc ja bym tego nie brał. Zastanawiałem sie nad tym asusem, ale z klawiatura kosztuje tyle co iPad z reszta to wtedy już nie tablet :) Nie wybrałem go bo czytałem ze tez może zamulac, co jest ponoć przypadloscia androidow. A produkt Apple już znam więc decyzja była prosta.

Używam go non stop, lapka wlaczam już tylko raz na 2 dni, tylko po to aby dopisać coś do Calca, gdyż na appstorku nic ciekawego nie znalazłem. Cała resztę robię już na tablecie - www, poczta, YouTube, gry. Poważniejsze gry na ps3. W każdym razie u mnie wyglada to tak samo jak chyba kiedyś TrollJack napisał, tablet zastapił w 95% lapka.

W każdym razie nie żałuje ze wydalem tyle kasy na gadżet :)

#5 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany nie 04 gru 00:16

No u mnie tablet lapka/pc nie zastąpi, bo używam często chociażby tabletu do rysowania, programów graficznych czy programu gmax do modelowania itd. a tego na tablecie mieć nie będę.
Tablet chcę głównie do internetu, więc 3G by się przydało jak gdzieś idę/jadę, choć też nie jestem pewien... Można włożyć kartę z telefonu do tabletu, czy jak to 3G działa w tabletach? Muszę osobno abonament mieć?

#6 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  •  PSN: Astarr

Napisany nie 04 gru 00:22

Po co płacić za tablet 2k+ jak można mieć za 1k lapka 10''?  '8[

#7 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany nie 04 gru 00:24

Ale lapek 10" i tak będzie co najmniej 2x większy od tabletu ;)

#8 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 04 gru 00:24

Wydaje mi sie ze ze możesz kartę z telefonu wsadzić normalnie, tylko to chyba jest ta mini czy tam micro sim. Sieci w Polsce oferują abonamenty do siedzenia w necie specjalne i do tego oferują tablety, więc wszystko działa raczej tak jak telefon.

@Astarr
Dla gadzetu :D Dla miziania, dla nie grzejacego sie czegoś, dla lezenia w łóżku z czymś leciutkim, dla ramki na zdjęcia, dlatego ze lapka już mam :D

#9 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany nie 04 gru 00:30

Właśnie :D

A z takich mniejszych co byście polecili? Tak z 7". Znalazłem Lenovo Ideapad, i to za niecałe 250e :)
EDIT:
O, nawet za 150e coś znalazłem... :P

#10 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany nie 04 gru 00:36

Ja mam Galaxy Tab 10.1, z racji tego, że nie przepadam za iOS wybrałem Androida, który uważam za lepszy system. Ponieważ małego laptopa (Asus 10'') którego nosiłem na uczelnie dałem sis potrzebowałem coś małego, poręcznego głównie do neta na wykładach. Telefon (który poszedł w świat) był z czasem za mały, padło na tablet. Jak sprawdza się on świetnie w terenie, poza domem, na dworze, w parku, uczelni itp. tak nigdy nie zamieniłbym go na pracę w domu.

Do "zabawy" może i fajny, często go używam w domu, głównie do szukanie nowych aplikacji. Praca jednak na tablecie, pisanie na ekranie dotykowym, jakieś programy itp. mając pod ręką laptopa? Nigdy w życiu. Przeglądanie www na tablecie jest lepsze niż na laptopie? Kiepski żart, chyba że jest klawiatura i myszka. Asus Transformers to na prawdę fajny gadżet i jako jedyny w miarę jeszcze nadaje się do komfortowej, codziennej pracy. Jeśli dodać mu wspomnianą myszkę to mógłby zastępować małego netbooka, cała reszta niestety przegrywa z laptopem na starcie. Rozumiem jeśli ktoś ma starego rzęcha na biurku, ale jak mamy fajnego laptopa/PC i odstawiamy do kąta kosztem tabletu no to coś nie halo ;D

Roku - bierz byle co, tylko iOS omijaj szerokim łukiem... Tak samo jak Windowsa, Mango, Kaśki i inne Aśki. Tylko Android :P

#11 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany nie 04 gru 00:47

Ja proponuję udać się do apteki i tam kupić jakieś tablety, może odechce ci się wydawania kasy na tą zabawkę.

#12 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany nie 04 gru 00:59

O Pips, a miałem o Tobie nawet pisać, że swojego czasu wszystkie komputery z domu wyrzuciłeś na rzecz PS3 i na niej pracowałeś ;D Co kto lubi, mam maca, laptopa, tablet, używam wszystkiego na co dzień z silnym wskazaniem na właśnie laptopa. Do przeglądania www i prostych rzeczy tablet się sprawdzi pomimo, że praca na nim przekładając na czas i wydajność nie będzie tak sprawna jak na komputerze/laptopie. Jeśli chodzi natomiast o konkretną pracę typu arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu, zabawa grafiką lub po prostu robienie 10 rzeczy jednocześnie to żaden tablet nie ma szans z laptopem. Nie da się zastąpić ani klawiatury, ani myszki, a tym bardziej żaden tablet nie zastąpi oprogramowania. Wystarczy spojrzeć na wszystkie pakiety biurowe offico podobne dostępna na iOS/Androida, a następnie porównać je do byle jakiego Office od Microsoft - ledwo da się cokolwiek na tym zrobić, o komfortowej pracy można zapomnieć.

Wpadłbyś Rhol kiedyś do mnie, masz rzut beretem (tylko skrzynkę weź browaru) weź tablet skonfigurowany pod swoje uznanie, ja wezmę laptopa. Zrobimy test składający się z 10 codziennych rzeczy które można wykonać na komputerze. Ja będę robił na laptopie, Ty na tablecie. Ciekawe jak szybko zmienisz zdanie co do możliwości zastąpienia laptopa przez tablet w codziennej pracy ihaaa. Spać! ;D

#13 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany nie 04 gru 01:09

No ale to zależy kto do czego używa laptopa. Tak jak Rhol napisał, www, pocztka, yt, gry, do tego tablet wystarczy i do tego go chcę :) Tyle, że ja na kompie używam większej ikości programów i gram też na nim, więc nie ma mowy o pozbyciu się kompa. Tablet ma być do wyra, do salonu (komp w moim pokoju), na wyjazdy, do komunikacji miejskiej itp, czyli podobnie jak Darudek :D

Właśnie albo Android albo iOS (ja nie mam uprzedzeń, oprócz ceny mi pasuje...  Qw: ), innych nie biorę pod uwagę.

#14 mataman

mataman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6623 postów
  •  PSN: mattaman_PL

Napisany nie 04 gru 02:23

Tak jak juz pisałem wcześniej, Android to taki iOS tylko z nakładką utrudniającą obsługę. Jakbym miał kupowac tablet to tylko iPad2. Wszystko inne to nędzna namiastka. Bawiłem się  samsungien galaxy tab oraz asusem i nie ma nawet co porównywać do sprzętu apple. Szybkośc działania, poręczność i sama obsługa iPada2 wyprzedza o lata świetlne inne sprzęty.

#15 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 04 gru 10:25

Dokładnie. Przy czym samsung na tyle wzorowal sie na ipadzie ze zabił jedyna rzecz która przemawia za androidem, tzn ze możliwością podpiecia pod tablet innych rzeczy typu coś na usb, hdmi, jakiegoś flasha włożyć. Tak jak mówiłem ten samsung muli jakby sie wciekl, bez porównania.
Dla mnie jedna z decydujących rzeczy byl jeszcze czas pracy na baterii. Na tym polu ipady rozwalaja innych na łopatki, jedynie dłuższy czas ma transformer ale tylko i wyłącznie gdy jest podpiety do stacji dokujacej (czyt. klawiatury).

Darutek czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem ze szybciej sie to robi na tablecie. Dla mnie jest wygodniej teraz stukac w ekranik, niż trzymać lapka na kolanach. Teraz mogę robić rożne wygibasy, a przy tym przeglądać www itd :D
Lapka uzywalem głownie do www i poczty, dlatego teraz nie muszę go włączać zbyt często.

#16 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany nie 04 gru 11:26

Ee, chyba przesadzacie panowie :P Miałem Samsunga w ręku i działało pięknie :)

#17 aigorr

aigorr

Member

• Members
  • PipPip
  • 898 postów

Napisany nie 04 gru 11:31

Mam Galaxy Taba i faktycznie mogli to lepiej zrobić ;) . Ale to pierwszy tablet od Samsunga, następne (te obecne na rynku i te, które dopiero się pojawią) są o wiele, wiele lepiej dopracowane. Roku a może Samsung Galaxy Note??

#18 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów

Napisany nie 04 gru 11:34

@Roku
To może była jakaś inna wersja androida, ten mulil. Czytałem ze co wersja to inne działanie :) A może w tym samym czasie nie bawiles sie ipadem i nie miałeś porównania? :)

#19 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany nie 04 gru 11:42

iPad to akurat leży wystawiony w co drugim sklepie, więc bawiłem się oczywiście :D
No nie wiem, może :)

@aigorr, Galaxy tab 10.1 to ich pierwszy tablet?  '8[  Nawet nie wiedziałem. Za Note podziękuję, jak dla mnie za duże jak na telefon, za małe jak na tablet  Qw:

#20 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany nie 04 gru 11:53

mataman - rynek tabletów (zresztą cały gsm) rozwija się jak pędząca fala tsunami, bije na głowę już dawno branżę stricte komputerową. Musisz na prawdę chyba spać pod kamieniem, bo iPad 2 to już pierwszej młodości nie jest. Tutaj niestety pół roku to sporo, jest wiele lepszych/nowszych i lepiej wyposażonych zabawek. Dla mnie brak USB czy czytnika kart pamięci na starcie skreśla ten sprzęt, dodatkowo sam iOS pod mobilny sprzęt pozostawia wiele do życzenia względem systemu stacjonarnego. Retina to bardzo fajny ekran, ale przy takiej przekątnej matrycy iPad 2 ma słabą rozdzielczość. Przeciętny już Apple A5 + 512 pamięci sprawiają, że demon prędkości to to nie jest jest, średnia półka obecnie już. Do tego kiepskie kamery... Obecnie na tle innych sprzętów iPad 2 wypada dobrze, ale jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do możliwości szybko ocena ogólna tabletu leci w dół. Wywalić w błoto 5-7 stów więcej, aby fajniej na ulicy wyglądać? Dupy na to przecież nie lecą (chyba, że te które właśnie przyjechały pierwszy raz do stolicy) a Apple już dawno nie robi cudownie dizajnerskiego sprzętu ;D

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników