Skocz do zawartości

Zdjęcie

Panel Dotykowy

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Hajcik

Hajcik

Newbie

• Members
  • Pip
  • 54 postów
  •  PSN: WEEEEEE-

Napisany pią 01 lip 15:27

Jak w opisie Sprzętu i Akcesoria: "Wszelkie dobra namacalne" to panel dotykowy jest macalny.

Jak sądzicie? Fajnie będzie mącić palcem w grze? Jak było widać w trailerach PSVITA podczas gdy stawiało się palec na panelu w grze powstała tzw. "górka" i chyba kulka bo nie pamiętam się kręciła, nie pamiętam. Wg. mnie to będzie fajne bo w opcjach będzie mozna przestawic sprzęt z dotykowego na normalne przyciski, wiec jak dotykowe juz nie bedzie dosyc dobrze funkcjonowac bedzie mozna grac na przyciskach i analogach normalnie. Podoba wam się ten pomysł z panelem dotykowym? Bo mi tak  pop:!

#2 Rhol

Rhol

Methuselah

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 postów
  •  PSN: Rholek

Napisany pią 01 lip 17:35

Dla mnie głównym minusem grania na ipodzie touch było właśnie to że musiałem dotykać różne rzeczy na ekranie, przez co w wielu grach po prostu palcami zasłaniałem sobie sporą część akcji. Dlatego jak dla mnie to najsłabsza część PSV.
Ja wolę dusić normalne przyciski :)

#3 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany pią 01 lip 17:43

Zależy o czym mówimy czy o ekranie czy tylnej obudowie.
Gry na iPoda są projektowane pod dotyk, więc w 99% wypadków ekran jest ładnie widoczny podczas grania. Nie wiem jak to będzie z PSV. Pokazali na przykładzie Uncharted, że może być ciekawie i pomocnie. Sam zauważyłem grając teraz jakiś czas na PSP, że się zapominam i menusy 'włączam' palcem '8[ Jeśli ma to być tylko dodatek to skorzystam, bo to najnormalniej w świecie ułatwia granie.

Co do tylnego panelu tu się obawiam. Lubię trzymać konsolę w miarę stabilnie i mocno co wiąże się z trzymaniem jej na dużej powierzchni z tyłu. Jeśli to (tylny panel) będzie wykorzystywane i nie do wyłączenia w menu w jakiejś grze nie opartej o takie sterowanie, może nie być ciekawie.

Ale pomacam to ocenię ;)

#4 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów
  •  PSN: HadesHell_

Napisany śro 05 gru 08:44

To ja tez sie juz moge wypowiedziec. Jesli chodzi o mizianie, to zdecydowanie wole panel tylni, czy to gra, czy przegladarka. Ekran jakos przez wzglad na to, ze sie ciagle 'palcuje' zostawiam na sporadyczne akcje, jednak co mnie denerwuje, to to, ze wszystko np w grach zalapuje jak sie patrzy, az sie chce macac... A np w AC3 juz lipnie sie otwiera koperty lapiac za tyl i przod gory panelow aby rozedrzec koperte...

#5 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 05 gru 10:46

Gdzieś Ty na panelu dotykowym w AC3 grał ;D

#6 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów
  •  PSN: HadesHell_

Napisany sob 08 gru 16:19

AC3:L...
I co, ekhekhekh... Juz slysze jak sie dusisz z zaskoczenia hahah ;D

#7 MateuszZlotow

MateuszZlotow

Newbie

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany czw 29 maj 14:12

Gry na dotyk specjalnie mi nie odpowiadały, nigdy. Chyba, że Angry Birds. :D
Rozwiązanie z tylnym panelem jest bardzo dobre.

#8 Pelson

Pelson

Newbie

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany pon 28 lip 11:26

Ja nie lubię gier w których trzeba klikać po ekranie. Jak już wcześniej wspomnieliście, zasłania to znaczną część ekranu, no i jeśli przy takim Angry Birds to nie jest aż tak znaczące, tak w innych grach, w których liczy się reakcja, znacznie utrudnia to grę. 

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników