Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak głośno chodzi Wam konsola?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
38 odpowiedzi na ten temat

#1 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany czw 12 lut 11:35

Witam! Zastanawiałem się ostatnio jak głośno (bądź cicho) powinna chodzić ps3 po około roku użytkowania. Czy moglibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Ja mam swoją 40'tkę od marca 2008 i tak jak na początku i przez pewien czas chodziła prawie bezgłośnie, tak teraz podczas oglądania filmu w nocy trochę ją słychać. Chodzi oczywiście o prace wentylatora a.k.a. wiatraczka. Od czasu do czasu staram się ją odkurzyć i włączyć fan test. Teraz chyba przelecę ja ( ??? ) powietrzem w sprayu i zobaczymy jak będzie ale zazwyczaj wszystkie te zabiegi mają krótkotrwały efekt i po jakimś czasie konsola wraca do swojego normalnego (głośniejszego niż na początku użytkowania) dźwięku.
Zastanawiam się czy jej nie rozebrać i gruntownie nie przeczyścić ale w sumie z tym chyba poczekam do utraty gwarancji. Napiszcie jak to wygląda u Was.
pozdro

#2 TrollJack

TrollJack

Member

• Members
  • PipPip
  • 1286 postów
  •  PSN: ...

Napisany czw 12 lut 11:53

Mam wersję 80GB i jakoś nie jest to demon ciszy. Nie miałem wcześniej styczności na stałe z konsolami ale myślałem, że jak się przesiądę z PC to tu w pokoju będzie cisza - i się zdziwiłem, bo wcale tak nie jest a praca konsoli jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia...

Da się przyzwyczaić, ale nie o to chodzi aby kupić np. Mercedesa i się przyzwyczajać np. do głośnej pracy układu wentylacyjnego kabiny ???

#3 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów
  •  PSN: HadesHell_

Napisany czw 12 lut 11:59

Ja miałem 60GB i 60tka mi szalała głośno, w stosunku do XBoxa kumpel mówił że jej nie słychać... co do 80GB którą teraz posiadam, nie słyszę jej w ogóle, co ciekawsze konsola uruchamiając sie ma takie charakterystyczne chrupnięcie wiatraka i szum, później wycisza się i dalej cisza :)

#4 TrollJack

TrollJack

Member

• Members
  • PipPip
  • 1286 postów

Napisany czw 12 lut 12:03

Może ja przewrażliwiony jestem...

#5 Kornknot

Kornknot

Newbie

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany czw 12 lut 12:04

A gdzioe stoi Twoja konsola? Moze nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza i przez to chodzi na większych obrotach? Bo ja tak miałem ze swoją, jak ją dawałem na półkę to chodziła głośno, teraz stoi koło telewizora i w ogóle jej nie słychać.

#6 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany czw 12 lut 12:15

Moja stoi koło Tv, w pionie i cyrkulacja jest na 100 % ok. Ja nie pisze, że moja jakoś strasznie głośno chodzi ale już np.w porównaniu z nówką kolegi jest sporo głośniejsza. Wiadomo, że nowa konsola jest prawie bezgłośna i pamiętam jak dziś, że zrobiło to na mnie bardzo dobre wrażenie. Ostatnio-prawdopodobnie przez nagromadzenie się kurzu którego fan test ani odkurzacz nie są w stanie wyplenić konsola stała się trochę głośniejsza. Zastanawia mnie po prostu czy przy dłuższym użytkowaniu jest jakiś patent na cicha pracę czy po prostu tak jest, że po np. roku ps3 zawsze będzie trochę głośniejsze i nic na to nie poradzimy. nie jest to jakiś straszne huczenie ale jednak wolałem ją jak była cicho i się za często nie odzywała :-)

#7 picld

picld

Member

• Members
  • PipPip
  • 1489 postów

Napisany czw 12 lut 13:19

na pewno lozyska wiatraka z czasem zaczna sie zuzywac i to bedzie jeden z czynnikow glosniejszej pracy konsoli. aczkolwiek nagromarzenie kurzu pomierzy zeberkami radiatora tez jest istotnym czynnikiem. moja 60gb od pewnego czasu coraz szybciej wchodzi na trzeci bieg i coraz czesciej zdarza sie jej przy intensywnym graniu wejsc nawet na czwarty - a wtedy to juz nie jest delikanie buczenie. bardziej mozna to porownac do pracy turbiny silnika odrzutowego :D

#8 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany czw 12 lut 13:27

Może durne pytanie ale gdzie trzeba "psiknąć" powietrzem, żeby oczyść chociaż trochę radiator tzn. przez które kratki?
pozdro

#9 MAG

MAG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany czw 12 lut 13:40

Gdzie psikać to nie wiem,bo tego nie robiłem,więc nie będę Cię tu czarował...Nie mam takiej potrzeby,bo w przeciwnieństwie do niektórych z Was,moja konsola ma 2lata(kupiona używana rok temu)i działa bezgłośnie ;) Jedyne co w niej słychać,to pracę prowadnicy lasera 0_+_0

No i dodam,że konsola spadła już 2x na drewnianą posadzkę w00t i nic się to nie odbiło na jej pracy,bo nadal działa niezawodnie.To tylko świadczy o jakości tego sprzętu,w stosunku do 360-tki,która to padła mi po miesiącu użytkowania b_le_h

Pozdr.

#10 Guest_marcin_d24_*

Guest_marcin_d24_*
  • Guests

Napisany czw 12 lut 14:18

Jest patent na to, zrobić głośniej telewizor.  :) Żaruje, ja mam 60-tke i słychać ją w nocy jak jest cisza w domu. Ale czy głośno chodzi?  Trudno ocenić.

#11 TrollJack

TrollJack

Member

• Members
  • PipPip
  • 1286 postów

Napisany czw 12 lut 14:52

@UP, trudno ocenić bo to tylko subiektywne odczucie głośno/głośniej a może cicho/ciszej...

Trzeba by zrobić dokładne pomiary, ale to już zadanie dla Pogromców Mitów itp. programów :)

#12 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany czw 12 lut 14:57

Ja tylko wiem, że moja chodzi torchę głośniej niż powiedzmy przez pierwsze 6 miesięcy użytkowania. Sam nie wiem kiedy tak naprawdę zrobiła się bardziej słyszalna. Oczywiście nie jest to coś, co bardzo by przeszkadzało ale jest głośniejsza od mojego laptopa.
W dzień, w czasie grania czy oglądanie filmów jej prawie nie słyszę ale wieczorem jest inaczej.
pozdro

#13 MAG

MAG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany czw 12 lut 15:10

Furio,ciesz się że i tak nie wyje,jak 360-tka 0_+_0 Dopiero przy sprzęcie MS,można śmiało mówić 'głośno'.

Pozdro

#14 Larry_Nash

Larry_Nash

Member

• Members
  • PipPip
  • 1088 postów

Napisany czw 12 lut 15:42

Mi tam głośno nie chodzi, bo jej cichobiegi założyłem. ;) A na serio, to ogólnie bardzo cicho, przy włączaniu gry wiatrak wchodzi na wyższe obroty. Sporadycznie zdarza się, że wentylator dmucha tak głośno jak przy fan teście, ale to przez to, że jest długo włączona i stoi blisko ściany...

#15 Ajwer

Ajwer

Newbie

• Members
  • Pip
  • 131 postów
  •  PSN: Born 2 Play

Napisany czw 12 lut 16:03

tak jak Hades. wcześniej miałem 60kę i w porównaniu do 80 była głośniejsza...

#16 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany czw 12 lut 16:09

Do poziomu głośności z fan testu moja czarnula przy długim graniu nawet się nie zbliżyła. Nie wiem ile ma tych całych biegów wentylator ale teraz po prostu jak np. odpalę grę to z tego super cichego tryby przełącza się w wyższy i np. ja przestanę grać po godzinie i włączę film, to się nie uspokaja tak jak kiedyś czyli nie wraca do najniższego ultra-super-silent mode;a tylko jakby pozostaje na tym samym poziomie jak pod czas grania. Przeszkadza to troszeczkę tylko podczas oglądania filmów nocami.
Jak dzisiaj wrócę do domu to Ja ostro przedmucham i powiem czy się uspokoiła  8)
pozdro

#17 maly123_4

maly123_4

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany pią 13 lut 15:03

Moja 60-tka po włączeniu będąc w XMB po 5 min wchodzi na 2 bieg jak zaczynam grać to już jest 3 a po np 2-3 godz grania co jakiś czas zaczyna wyć, na szczęście jest to chwilowe, ale i tak po ok 15 min wrzuca się 3 bieg to już słychać ją dość mocno. Jak ostatnio byłem u kumpla który ma wersję 80GB to musiałem przystawiać ucho żeby ją usłyszeć, a jego konsolka stoi na półce i prawie z każdej strony jest zasłonięta. Ale i tak nie wymienił bym swojej 60-tki czuje do niej wielki sentyment :D

#18 xpolx

xpolx

Newbie

• Members
  • Pip
  • 456 postów

Napisany pią 13 lut 16:17

U mnie jest tak, że teraz gdy jest strasznie ciepło w domu to również jak u użytkownika wyżęj wskakuje na 2 bieg. A potem na 3 i spada;) Pozdrawiam

#19 Daniel28_PL

Daniel28_PL

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany śro 18 lut 23:03

Moja 60 po 15miesiącąch też chodzi głośniej niż kiedyś, widać to normalne,na dodatek 60 ma więcej otworów wentylacyjnych więc nie ma się co dziwić

#20 Belzebiusz

Belzebiusz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  •  PSN: Chillihead Society Member

Napisany pon 23 lut 13:44

Jak miałem 60kę to porównałbym ją do X360 - kosiarka, szczególnie jak weszła na 3 bieg. Teraz mam 80kę i praktycznie wogóle jej nie słychać.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników