Skocz do zawartości

Zdjęcie

PlayStation+

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
170 odpowiedzi na ten temat

#21 oktis77

oktis77

Newbie

• Members
  • Pip
  • 272 postów

Napisany śro 30 cze 08:21

Najbardziej bezsensowne jest to, że po wygaśnięciu abonamentu już nie mogę grać w gry za które jakby nie było zapłaciłem w abonamencie. No chyba że ten abonament jest nie na "kupowanie gier" a możliwość "czasowego grania za damo w gry". Przy pierwszej opcji powinniśmy mieć grę na wieczyste użytkowanie, a przy drugiej powinna powiększać się baza gier do grania, tzn. gdy wykupię abonament za rok powinienem mieć możliwość grania też w te które wyszły wcześniej. Bo inaczej to "kupuję grę z możliwością czasowego użytku". Porównywanie gier do abonamentu kinowego dla mnie tutaj troszkę nie pasuję; w grę chcę pograć trochę dłużej niż pójście na 2h do kina, tam nie mam potrzeby wracać do danego tytułu, w grach jest troszkę inaczej. Zrozumiałbym gdyby oprócz gier usługa miała sporo innych bajerków (darmowe motywy też mi znikną gdy nie przedłużę abonamentu ??)....

#22 Maras

Maras

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 10225 postów
  •  PSN: give nuclear missile to us, lider enemy boss

Napisany śro 30 cze 08:38

Ponoć niektóre rzeczy po wygaśnięciu subskrypcji dalej działają czyli zostały wykupione na stałe. No już chyba ludzi z takich rzeczy jak tematy, avatary nie będą okradać? '8[

#23 saperman

saperman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2059 postów

Napisany śro 30 cze 08:38

Najbardziej bezsensowne jest to, że po wygaśnięciu abonamentu już nie mogę grać w gry za które jakby nie było zapłaciłem w abonamencie. No chyba że ten abonament jest nie na "kupowanie gier" a możliwość "czasowego grania za damo w gry". Przy pierwszej opcji powinniśmy mieć grę na wieczyste użytkowanie, a przy drugiej powinna powiększać się baza gier do grania, tzn. gdy wykupię abonament za rok powinienem mieć możliwość grania też w te które wyszły wcześniej. Bo inaczej to "kupuję grę z możliwością czasowego użytku". Porównywanie gier do abonamentu kinowego dla mnie tutaj troszkę nie pasuję; w grę chcę pograć trochę dłużej niż pójście na 2h do kina, tam nie mam potrzeby wracać do danego tytułu, w grach jest troszkę inaczej. Zrozumiałbym gdyby oprócz gier usługa miała sporo innych bajerków (darmowe motywy też mi znikną gdy nie przedłużę abonamentu ??)....

Odpowiedz.

Tak łatwo nie ma. Gdybyśmy mogli wykupic psn+ za 200 pl i za to miec te wszystkie gry w tzw. wieczne władanie, to byłby to raczej słaby buissness dla Sony.Ja na brak gier nigdy nie narzekałem. Dajcie mi trofiki za oglądanie filmów Bd i x-czat i wchodzę w to bez wahania.
peace

Poza tym zakładam, że jak ktoś kupi sobie na rok, i bedzie cisnął w to wszystko, to kupi i na drugi. Moze nie wszyscy ale napewno wiele osob tak zrobi.

Co do trofikow za filmy powinni wprowadzic to juz dawno  :-\ Niestety, skoro przy starcie PSN+ tego nie ma, to wątpie, żeby pojawiło sie w bliskiej przyszłości  :-[

#24 picld

picld

Member

• Members
  • PipPip
  • 1489 postów

Napisany śro 30 cze 08:46

po wygasnieciu subskrypcji tracisz (do momentu ponownego wykupienia PSN+) tylko gry,  dema i premium game content (czyli dlc dla subskrybentow), ktore zostaly udostepnione za darmo w ramach abonamentu. czyli gry, zakupione w promocyjnych cenach, avatary, dynamiczne tematy i cokolwiek tam jeszcze maja zamiar dawac, nie zniknie. a przynajmniej nie powinno.

#25 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany śro 30 cze 08:52

oktis77 z kinem to tylko luźne porównanie. Nie musisz od razu porównywać gry z 2h filmem.
Jak wolisz inne celniejsze porównanie to proszę. Abonament za internet. Póki płacisz możesz grać w każdą grę sieciową. Odłączają Ci i koniec. Nie ważne, że grę masz nadal, pograć nie pograsz. Lepiej?
W tym wypadku tym internetem wymaganym do grania jest usługa PSN+.
Jak ktoś chce mieć co miesiąc jakieś darmowe rzeczy i może sobie w roku odpuścić jedną grę (200zł) to niech bierze. Zły pomysł to nie jest. Jakaś idea temu przyświeca.

Mnie tutaj bardziej podoba się myk z udostępnianiem różnych DLC za free bo wtedy w człowieku pojawia się taki głosik. Kurde mam DLC za free to może wypadałoby sprawdzić całą grę, po co się będzie marnowało. I leci i kupuje Killzone 2 albo inną. Jest marchewka to i kijek się znajdzie ;)

#26 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany śro 30 cze 09:05

Ponoć niektóre rzeczy po wygaśnięciu subskrypcji dalej działają czyli zostały wykupione na stałe. No już chyba ludzi z takich rzeczy jak tematy, avatary nie będą okradać? '8[

Na polygamia obilo mi sie o uszy ze wlasnie LBP ma zostac.

#27 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany śro 30 cze 09:08

Bo LBP jest nagrodą za roczną subskrypcję.

#28 Forty

Forty

Member

• Members
  • PipPip
  • 974 postów
  •  PSN: This is living

Napisany śro 30 cze 09:16

W ramach oferty ?Testowanie pełnej wersji? możesz pobrać dwie gry w  ciągu miesiąca, a jeśli kupisz tytuł w późniejszym czasie, twoje postępy  z wersji próbnej oraz wszelkie odblokowane trofea będą natychmiast  dostępne, dzięki czemu nie ma konieczności rozpoczynania zabawy od  początku.

z oficjalnej strony.

Więc Panowie i Panie, będziemy robić "calaki" gier z PSS w godzinę ;D

Przy okazji:

Materiały na następny miesiąc                                                                                                     
Sprawdź, jakie materiały będą dostępne dla członków  PlayStation Plus w przyszłym miesiącu.
                                                                Od 4 sierpnia 2010 r. do 1  września 2010 r.
Gry
Zen Pinball
Blast Off (minis)
Alien Zombie Death  (minis)
MediEvil (Klasyki z PS one)
Testowanie pełnej wersji
Inferno Pool
Mushroom Wars
Oferty specjalne
Zen Pinball Earth Defence Table - 20%
Warhawk  Triple Combo Pack - 50%
Super Stardust HD - 20%
WipEout HD Fury -  20%
Pobieranie gier Premium
MotorStorm Pacific Rift: Adrenaline  Pack
Automatyczne pobieranie wersji demonstracyjnych
Flower
PixelJunk  Shooter
Motywy dynamiczne i awatary premium
PlayStation Plus  Dynamic Theme
Heavy Rain Crime Scene Theme
Heavy Rain Avatars  (Bird and Butterfly)
Niniejsza lista materiałów ma wyłącznie charakter informacyjny i  może ulec zmianie

#29 Maras

Maras

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 10225 postów

Napisany śro 30 cze 09:30

Za chwilę wyjdzie kilka gier online only więc jeśli mają być płatne to powinni je dorzucić do PSN+. W ten sposób może sobie klientów znajdą. Na ich miejscu bym tak zrobił

#30 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów
  •  PSN: A slime appeared!

Napisany śro 30 cze 09:53

Już widzę jak wrzucają mmo za 15$ miesięcznie do PSN+ za 17$ za 3 misiące...

#31 Maras

Maras

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 10225 postów

Napisany śro 30 cze 09:58

to na cholerę komu taki serwis? kupujesz co chcesz, a na resztę masz zlewkę tylko co niektórym kurde mało. PASS

#32 oktis77

oktis77

Newbie

• Members
  • Pip
  • 272 postów

Napisany śro 30 cze 10:01

Misiu wszystko w porządku tylko dopóki nie będzie większej otoczki "okołogrowej" będę to traktował jako płacenie abonamentu za gry..no chyba, że ktoś wykupuje PSN+ żeby mieć darmowy motyw. Za internet płacisz nie tylko żeby pograć, ale też żeby napisać coś na forum  :D .

Wolałbym, żeby dorzucili w PSN+ możliwość sprawdzenia każdej pozycji PSNowej w postaci demka, to byłby dla mnie powód aby zainwestować kasę, nawet w przyszłości pewne większą (w postaci zakupów sklepie PSN), a tak kisi się tam sporo gierek o których nic nie wiem a nie będę kupować w ciemno.

#33 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 30 cze 10:18

Nie dostaniesz do sprawdzenia każdego tytułu w postaci demo, bo najpierw to demo musi zostać stworzone, a to zależy od producenta. Druga sprawa to testowanie gier przez godzinę. Zastanawia mnie jak będzie to wyglądać, bo z punktu technicznego jest to bzdura na chwilę obecną.

Po 1. Będą to wybrane tytuły, a nie wszystkie.
Po 2. Takie testowanie będzie w tym samym czasie, co premiera w sklepie.
Po 3. Jaka jest różnica między testowanie pełnej gry przez godzinę, a wydanie zwykłego demo z 2 levelami? Demo zajmuje 1-2GB, pełna wersja 10x tyle. Kto to będzie ściągał?

Jak widzę te pierdoły w stylu avatary, themes, minisy, jakieś małe gierki i inne śmieci, to wiem, że PSN+ jest nie dla mnie. Casuale się rzuca ;D

#34 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany śro 30 cze 10:25

Ja nie wiem, czego Wy się tam spodziewaliście? Co miesiąc pełnej gry po 50 euro za darmo?
Na Xbox live nie ma nawet tych głupich awatarów, mini gierek, motywów, nie mówiąc już o darmowych grach a płacisz mniej więcej tyle samo i jakoś nikt się nie skarży.

#35 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany śro 30 cze 10:31

Tylko, że za Xbox Live płacisz bo musisz jeśli chcesz grać po sieci, tutaj to jest dodatkowa oferta, która ma zainteresować potencjalnych klientów, a jak widać za bardzo tego nie robi.

#36 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany śro 30 cze 10:35

Po 3. Jaka jest różnica między testowanie pełnej gry przez godzinę, a wydanie zwykłego demo z 2 levelami? Demo zajmuje 1-2GB, pełna wersja 10x tyle. Kto to będzie ściągał?

Jeśli mówisz o grze BD to zgoda. Jeśli mówisz o grze PSN to jesteś w 'mylnym błędzie'. Demo gry PSN ma tyle samo co pełna wersja. Kupując pełną wersję ściągasz demo i kluczyk. Więc akurat w tym wypadku różnicy nie ma.

#37 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 30 cze 10:37

Rokugatsu - Ju rong ;D Te małe duperale też są na XBL i nazywają się Xbox Live Arcade. Avatary też są, albo i nie ma, ale Avatara możesz sobie zrobić samemu jakiego tylko chcesz i dodatkowo możesz mu zmieniać ubranka, dorzucać gadżety. Theme premium i free również są. A to wszystko nie w podobnej cenie, bo 70% taniej niż PSN+ / 200zł za PSN, 120zł za XBL :D

No jak PSN to wiadomo, że to waży mniej. Mi jednak chodziło o pełne wersje retail, np. taką Mafię 2. Czyli, że co te godzinne testowanie to będą śmieci z PSS? ;D

#38 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany śro 30 cze 10:40

Ale kupując Xbox Live nie dostajesz gier Arcade i innych dupereli w zestawie.

#39 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów

Napisany śro 30 cze 10:42

Tyle, że na darmowym PSN też masz awatary, motywy itd, a za premium, które musisz dopłacić, w PSN+ masz za darmo. I jakie 70%? :P

#40 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany śro 30 cze 10:49

No masz za darmo, bo wywalasz za to 200zł na rok. Nie 70%, ale jak chcesz być dokładny to 66.5% * 120zl (XBL) = 200zł (PSN+) i zostaje Ci jeszcze 20gr na taniego lizaka w kształcie serduszka ;D

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników