Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nówki czy używki

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: W jakiej postaci kupujesz gry? (97 użytkowników głosowało)

W jakiej postaci kupujesz gry?

1. Głosowano Kupuję edycje kolekcjonerskie (12 głosów [11.88%])

Procent głosów: 11.88%

2. Głosowano Kupuję gry w dniu premiery (22 głosów [21.78%])

Procent głosów: 21.78%

3. Głosowano Kupuję gry jak ceny spadną do rozsądnego poziomu (29 głosów [28.71%])

Procent głosów: 28.71%

4. Głosowano Kupuję gry używane (29 głosów [28.71%])

Procent głosów: 28.71%

5. Wymieniam gry (z dopłatą jeżeli jest to konieczne) (9 głosów [8.91%])

Procent głosów: 8.91%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Zaan

Zaan

Member

• Members
  • PipPip
  • 1237 postów

Napisany pon 21 cze 21:58

Witam,
W powyższej ankiecie możecie wybrać dwie opcje, które preferujecie najbardziej spośród pozostałych. Dlaczego nie jedna? Bo trudno jest określić jednoznacznie jakie jest nasze nastawienie do pozyskiwania materiału rozrywkowo-hobbystycznego jakim są gry. Każda z opcji ma swoje plusy dodatnie i vice versa, tak więc poniżej małe zestawienie korzyści płynących z każdej z nich:

Edycje kolekcjonerskie:
+ Niewątpliwie największy prestiż i ekskluzywnosc takiej edycji, jest się czym pochwalić
+ Sama gra jak i gadżety stanowią ozdobę pokoju
+ Dodatkowe przedmioty bądź levele w grze
+ Kolekcjonerki przeważnie zamawiane są jako pre-order, więc bywa, że korzyścią jest dostęp do bety
+ Servery multi są pełne
- Drogie

Gry kupione w dniu premiery:
+ Również wysoki prestiż posiadania gry od dnia, kiedy weszła na rynek, gramy w grę, o której jest aktualnie głośno
+ Tak jak w przypadku kolekcjonerki mogą być dostępne za darmo dodatki, które po jakimś czasie staną się płatne
+ Servery multi są pełne
+ Własnoręcznie poznajemy świat gry
- Również drogie

Gry kupione po obniżkach cen:
+ Wszyscy wokół już w to grali i może już nie ma hajpu na tę grę ale z pewnością po opiniach przeczytanych na forum jesteś pewny, że chcesz kupić tę grę
+ Wyszło już parę łatek do gry, więc mimo, że trzeba poczekać chwile przy pierwszym uruchomieniu to dostajemy grę bardziej dopracowaną
+ DLC też już są, więc nie musisz czekać na kolejne obietnice producenta, tylko wybierasz i ściągasz sobie to co ci się podoba (po tym czasie dodatki też mogły już stanieć lub zostać zebrane w atrakcyjne zestawy)
+- Na serwerach gra może mniej osób, ale na pewno ci co grają teraz to stali, solidni gracze, co może być zaletą (z prograczami gra się lepiej), albo wadą (przeciw prograczom gra się gorzej)
+- Po tym czasie słyszałeś o grze już tyle, że  nie będzie ona zaskakiwać, bo gdzieś już wyczytałeś jakie bronie są najlepsze, które umiejętności rozwijać najpierw albo kto, w końcu, jest Origami Killerem
- Nie oszukujmy się, jeżeli gra została wydana w tańszej edycji to może wyglądać crapowato (vide Platynowa Edycja)

Gry używane:
+ Kupowanie takich gier jest z reguły bardzo korzystne, gdyż są znacznie tańsze niż nówki,
- nie mamy tej radochy z odfoliowania pudełka
- Często kody do darmowych DLC są wykorzystane

Wymiana gier:
+ Najtańsza opcja pozyskiwania nowych gier, sprytny wymieniacz może tak na prawdę zapłacić za jedną grę i wciąż wymieniać ja na coś nowego
- Nie ma za dużo czasu na zabawę z grą, gdyż trzeba ją szybko wymienić bo straci na wartości
- kolekcja składa się z jednej gry

Z pewnością nie są to wszystkie plusy i minusy każdej z opcji, ale dają zarys sytuacji (ogólnie im niżej na liście tym taniej ale mniej prestiżowo). Zapraszam do glosowania i dyskusji.

#2 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Guests

Napisany pon 21 cze 22:12

Gdy pracowałem to kupowałem nówki w dniu premiery, odkąd wspieram bezrobotnych studentów nic nie kupuję, a jak już to po maaaasywnych obniżkach [40-50zł na allegro]

#3 saperman

saperman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2059 postów

Napisany wto 22 cze 00:32

Ostatnio na drodze wymiany zdobyłem DiRT2 za 10zł (+Motorstorm i GRID  Qw: ) ale ogolnie to kupuje gry albo w tygodniu premiery, albo jak stanieje. I mowie nie dla brzydko wygladajacych Platynowych Edycji  pop:!

#4 Maras

Maras

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 10225 postów
  •  PSN: give nuclear missile to us, lider enemy boss

Napisany wto 22 cze 05:59

Kupuję jak mi pasuje. Jeśli limitka warta uwagi to biorę. Jeśli wychodzi tandetny port to szukam okazji na Allegro. Jak mam ciśnienie to kupuje z miejsca itd.

#5 Choody

Choody

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2617 postów
  •  PSN: Go berserk

Napisany wto 22 cze 06:41

Ja w sumie ograniczam się do trzech opcji z podanych.

Jeśli mam wielkie ciśnienie na jakiś tytuł i jestem w miarę pewien jego jakości -> kupno w dniu premiery.
Jeśli chciałbym kiedyś w coś zagrać, ale bez szału -> kupno używanej lub wymiana (kwestia co jest bardziej opłacalne). Jeśli mam wybierać między tanią nową grą a jeszcze tańszą używaną to wybieram używkę. Dlaczego? Orgazmu przy zdzieraniu folii nie dostaje a zawsze te 20-30zł zostają w kieszeni.

Moja kolekcja nie ogranicza się do 1-2 tytułów. Zazwyczaj na półce stoi jakieś 7-9 gier, z czego kilka nigdy nie mam zamiaru się pozbywać (niektóre exy na naszą konsolę:)

#6 oktis77

oktis77

Newbie

• Members
  • Pip
  • 272 postów

Napisany wto 22 cze 07:14

Jak mam możliwość kupienia używanej gry lub wymiany na dobry produkt to się długo nie zastanawiam. Zdarzają się jednak nowości po które biegnę w dniu premiery.

#7 Borys85

Borys85

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2260 postów
  •  PSN: POZnan*

Napisany wto 22 cze 08:29

Zaznaczyłem jedną opcję - zakup gdy cena spadnie do rozsądnego poziomu ponieważ tak robię zdecydowanie najczęściej. Nie przeszkadza mi 'crapowatość' szarego pudełka od platyny, bo gram w grę, a nie w pudełko, które niezależnie od tego czy gra jest w wydyniu kolekcjonerskim, owinięta napletkiem delfina, czy w kopercie papierowej ląduje zawsze w kącie i nikt go więcej nie ogląda.

Gry w dniu premiery kupuję wyjątkowo, tylko jeśli jest na nich napis Call Of Duty ;D
Pre-orderów już więcej nie złożę, bo jak chcę grać od premiery to od premiery, nie tydzień po.
I na koniec - wymieniam sporadycznie wówczas, gdy trafi się okazja pop:!

#8 aigorr

aigorr

Member

• Members
  • PipPip
  • 898 postów

Napisany wto 22 cze 08:37

nie wymieniam, bo nie mam zaufania,
nie kupuję kolekcjonerek bo za duży jestem na plastikowe buble rozwieszane po mieszkaniu,
raczej czekam, aż gra spadnie do rozsądnej ceny, wtedy kupuję i ostatnio sprzedaję, choć wszystkie exy na ps3 zostawiam w kolekcji (takie zboczenie :) )

#9 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany wto 22 cze 09:39

Jak mnie zainteresuje kolekcjonerka oraz jej zawartość to jak najbardziej kupię. Jednak to wcale nie musi się równać z kupnem gry w dniu premiery. Takie inFamous kupiłem za niecałe 100 zł edycję limitowaną. Różnie to bywa.

Nówki w foli gdy stanieją też kupuję, ale równie często po prostu gry używane. Wszystko zależy co obecnie jest dostępne i za ile.

Nie często, ale zdarza mi się też złożyć na jakąś grę pre-order. Grami póki co do tej pory się nie wymieniałem.

W sumie 4 opcje powinienem zaznaczyć. Skoro jednak można tylko 2 to nr. 1,3

#10 Bubaśny

Bubaśny

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1874 postów
  •  PSN: Bubasny

Napisany wto 22 cze 09:48

Tylko 1 grę kupiłem używaną, była to FIFA 09, tak to wszystkie nowe, jak cena jest rozsądna  ^-^

#11 pogo94

pogo94

Newbie

• Members
  • Pip
  • 86 postów

Napisany wto 22 cze 19:14

powiem  tak jak jest kasa kupuje nówki ale ostatnio przeważnie używki  :(

#12 1_error

1_error

Newbie

• Members
  • Pip
  • 324 postów
  •  PSN: http://zonkpl.w.interia.pl

Napisany wto 22 cze 20:33

Nigdy nie kupuje wersji kolekcjonerskiej bo nie lapie tej zabawy.
Nowki kupuje tylko wtedy gdy naprawde warto w taka gre zainwestowac.
Wymieniac wymienialem ale to sie nie oplacalo.
Generalnie najczesciej to uzywki z ebay-a kupuje najtaniej jak sie da i zazwyczaj sprzedaje za troche wiecej po jakims miesiacu grania.

#13 Cerb3rus

Cerb3rus

Mój post jest lepszy od Twojego

• Members
  • PipPipPip
  • 1822 postów
  •  PSN: Cerb3rus1992

Napisany wto 22 cze 21:03

Ja różnie. Ostatnio nówki kupowałem, teraz jakieś używki (chcę więcej za mniejszą cenę),a potem znów nówki żeby nie być w tyle z grami. Preordery, hmm na LBP2 złożę. Limitki, na razie nie mam żadnej. Gier nie wymieniam, staram się wybierać gry które zostaną u mnie. Stoi u mnie aktualnie 14 gier. Co do platyny, to ta z nowym logiem PS3 może być, nie wali tą żółcią (Mam inFamous w niej).

#14 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany wto 22 cze 21:09

No ja w sumie ostatnio zacząłem stosować opcję kupuje, przechodzę, sprzedaję. Najpierw Mini Ninjas, teraz będzie Pure, a potem jeszcze kilka gier w kolejce w które chcę zagrać, przejść, ale jakoś specjalnej chęci trzymać ich nie chce. Chociaż nie zmienia to faktu, że kupa kasy mi się marnuje na półce. 17 tytułów, byłoby więcej, ale jakiś czas temu postanowiłem trochę posprzedawać.

#15 denver666

denver666

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2068 postów

Napisany wto 22 cze 21:11

1. Używane, gdy moje aktywa zarobią na pasy (czytaj gry)
2. Wymiana za darmo we Wrocławiu lub Kielcach. Z reguły tylko na określony czas bo nie lubię się pozbywać niektórych gier.

#16 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów
  •  PSN: A slime appeared!

Napisany wto 22 cze 21:15

Jeśli chodzi o gry na PS3, na razie wszystkie nowe. Często w dniu premiery lub niedługo po. Czasami (szczególnie ostatnio) kupuję po jakimś czasie, bo zawsze na premierę coś wypada i nie mam kasy na grę  :-[
Kilka też sprzedałem.

#17 Player One

Player One

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2743 postów
  •  PSN: My boot, your face; the perfect couple.

Napisany wto 22 cze 21:48

Bardzo rzadko kupuję grę tuż po premierze. Najczęściej czekam aż stanieje przynajmniej o te kilkadziesiąt złotych :) Jeśli chodzi o używki to raczej tylko w przypadku naprawdę rzadkich gier.

#18 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany wto 22 cze 22:07

Huh :D Może zacznę od tego, że gry nie są ani dla mnie luksusem, ani powodem do dumy i chwalenia się. Nie są tym bardziej wyznacznikiem jakości i ozdobą pokoju, jako że jestem zwolennikiem minimalizmu meblowego. Dodatkowe przedmioty, levele i inne duperela czy dostęp do BETA są mi również niepotrzebne. Wszystkie plusy odpadają. Dla mnie gra jest czymś naturalnym, jak kupienie paczki fajek rano.

Dawno temu doszedłem do wniosku, że szkoda trzymać w taki sposób pieniędzy na półce. Mam grę, kończę ją (zazwyczaj przechodzę 2-3 razy i się żegnam) Z sentymentu wyrosłem, a w natłoku tytułów nie mam zwyczaju wracać do ukończonych gier. Ostatnio pogoniłem w świat ponad 30 pudełek, zostawiłem tylko konkretne tytuły takie jak Gears of War 2, Killzone 2, Metro 2033 czy Mirror's Edge, w których obiecałem sobie zrobić calaka. Resztę pogoniłem za przystępną cenę, a gotówkę upłynniłem w pobliskim monopolowym  stu-pid/

Od roku czasu wymieniam gry w internecie, pożyczam lub wypożyczam w sklepie. W mieście mam taką kanciapę, gdzie gość za 25zł pożycza na 7 dni. W Świecie Gier natomiast mam prosty układ z właścicielem. Kupiłem np. Heavy Rain czy Alan Wake po premierze za 190zł, przeszedłem w 5 dni, wróciłem do sklepu i z powrotem sprzedałem za 165zł. Jest to kolejna forma wypożyczenia, gdzie za 25zł mam grę na kilka ładnych dni. Trzecia opcja to MM, znajomy pracuje na audio video blisko konsol, więc oboje bierzemy często gry, ale kto tak nie robi w marketach ;D

Gra jest dla mnie towarem, który biorę, przechodzę i się z nim żegnam, nic poza tym. Kwestia pożyczenia z rapida też się jeszcze zdarza, zależy od ciśnienia na tytuł, ale już stosunkowo rzadko przy kosztach jakie ponoszę. Średnio miesięcznie jakieś 350-400zł na 8-10 pozycji. Czteropaki wliczone w cenę :D

Jeszcze tak nawiązując do ceny, jak że gram przede wszystkim w FPS, uważam, że wydać 200zł za pudełko, które kończę w 2 wieczory to na prawdę pomyłka stic-k Póki nie mam żony i dzieci, a mam ochotę maksować tytuł, to poświęcam na niego 3-5 dni :D

#19 saperman

saperman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2059 postów

Napisany wto 22 cze 22:23

Od roku czasu wymieniam gry w internecie, pożyczam lub wypożyczam w sklepie. W mieście mam taką kanciapę, gdzie gość za 25zł pożycza na 7 dni. W Świecie Gier natomiast mam prosty układ z właścicielem. Kupiłem np. Heavy Rain czy Alan Wake po premierze za 190zł, przeszedłem w 5 dni, wróciłem do sklepu i z powrotem sprzedałem za 165zł. Jest to kolejna forma wypożyczenia, gdzie za 25zł mam grę na kilka ładnych dni. Trzecia opcja to MM, znajomy pracuje na audio video blisko konsol, więc oboje bierzemy często gry, ale kto tak nie robi w marketach ;D

MILICJAAAAA!  ;D

#20 Crying_Wolf

Crying_Wolf

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  •  PSN: More Than Meets The Eye | Eat shit and die!

Napisany śro 23 cze 01:22

Kolekcjonerka w dniu premiery( jeżeli takowa w ogóle jest). Zawsze wybieram gry, które mi pasują, jedyna wpadka to Killzłom 2 i Fable II. A jak już wybiorę to musi być na premierę albo wcześniej. Chociaż ostatnio nie doceniłem Transformersów, a po ocenach wynika że powinienem się zainteresować.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników