Skocz do zawartości

Zdjęcie

Książki, które warto przeczytać

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#61 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany śro 03 lip 18:30

Astarr, daj znać czy film Ci się bardziej podobał czy książka. Ja oglądałem film, książki nie czytałem i nie wiem czy jest sens...

#62 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  •  PSN: Astarr

Napisany śro 03 lip 21:45

Książka jest lepsza ze względu na formę. Jednak jeżeli chodzi o wątki i dialogi to jest praktycznie identyczna jak film (raczej na odwrót ;p).

#63 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany śro 03 lip 22:09

To widzę, że skoro film obejrzałem, to książki nie ma już sensu czytać.

#64 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany śro 03 lip 22:39

W filmie większość dialogów to cytaty z książki. Jednej akcji nie było
Spoiler
Książkę fajnie się czyta, można strzelić ją w jeden wieczór, więc jak masz czas i chęci to polecam. Ja poleciałem  w kolejności książka -> film i nie żałuję  :)

#65 Masta20PL

Masta20PL

Member

• Members
  • PipPip
  • 838 postów

Napisany sob 06 lip 21:52

przeczytaj książkę bo w filmie wszystkiego nie było. A książka dużo lepsza.

#66 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany sob 17 sie 22:16

Ostatnio grzebię w universum Star Warsów. Temat jest ogromny i na pierwszy rzut (poza Star Wars The Old Republic) poszły książki. Trochę skopałem sobie chronologię i zacząłem od trylogii Dartha Bane'a. Świetny kawał Sci-fi. Jestem po drugim tomie. Pierwszy wydawał mi się bardzo dobry, ale intrygi i filozofia Sithów w drugim tomie po prostu z rosyjskiego "spizgały mi mizgę". Właśnie przerzuciłem ostatnią stronę "Zasady dwóch" i od razu zabieram się za ostatni tom Bane'a. Potem rzucam się na Revana, ale oni było sporo informacji w KotORach i SWTOR, więc nie było problemów z odnalezieniem się u Dartha Bane'a.

#67 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany nie 18 sie 08:49

Astarr wziął się za Harlequiny dla Nerdów  rotfl/

#68 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów

Napisany nie 18 sie 12:48

Oj tam, pierdzielisz. Sam myślałem, żeby z ciekawości poczytać coś lekkiego, ale trylogia Bane'a jest po prostu świetna. Zakończenie 3 tomu niszczy. Nie obraziłbym się gdyby te wydarzenia były podstawą pod trylogię, ale filmy na luzie byłby +18.

#69 mamedpl

mamedpl

Newbie

• Banned
  • Pip
  • 18 postów
  •  PSN: mamedpl

Napisany pią 27 gru 12:08

ja jedyne ksiazki co czytalem to lektury w podstawówce

nie lubie czytac ksiazek mi wystarczy telewizja :)

#70 max454

max454

Newbie

• Members
  • Pip
  • 84 postów

Napisany śro 17 wrz 11:41

Teraz widziałem, że można dostać tanio (ok.6 zł) książki z serii Gears of War. Czy ktoś czytał i poleca? Która to pierwsza część? 

#71 AdamD

AdamD

Newbie

• Members
  • Pip
  • 79 postów

Napisany śro 17 wrz 11:45

Z tego co kojarzę pierwszą jest Gears of War Pola Aspho K. Travissa. Myślę, że jak ktoś lubi klimat sc-fi lub jest fanem gry to może śmiało kupować książkę.

#72 nademix11

nademix11

Newbie

• Members
  • Pip
  • 74 postów

Napisany czw 18 wrz 10:09

Moim zdaniem seria książek z Gears of War jest ciekawa, nawet jak się nie zna gry. Jeśli lubimy sc-fi z kosmitami, walką ludzi o przetrwanie to polecam.

#73 Rymcio

Rymcio

Newbie

• Members
  • Pip
  • 86 postów

Napisany wto 23 wrz 17:18

Jeśli ktoś interesuje się kalenistyką, to świetną książką jest "Skazany na trening" Paula Wade. Można również dopasować swój własny trening do książki. Jest również 2 część książki opisująca dietę i kontuzje jednak jeszcze nie miałem okazji jej przeczytać. 

#74 Astrzyk

Astrzyk

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany sob 08 lis 00:26

Widzę, że społeczność forum w większości to fani fantasy :P Ja wolę kryminały.. i tematykę wojenną, choć fantastyki nie odrzucam. Mogę polecić "Sierżanta" (to akurat fantasy), "Alchemika", "Ojca chrzestnego" (o niej chyba słyszeli wszyscy :D )... nooo nie warto więcej wymieniać, bo po pierwsze za dużo tego, a po drugie, kto przeczyta kolosalny post  :lol:

#75 millenium

millenium

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany sob 08 lis 19:49

Najlepsze ksiązki, jakie czytałam, to klasyki literatury: Mistrz i Małgorzata, Lolita,  dzieła Szekspira... a z bardziej współczesnych lubię książki Billa Brysona (najlepiej w oryginale, ma świetne poczucie humoru) i Rolanda Topora (to głównie opowiadania).

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników