Skocz do zawartości

Zdjęcie

Książki, które warto przeczytać

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#1 Slimeq22

Slimeq22

Newbie

• Members
  • Pip
  • 148 postów

Napisany nie 25 kwi 20:52

Witam.
Szukałem ale nie znalazłem (może źle szukałem) nie ważne...
Chciałem zapytać Was, tych co czytają...po co warto sięgnąć? szukam dobrych książek o tematykach:
Horror, Sci-Fi, Dramat, Post Apokaliptyczna, fantastyka.
Kończę Metro 2033 i jest świetna :)
Wcześniej czytałem "Lśnienie" i też polecam
Trylogię władcy pierścieni mam za sobą oraz Opowieści z Narnii

Co jeszcze :)
  • NellieKef, Payorrigolo i Angelakix lubi to

#2 NooCniK

NooCniK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów
  •  PSN: The Good / Whisky Lover

Napisany nie 25 kwi 21:22

Wieczna wojna. Gatunek: sf. Świetna książka. Moim zdaniem powinni to zekranizować.

#3 Zaan

Zaan

Member

• Members
  • PipPip
  • 1237 postów

Napisany nie 25 kwi 22:44

O, w koncu temat o książkach :) Aż dziw, że wcześniej się nie pojawił. Przeczytało się w życiu setki, jak nie tysiące książek, ale jakbym miał wybrać najlepszą...
To ja może bardziej autorami pojadę. Przede wszystkim cenię sobie książki, które sprawiają, że prawdziwy świat przestaje dla mnie istnieć.
S-F: Orson Scott Card głównie za "Grę Endera", ostatnio też czytałem "Apokalipsę według Pana Jana" Szmidta, jak ktoś lubi klimaty postapokaliptyczne to polecam. O! Wypisując poniżej Achaję, przypomniałem sobie o zbiorze opowiadań Ziemiańskiego pt. "Zapach szkła", też klimaty postap, rewelka.
Fantasy: Tolkien, oczywiście. Sapkowski, oczywiście. Ziemiański i jego "Achaja", oczywiście :) . No i pośród tego wszystkiego Rowling :)
Sensacja: Robert Ludlum, to w jego głowie narodził się Jason Bourne, jeżeli spodobały ci się filmy, to przysięgam, przy jakiejkolwiek jego książce wsiąkniesz na maxa. Polecam: "Program Hades" :) . A do tego dodałbym Folleta, też jest zaje...
Horrory i inne straszne: Koonz, fajne książki z dreszczykiem, przeczytałem chyba wszystkie jego autorstwa. Koleś świetnie pisze. Kinga też polecam, ale tylko te książki "z okolicy" Lśnienia. jego najnowsze "dzieła" typu " Reka mistrza" czy inne "Stukostrachy" to wielka porażka.
Komedia: Terry Pratchet i z zupełnie innej bajki... Chmielewska :)

Na razie tyle, jak se przypomnę coś jeszcze to dopiszę.

#4 Public Enemy

Public Enemy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7074 postów

Napisany pon 26 kwi 02:10

Ja podobnie jak Zaan polecę po autorach.Z polskiej Fantastyki polecam Dukaja. Ale nie polecam zaczynać przygody z tym panem od Perfekcyjnej Niedoskonałości bądź Lodu, bo nie są to łatwe rzeczy. Proponowałbym zacząć od jego zbiorów opowiadań, na rynku są conajmniej 2-3 takie zbiory (w jednym z nich jest m.in. Katedra, która Bagiński zekranizował). Koleś ma niesamowitą wyobraźnię, i potrafi tworzyć takie światy, że głowa mała. Mój ulubiony polski autor, i po jego książkach widać, że niesamowicie inteligentny człowiek.
Polecam też Jacka Piekarę. U niego do wyboru do koloru - można iść w tematy fantasy, s-f, alternatywne historie...
Z nie-polskich autorów to trochę boję się polecać Pratchetta. Czytałem wszystko ze Świata Dysku wydane w Polsce, i coraz mniej cieszą mnie jego książki. Nie mówiąc o tym, że jak się przysiądzie to starczają raptem na 2 wieczory...

#5 Choody

Choody

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2617 postów
  •  PSN: Go berserk

Napisany pon 26 kwi 06:29

- Książki ze "Świata Dysku" Terry'ego Pratchetta. Boski humor i bardzo miło się czyta.
- "Legenda Drizzta" oraz "Trylogia Klingi Łowcy" R.A. Salvatore - 18 tomów :) Jestem w trakcie czytania i stwierdzam, że bardzo lekka lektura. Dla fanów Forgotten Realms.
- Książki z serii "Warcraft" - tu z kolei coś dla fanów świata Warcrafta. Mnie wciągnęło.
- "Mroczna Wieża" Stephena Kinga - trochę SF, fantasy i westernu w jednym. Bardzo polecam.

Na początek tyle :)

#6 TrollJack

TrollJack

Member

• Members
  • PipPip
  • 1286 postów
  •  PSN: ...

Napisany pon 26 kwi 07:51

A ja łyknąłem wszystkie chyba książki Dana Browna...
Mimo, że to autor przez jednych kochany przez innych znienawidzony przez pisanie książek na jedno kopyto to ja polecam każdą jago pozycję. Czyta się jego książki przyjemnie i cholernie wciągają. Pisane są tak, żę ma się wrażenie czytania już gotowego hollywoodzkiego scenariusza.

Choć filmy Kod i Anioły nie do końca zaspokoiły moje oczekiwania, tak książki to dla mnie świetne oderwanie było. Polecam...

No i dla młodszej (nie koniecznie) części użytkowników wszystkie książki Karola Maya oraz całą serię Pana Samochodzika  w00t

Dodatkowo z czasów młodości mocno kręciły mnie książki Adama Bachdaja :)

#7 w10rooney

w10rooney

Newbie

• Members
  • Pip
  • 321 postów
  •  PSN: (.)(.)

Napisany pon 26 kwi 08:20

Sapkowski: Narrenturm, Boży Bojownicy i Lux Perpetua - swietna trylogia, 3-4 dni i przerobiona... Jedyna poza Tolkienem, od ktorej nie moglem sie oderwac.

#8 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany pon 26 kwi 08:23

Choć filmy Kod i Anioły nie do końca zaspokoiły moje oczekiwania

Weź nawet nie porównuj ekranizacji Browna do książek. To co zrobili z Aniołami to jakiś kiepski żart. Akurat wczoraj skończyłem Zaginiony symbol i fakt schemat w sumie identyczny jak w pozostałych dwóch ale i tak czyta się fajnie i zaskakująco;)

#9 TrollJack

TrollJack

Member

• Members
  • PipPip
  • 1286 postów
  •  PSN: ...

Napisany pon 26 kwi 08:44

@misio - właśnie czytam Zaginiony Symbol :)

a co do ekranizacji, to napomknąłem, nie porównuję bo masz rację, że tego nie da się zrobić :) książki są świetne, filmy są spłycone  stic-k

#10 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  •  PSN: Astarr

Napisany pon 26 kwi 09:09

Hehe czytałem ostatnio trylogię Warcrafta (Wojna Starożytnych) i gdyby nie świat WC i postacie które lubię to wątpię żebym w ogóle skończył I tom. Ktoś kto nie jest fanem WC niech nawet tego nie dotyka - nie warto  ;)

#11 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany pon 26 kwi 09:10

Sci-fi to może trylogia Thrawna z Gwiezdnych Wojen? O wiele lepsza fabuła niż w filmowej trylogii I-III.

#12 NooCniK

NooCniK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów
  •  PSN: The Good / Whisky Lover

Napisany pon 26 kwi 11:05

Misiek a orientujesz się czy jest może jakieś wznowienie tej serii? Kiedyś szukałem ale szmatławych używek za alledrogo to ja nie chcę. Wolę nówki-funkiel-nieśmigane-igła-stan-nieużywane.

#13 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany pon 26 kwi 11:32

Uuu będzie chyba ciężko. U mnie te książki leżą już kilkanaście lat ;)

#14 Masta20PL

Masta20PL

Member

• Members
  • PipPip
  • 838 postów

Napisany pią 22 kwi 00:46

Od siebie mogę dodać Kwiaty dla Algernona - książka inna niż wszystkie psychologiczna? Trochę S-F,

Ostatnio czytałem Igrzyska Śmierci na początku niby kicha ale jednak Za..biste,

Gra Endera to chyba moja ulubiona książka polecam też 2 część Mówca umarłych teraz zabrałem się za 3 część Ksenocyd.

#15 polo508

polo508

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  •  PSN: polo510

Napisany pią 22 kwi 09:01

mi z Browna tylko "Cyfrowa Twierdza" została , wczoraj na 17 rozdziale skończyłem..
@Slimeq  jak skończyłeś Władka to jeszcze sporo przed tobą ze świata Śródziemia  ;)
Sillamrillion
Hobbit
Dzieci Hurina
Niedokończone opowieści
Księga Zaginionych opowieści
Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa ;)

#16 aigorr

aigorr

Member

• Members
  • PipPip
  • 898 postów

Napisany pią 22 kwi 10:01

ze wspomnianego wcześniej Jacka Piekary polecam wszystkie książki, które związane są z "Inkwizytorem Jego Ekscelencji Biskupa" Mordimerem Madderdinem - tłem jest historia, w której Chrystus zszedł z krzyża i dokonał zemsty na oprawcach..
specyficznym humorem może was też uraczyć Jakub Wędrowych z opowiadań Andrzeja Pilipiuka, choć zastrzegam, że nie do każdego może trafić ;)

#17 w10rooney

w10rooney

Newbie

• Members
  • Pip
  • 321 postów
  •  PSN: (.)(.)

Napisany pią 22 kwi 15:03

Dzieci Hurina
Niedokończone opowieści
Księga Zaginionych opowieści
Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa ;)

Moim zdaniem slabe... niestety, ogolny zarys byl Tolkiena, reszta  dopisana przez synow/cholera-wie-kogo. Troche na sile czytalem.

ze wspomnianego wcześniej Jacka Piekary polecam wszystkie książki, które związane są z "Inkwizytorem Jego Ekscelencji Biskupa" Mordimerem Madderdinem - tłem jest historia, w której Chrystus zszedł z krzyża i dokonał zemsty na oprawcach..
specyficznym humorem może was też uraczyć Jakub Wędrowych z opowiadań Andrzeja Pilipiuka, choć zastrzegam, że nie do każdego może trafić ;)

Mordimer jest genialny. Jedna z najelpszych serii jakie czytalem. Dobry jest tez Rycerz Kielichow, Alicja i jedna z fajniejszych - Ani slowa prawdy Piekary
Zas Pilipiuk do mnie nie przemiawia, jak napisales, nie dla kazdego. Troche nie moj klimat, mimo, ze dla laika moze sie wydawac podobne do reszty fantasy. Nawet podobne do "Rycerza" wlasnie, ale tam odniesienia do terazniejszosci i swiata fantasy jakos mi pasowaly, to tutaj - Oko Jelenia, czy jakos tak - nie bardzo. Jakuba zaczalem rownolegle do Oka, moze to mnie zniechecilo. Wroce do lektury ;)

#18 Masta20PL

Masta20PL

Member

• Members
  • PipPip
  • 838 postów

Napisany sob 23 kwi 01:21

Cyfrowa twierdza to według mnie najlepsza książka Browna ;)

#19 Roku

Roku

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3797 postów
  •  PSN: A slime appeared!

Napisany wto 28 cze 15:32

Może ktoś czyta Agatę Christie? Uwielbiam ją, to moja ulubiona autorka odkąd przeczytałem od niej pierwszą książkę :D Postawiłem sobie cel- przeczytać jej wszystkie książki  0_+_0  Na razie jestem w połowie "Niedzieli na wsi".

Poza tym czytam "Pierwsze prawo magii", Terrego Goodkinda :) Też świetne. Wreszcie znalazłem książkę fantasy, która mi się podoba...

W ogóle mam wrażenie, że podobny temat już gdzieś był  '8[

#20 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów

Napisany wto 28 cze 15:52

No Miecz Prawdy jest bardzo fajny :)
Warto przed nim przeczytać Dług Wdzięczności, wprowadzający w cały świat. Wyjaśnione skąd bariera itp. :)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników