Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gry z PSS

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
716 odpowiedzi na ten temat

#1 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów
  •  PSN: HadesHell_

Napisany pią 11 gru 21:40

Dodany obrazek

Temat nawiązuje do gier z PlayStation Store, tych mniej 'budżetowych'. Jeden temat do gier jakie Was interesują! nie ma sensu dzielić dla każdego mniejszego tytułu osobnego tematu bowiem zginie pod cała resztą wielkich hitów...

#2 ArczX

ArczX

Newbie

• Members
  • Pip
  • 243 postów
  •  PSN: There is something dark in me...its dark passenger

Napisany pią 11 gru 22:26

To może ja jako pierwszy :D

Kupił ktoś PixelJunk Shooter i może coś więcej o niej powiedzieć? Długa? Wciągająca? Trudna? Warta swej ceny?

#3 Crying_Wolf

Crying_Wolf

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  •  PSN: More Than Meets The Eye | Eat shit and die!

Napisany pią 11 gru 22:30

http://www.metacriti...ixeljunkshooter

#4 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany sob 12 gru 12:22

Po słabym IMO Monsters na którym strasznie się przejechałem (chociaż oceny mówią zupełnie co innego) tutaj jest zupełnie inaczej. Gra kosztuje 29 zł co jest ceną dobrą bo mnóstwo gorszych gier chodzi po 36 zł.

Po części jest to gra logiczna, a po części coś w stylu Super Stardust HD. Sterowanie podobne, ale nie takie same. Lewą gałką latamy, prawą skręcamy,  r/1 /  r/2 to strzał, a  l/1 /  l/2 służy do używania chwytaka. Naszym głównym zadaniem jest ratowanie badaczy, którzy eksplorują podziemia nowo odkrytej planety w celu znalezienia surowców mineralnych. Tak, tak, ta gra ma fabułę. Jednak kompletnie nie ma co zwracać na nią uwagi bo jest po to żeby tylko była.

Jedną z głównych atrakcji w grze jest ciecz, a dokładnie jej fizyka. Mamy gorącą lawę, wodę, lód, a wszystko na siebie oddziałuje. Do tego para i pewnie coś jeszcze bo jestem w połowie (?) gry. Jest kilka rodzai statków te możemy jednak zmienić tylko w wybranych momentach i odpowiednio zastosować bo bez tego nie przejdziemy dalej. Jeśli chodzi o długość to przejście wszystkie tak na oko zajmie z 4/5h. Jeśli jednak chce się zaliczyć 100% to tak ok.9h można policzyć.

Gra nie jest trudna, powiem więcej w porównaniu z PixelJunk Monsters jest łatwa. Kontakt ze ścianą nie wyrządzi naszemu statkowi krzywdy. Jedynie ciepło. Na dole ekranu mamy wskaźnik temperatury, jeśli przegrzejemy się to silnik się wyłącza i spadam. Czasami jednak jakaś kropla wody może nas w ostatniej chwili uratować. Opcji jest więcej, ale nie będę ich zdradzał. Każda runda podzielona jest na etapy, aby przejść do każdego musimy uratować wszystkich ludków. W całej rundzie może zginąć jednak tylko 5 co jednak nie jest problemem bo często dostajemy dodatkowe życie i bilans znów wychodzi na "0". Rundy za to znajdują się w epizodach, każdy epizod to 5 rund. Epizody są trzy.

Ogólnie bardzo polecam grę. Dosyć często w nią gram i mimo, że za długo nie jest zrobienie 100% trochę zajmie.

#5 NooCniK

NooCniK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów
  •  PSN: The Good / Whisky Lover

Napisany sob 12 gru 13:24

Recenzja PixelJunk Shooter:

[gametrailers=420,360]59893[/gametrailers]

Muszę przyznać, że zaciekawiła mnie ta gierka. Może w przyszłym miechu kupię  ^-^

#6 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany sob 12 gru 16:51

No i skończyłem grę. Na prawdę bardzo sympatyczna produkcja. Jednak jeszcze kilka godzin przede mną żeby uzyskać 100. Acha no i gra kończy się
Spoiler

#7 ArczX

ArczX

Newbie

• Members
  • Pip
  • 243 postów
  •  PSN: There is something dark in me...its dark passenger

Napisany nie 13 gru 02:19

Olfeusz dzięki wielkie za przedstawienie Shootera :) Dzięki tobie Q-Games zyskało kolejnego gracza ( pracujesz dla nich?  turned_on )

#8 Desert4PL

Desert4PL

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1519 postów
  •  PSN: P|69 Member

Napisany pon 14 gru 20:07

[...]( pracujesz dla nich?  turned_on )

I jeszcze się pytasz? :D

#9 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany wto 15 gru 12:38

Wczoraj wpadło mi 100% w Shooterze. Na prawdę bardzo miło spędzone +/- 9h. Teraz zastanawiam się nad Cuboid oraz czekam aż w EU zostanie wydany Braid.

BTW
Orientuje się ktoś po ile u nas chodzą gry wycenione na US PSS na 14,99$?

#10 Astarr

Astarr

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  •  PSN: Astarr

Napisany wto 15 gru 13:39

O ile dobrze pamiętam to 55zł  ;)

#11 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany wto 15 gru 13:42

To w takim razie poważnie zastanowię się nim obciążę kartę kredytową mimo, że jest to gra wręcz wybitna.

#12 Choody

Choody

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2617 postów
  •  PSN: Go berserk

Napisany wto 15 gru 13:56

Teraz zastanawiam się nad Cuboid oraz czekam aż w EU zostanie wydany Braid.

Ja się dobrze bawiłem przy Cuboid. Polecam. Kombinować trzeba tęgo czasem a i wyobraźnia nie zawadzi. Satysfakcja z zaliczonego trudnego poziomu jest niezła. O tej satysfakcji piszę, gdyż kiedyś natknąłem się na solucję do gry. Niby nic, ale to była solucja w postaci "U, D, D, L, D..." czyli klawisz po klawiszu co pocisnąć :D

#13 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany wto 15 gru 14:33

Nie no, kupic Cuboid i korzystac z poradnikow mija sie moim zdaniem z celem.

#14 Cerb3rus

Cerb3rus

Mój post jest lepszy od Twojego

• Members
  • PipPipPip
  • 1822 postów
  •  PSN: Cerb3rus1992

Napisany wto 15 gru 23:56

Niby nic, ale to była solucja w postaci "U, D, D, L, D..." czyli klawisz po klawiszu co pocisnąć :D

Ja tak zrobiłem poziom średni i trudny haha, nie chciało mnie się myśleć, a i +100 ruchów to masakra.

#15 picld

picld

Member

• Members
  • PipPip
  • 1489 postów

Napisany śro 16 gru 10:24

po to sa gry logiczne, zeby troche poglowkowac, ludzie! myslenie, wbrew ogolnie przyjetej opinii, nie boli!! aaaa  sh-ock/ masakra
ide stad, troche popracowac.. intelektualnie..

#16 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany śro 16 gru 10:36

Dlatego bardzo mi się spodobał Cuboid. Inną sprawą jest Echochrome i Braid. Niby logiczne ale spróbujcie tam logicznie zacząć myśleć ;D

#17 maxelm

maxelm

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1792 postów
  •  PSN: Mam HEADSET

Napisany śro 16 gru 10:40

Ah ten Cuboid ile rodzina przy nim czasu spędziłam nawet kuzyni specjalnie przychodzili grać w to a nie jakieś FPS. Teraz dokonałem zakupu Call of Duty, mówię stara gra pierwsza w życiu platyna będzie. Patrzę na pucharki i trochę żałuję.

#18 Maras

Maras

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 10225 postów
  •  PSN: give nuclear missile to us, lider enemy boss

Napisany śro 16 gru 10:45

A graliście w Topatoi? Gra wygląda na prostą tylko dokładność jest ustawiona co do nini piksela. Mi tam się ten krater chips podoba. Grałem już w podobne gierki kiedyś, ale ta jest dość fajna. Inna gierka jaka mi się bardzo podoba z PSN to bejeweled 2. muszę sobie coś takiego na koma załatwić :D

#19 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany śro 16 gru 16:36

topatoi. jakoś specjalnie mi się nie spodobał, przeszedłem i usunąłem, na pewno nie zainteresuję się tą grą.

Wczoraj kupiłem Cuboid (bez dodatku). Chciałem poczekać na święta bo kto wie może by się pojawiła jakaś promocja, ale nie mam w co grać więc dokonałem z zakupu.

Rozpisywać nie ma się kompletnie o czym. Gra jest dobra i powalczę o 100%, póki co jest dobrze. :)

#20 Player One

Player One

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2743 postów
  •  PSN: My boot, your face; the perfect couple.

Napisany śro 16 gru 17:56

Inną sprawą jest Echochrome i Braid. Niby logiczne ale spróbujcie tam logicznie zacząć myśleć ;D

OMG, ila ja się nadenerwowałem grając w Echochrome'a. Jeszcze w moim sixaxisie gałka zaczęła się zacinać, a nie muszę mówić jak bardzo ważna jest w tej grze precyzja :D

Braid też wymaga takiej małpiej zręczności?

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników