Skocz do zawartości

Wyciąganie napisów z .mkv - nic nie działa

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Guests

Napisany pon 12 paź 11:33

Witam, zassałem Fringe.S01.720p.BluRay.x264-SiNNERS [jest to rip z wersji wydanej na bluray], długo szukałem pasujących napisów ale nic z tego, żadne nie pasują. Ściągnąłem więc napisy z różnych wersji wydanych w 720p [te które mają po ~1,1 GB] ale tam również przy próbie synchronizacji napisy rozjeżdżają się. Nie pomaga zmiana FPS [chociaż i tu i tu jest 23.976], nie pomaga także edytowanie w subedicie za pomocą edytora [metoda z CTRL+F1 na początku, a CTRL+F2 na końcu].

Zauważyłem jednak, że w plikach .mkv z filmem jest zakodowana ścieżka z napisami [angielskimi]. Pomyślałem, że można by wydobyć te napisy, i po prostu pozmieniać tekst z angielskiego na polski [czasochłonne, ale synchro byłoby idealne]. Próbowałem "wyciągnąć" napisy z tego pliku, ale albo były ucięte gdzieś mniej więcej w 1/3 filmu [mkvmerge], albo puste lub zakrzaczone [MKVExtractGUI].

Jakiś pomysł by dopasować napisy lub wyciągnąć oryginalne?

#2 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany pon 12 paź 11:56

Pomysłów jest wiele, ale nałożenie napisów na filmy HD trwa wieki. Aktualnie nie ma dość dobrej oraz szybkiej metody na odpalenie filmów *.mkv na konsoli PS3.

#3 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Guests

Napisany pon 12 paź 12:13

Czy ty w ogóle zrozumiałeś o co chodzi w topicu? Ani razu nie pada tu nic odnośnie PS3.

#4 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany pon 12 paź 12:29

Hm... a to może zaznaczysz o jakę platformę Ci chodzi? To nie pclab.pl każdy temat domyślnie traktowany jest 'konsolowo'

#5 xpolx

xpolx

Newbie

• Members
  • Pip
  • 456 postów

Napisany wto 27 paź 07:23

hehhe... U mnie znowu żadne napisy nie działają, nawet na standardowym formacie AVI, MPG i nie działają mi, mam je na płycie a konsola ich nie znajduje... Jak to zrobić?

#6 Maras

Maras

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 10225 postów
  •  PSN: give nuclear missile to us, lider enemy boss

Napisany wto 27 paź 07:34

konsola nie czyta filmów z osobnymi napisami. Musisz wstawić napisy w film. wystarczą ci dwa programy:
subedit - do exportu txt do srt
sub2divx - program który muxuje (cokolwiek to znaczy) napisy do filmu tworząc drugą ścieżkę. Jest po polsku więc się połapiesz o co chodzi

Problem jednak jest bo nie wszystkie filmy tak działają przynajmniej na konsoli. Najprawdopodobniej chodzi o wielkość czcionki, ale nie bawiłem się z tym dłużej bo nie ma to sensu (przynajmniej u mnie). Mam PC podpięty pod TV

#7 maker3

maker3

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  •  PSN: www.playstationteam.pl

Napisany czw 22 sie 21:59

Wybaczcie odkopanie tematu, zauważyłem, że główny problem nie został rozwiązany, to dopowiem, może ktoś kiedyś skorzysta.

Napisy nie pasowały ponieważ w BluRayu/DVD inaczej ucięte są momenty, w których w telewizji były reklamy.
Jest to różnica kilku klatek, ale trzeba to dopasować, żeby nie było rozjazdu. Zazwyczaj w czasie serialu ją 4 przerwy reklamowe (co 9 minut), ale nie ma reguły, zależy jak ułożą się sceny, bo raczej każda przerwa reklamowa musi zaczynać się jakimś małym cliffhangerem. Dopasowujemy pierwszą scenę, która była po reklamach i mamy już dopasowany materiał do ostatniej sceny przed kolejnymi reklamami. I tak do końca.

Fringe leciał na FOXie, ta stacja nie stosuje takich sztuczek.
Ale jak mamy dopasować napisy, które początkowo zrobiono po materiał zgrany z stacji ABC, to mamy prze!@#$ne.
ABC usuwa w nieregularny sposób pojedyncze klatki z seriali. W ten sposób odcinek trwa krócej, a stacja może wcisnąć więcej reklam.

Dziękuje, dobranoc.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników