Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakość fimów Blu-ray

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
127 odpowiedzi na ten temat

#121 Desert4PL

Desert4PL

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1519 postów
  •  PSN: P|69 Member

Napisany nie 21 mar 13:40

Kupiłem Pulp Fiction na BD i musze powiedzieć, że jakość spoko. Może nie powala jak Black Knight, ale przy DVD widać różnice

#122 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Guests

Napisany nie 21 mar 13:48

Kupiłem Pulp Fiction na BD i musze powiedzieć, że jakość spoko. Może nie powala jak Black Knight, ale przy DVD widać różnice

Hehe też dzisiaj kupiłem Pulp Fiction na BD i wieczorkiem zacznę seans :) Oprócz tego kupiłem jeszcze Equilibrium i zobaczymy jak tam podrasowali jakość.

#123 Player One

Player One

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2743 postów
  •  PSN: My boot, your face; the perfect couple.

Napisany nie 21 mar 18:09

Wracając do DVD, zdarzają się niestety "globalne" wyjątki - vide doskonały, IMO, HERO na całym świecie jest tak samo żałośnie brzydki na DVD, a wersja BD jest tylko ciut lepsza. Co ciekawe, na wiele miesięcy przed premierą HERO w Polsce miałem ripa, który jakością obrazu przebija oryginały z DVD i BD. I teraz pytam, WTF?  turned_on

Zgadzam się :) Taki film aż prosi się o doskonałą jakość obrazu, żeby podziwiać jego wizualną maestrię. Widziałem wersję na DVD i było z tym kiepsko niestety. Pewnie i tak kupię w końcu Hero na BD mimo również nienajlepszych opinii...

#124 denver666

denver666

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2068 postów

Napisany nie 21 mar 18:45

Wstydzili byście się kupować bd w Polskich sklepach, w taki sposób nigdy ich nie zbojkotujemy i obniżymy ceny. Ostatnio pojawił się na bd "Katyń", który zagranicą można kupić taniej niż w Polsce  pop:! . Film nie ciekawy ale chodzi mi o sam fakt niższej ceny naszego filmu zagranicą.

#125 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Guests

Napisany nie 21 mar 19:04

Pulp fiction jakościowo daje radę :) Pamiętajmy, że to film z 1997 roku, więc ciężko byłoby dorównać mu jakością takiemu np. Mrocznemu Rycerzowi. Za chwilę włączam Equilibrium i mam nadzieję, że też się nie rozczaruję :)

#126 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany nie 21 mar 19:15

To nie do końca tak. Z taśmy filmowej możesz wyciągnąć jakość o jakiej nie śniłeś.
Nawet koncert z 1983 roku może wyglądać zadziwiająco dobrze ;)
Dodany obrazek
To tylko kwestia obróbki.
Ktoś wspominał jak można schrzanić wydanie BD mówiąc o Hero. Znając ten film aż się przykro robi jak się czyta, że wydanie BD jest brzydkie.

#127 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Guests

Napisany nie 21 mar 19:52

No tak, ale nie powiesz mi, że Pulp Fiction kręcone za 240 tysięcy dolarów kamerą analogową, nawet na BD dorówna Mrocznemu Rycerzowi w całości kręconemu cyfrową kamerą ze scenami kręconymi kamerami IMAX HD :) Wiem, do czego zmierzasz i całkowicie się zgadzam, ale filmy wydane dzisiaj nie potrzebują takiej obróbki by wyglądać przecudnie :)

#128 NooCniK

NooCniK

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów
  •  PSN: The Good / Whisky Lover

Napisany nie 21 mar 21:04

Kamera analogowa zawsze jakością przebije obraz cyfrowy. Takie są niestety fakty. 

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników