Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakość fimów Blu-ray

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
127 odpowiedzi na ten temat

#1 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany pon 29 gru 13:09

Mam takie małe pytanie-spostrzeżenie: mianowicie jak to to jest z jakością starszych filmów na BD. Np. 300 nie było przecież kręcone kamerami hd i wersja BD jest chyba tylko podkręconą wersja dvd.
Czy np. najnowszy batman wygląda lepiej od tych "starszych" produkcji pokroju właśnie 300 czy np. Błękitnej głębi?
Takie Man in Black na BD to musi być przecież tylko odświeżona wersja starego filmu, a już powiedzmy nowy Indiana Jones powinien być kręcony "od razu" w wysokiej rozdzielczości, kamerami Hd.
Macie jakieś informacje na ten temat?
pozdro

//Larry: Pisze się 'Blu-ray'.
;)

#2 cwir

cwir

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany pon 29 gru 13:19

Tasma filmowa ma conajmniej 2x wieksza rozdzielczosc niz HD 1080p. Tzn tak naprawde to nie ma rozdzielczosci, a jest skanowana w takiej rozdzielczosci. Wobec czego rozdzielczosc HD mozna "wyciagnac" nawet ze starych filmow. Problem bardziej polega na tym jak te tasmy sa przechowywane. Bo rozdzielczosc =/= jakosc. Wiec zanim kupisz jakis starszy film na BluRay, poczytaj moze na necie jak z jego jakoscia. Podobno filmy z Warner Bros sa przechowywane w swietnym stanie wiec mozna zakladac ze ich reedycje Blu Ray maja dobra jakosc.

O 300 bym sie nie martwil w ogole.

No i filmow sie nie kreci "kamerami HD"... :)

#3 TrollJack

TrollJack

Member

• Members
  • PipPip
  • 1286 postów
  •  PSN: ...

Napisany pon 29 gru 13:25

Mam pytanie, czy jak oglądacie coś w BD to nie macie wrażenia "teatralności"

Jak ściągnąłem sobie na próbę Indianę (trailer) w fullHD z PSN to wrażenie było jak bym oglądał Teatr TVP a nie kino przygodowe ???

#4 cwir

cwir

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany pon 29 gru 13:25

Mam pytanie, czy jak oglądacie coś w BD to nie macie wrażenia "teatralności"

Jak ściągnąłem sobie na próbę Indianę w fullHD z PSN to wrażenie było jak bym oglądał Teatr TVP a nie kino przygodowe ???

zbyt realistyczne?:D

#5 TrollJack

TrollJack

Member

• Members
  • PipPip
  • 1286 postów
  •  PSN: ...

Napisany pon 29 gru 13:26

no można by tak powiedzieć sam nie wiem jak to określić, ale te efekty były jak by cukierkowe lub owinięte w latex :P

#6 D4Ru73K

D4Ru73K

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5311 postów

Napisany pon 29 gru 13:26

Ja wiem tylko tyle, że pierwszy film na BD trafił do sprzedaży 20 czerwca 2006, jaki tytuł tego już nie wiem. Osobiście uważam, że przy dzisiejszej technice można przerobić każdy film do wysokiej rozdzielczości. Różnice może jakieś będą, ale sam fakt kręcenia filmu kamerą HD chyba nie ma aż takiego znaczenia 0_+_0

#7 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany pon 29 gru 13:29

Aktualności
2008-12-05
Red Digital Cinema ogłasza nowy program kamer Scarlet i Epic, o rozdzielczościach dochodzących do 28K !
Kamery te mają pojawiać się sukcesywnie od połowy 2009 roku do końca 2010.
Przewidujemy uczestnictwo w programie upgrade`u kamery Red One do wersji Epic, która będzie się między innymi cechowała jeszcze lepszym przetwornikiem, ulepszoną w pełni modułową konstrukcją, poprawionym kodowaniem wewnętrzmym, wyższym klatkażem i rozdzielczością...

2008-10-07
Rozpoczęliśmy zdjęcia do filmu Lecha Majewskiego "Młyn i Krzyż". Oczywiście na Red One.

2008-08-07
Red Digital Cinema ogłosiło powstanie oddziału Red Europe w Anglii.

2008-09-30
Zakończyliśmy okres testów kamery. Rozwijamy konfigurację sprzętową o nowe akcesoria, sprzęt dodatkowy, obiektywy itd.

2008-08-20
Kamera jest już u nas. Gotowa do wynajmu. Wkrótce przedstawimy dostępną konfigurację.

2008-07-01
Kamera RedOne wkrótce będzie zdolna do rejestracji obrazu 4.5K, 2.40:1 przy 30fps

2008-07-01
Nicolas Cage realizuje film "Knowing" w całości na kamerze RedOne.

więcej
Kamera RED ONE 4K
Za­praszamy do współpracy w zakresie produkcji lub wy­naj­mu naj­now­szej ka­me­ry cy­fro­wej RED ONE.

Ka­me­ra po­sia­da 12 me­ga­pik­selo­wy prze­twor­nik ob­ra­zu re­jestru­ją­cy obraz o roz­dziel­czo­ści 4520 x 2540 pik­se­li (rozdzielczość 4K, ska­no­wanie pro­gre­syw­ne) z szyb­ko­ścią do 120 fps (kla­tek na se­kun­dę).

Sy­stem po­sia­da pod­gląd w roz­dziel­czo­ści HD, wyj­ścia HD-SDI, HDMI, USB oraz Fi­re­Wire 800. Zapis jest do­kony­wa­ny na ma­cie­rzy Re­dRa­id lub kar­tach Com­pac­tFlash w formacie RAW w 12-bitowej głębi kolorów, możliwy jest również zapis 2K, 3K RAW (oraz downconverting do RGB 4:4:4 w roz­dziel­czo­ści 1080p poprzez oprogramowanie RedCine lub RedAlert).

Wraz z kamerą chcemy udostępnić poza standardowymi również profesjonalne obiektywy, powinny się one pojawić już niebawem. Szczegóły wkrótce...

Kamera sprawdziła się na planie filmu "Młyn i Krzyż" w reżyserii Lecha Majewskiego.

--------------------------------------------------------------------------------

Przyszłość RED(Scarlet & Epic)
Red Digital Cinema przedstawiło program nowych kamer oraz upgrade`u Red One do wersji Epic. Kamery te mają pojawić się w przyszłym roku. Przewidujemy uczestnictwo w programie upgrade`u kamery Red One do wersji Epic, która będzie się między innymi cechowała jeszcze lepszym przetwornikiem, ulepszoną w pełni modułową konstrukcją, poprawionym kodowaniem wewnętrzmym, wyższym klatkażem i rozdzielczością...

Kamera RED w filmie fabularnym
?Spo­doba­ło mi się to, co robią ? stwo­rze­nie cy­fro­wej ka­me­ry o naj­wyż­szej ja­ko­ści i u­czy­nie­nie jej ce­no­wo przy­stęp­nej dla nie­za­leż­nych twór­ców fil­mo­wych. To także wy­glą­da jak film ? ma bar­dzo a­trak­cyj­ną ja­kość ob­ra­zu bez ?cy­fro­we­go? wy­glą­du, który wi­dzia­łem w przy­pad­ku in­nych kamer HD. Otwar­cie za­pro­si­łem ich do  prze­testo­wa­nia ka­me­ry w sy­tu­acjach ?praw­dzi­we­go świa­ta?, jeśli będą za­in­te­reso­wani. Był­bym za­szczy­co­ny mogąc pomóc. Ch­ciał­bym rów­nież zmon­tować taki film u­ży­wa­jąc w pełni pro­fe­sjonal­nej linii post­produk­cyj­nej, aby u­pew­nić się, że mo­że­my u­ży­wać da­nych przez cały ten pro­ces aż do wy­pusz­cze­nia filmu.?

? Peter Jackson

Chyba jednak są kamery fimowe Hd.
Wracając do tematu to właśnie jakość 300 mi nie bardzo odpowiada i wkurza mnie ta wszechobecna ziarnistość (szumy matrycy), których nie widać w nowszych produkcjach. Jeśłi chodzi o tę  "teatralność" to sprawdź czy nie masz włączonej w ustawieniach tv "poprawy filmów", "wyostrzania krawędzi" itp. bo to właśnie ona nadają ten dziwny wygla teatru telewizji :-)
pozdro

#8 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany pon 29 gru 13:35

Taki lekki offtop:

To jest Blu-Ray a nie Blue ray

#9 cwir

cwir

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany pon 29 gru 13:43

Chyba jednak są kamery fimowe Hd.
Wracając do tematu to właśnie jakość 300 mi nie bardzo odpowiada i wkurza mnie ta wszechobecna ziarnistość (szumy matrycy), których nie widać w nowszych produkcjach. Jeśłi chodzi o tę  "teatralność" to sprawdź czy nie masz włączonej w ustawieniach tv "poprawy filmów", "wyostrzania krawędzi" itp. bo to właśnie ona nadają ten dziwny wygla teatru telewizji :-)
pozdro

Chwila moment bo pojecia mylisz troche. Cytujesz tekst o kamerach w super wysokiej rozdzielczosci a my rozmawiamy o HD i starych filmach w HD. HD to jest 1080p. Filmy na Blu Ray sa w 1080p.
Nie mowilem ze filmow sie nie kreci kamerami cyfrowymi. Nie kreci sie kamerami HD w 1080p. Tasma filmowa ma lepsza rozdzielczosc/jakosc/szczegolowosc niz 1080p. I duza wiekszosc filmow sie nadal kreci tasma filmowa ktore spokojnie sie obniza do 1080p. Wiec ziarnistosc czy cokolwiek jest nie tak z 300, nie wynika z "rozdzielczosci krecenia".

#10 misiopuchatek

misiopuchatek

FAQ Crew

• Members
  • PipPipPip
  • 22408 postów
  •  PSN: rospondek

Napisany pon 29 gru 13:45

Z tego co wiem to wygląd 300 bym zamierzeniem twórców.

#11 Kenet

Kenet

Newbie

• Members
  • Pip
  • 67 postów
  •  PSN: Mało czasu... za mało...

Napisany pon 29 gru 13:50

Z tego co wiem to wygląd 300 bym zamierzeniem twórców.

Dokładnie tak jak piszesz. Film wygląda jak wygląda dlatego że ma nałożone specjalne filtry... wygląda tak jak go twórcy chcieli.

#12 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany pon 29 gru 14:17

okey. Chodzi mi o to czy te nowsze filmy , kręcone przy pomocy nowoczesnych technologii wyglądają lepiej niż te starsze podbijane do wysokich rozdzielczości.
pozdro

#13 cwir

cwir

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany pon 29 gru 14:34

okey. Chodzi mi o to czy te nowsze filmy , kręcone przy pomocy nowoczesnych technologii wyglądają lepiej niż te starsze podbijane do wysokich rozdzielczości.
pozdro

pewnie wygladaja lepiej (niz te starsze skanowane i zmniejszane do HD..) :)

#14 Masta20PL

Masta20PL

Member

• Members
  • PipPip
  • 838 postów

Napisany pon 29 gru 14:40

ale i w starych jest to prawdziwe full HD nie ma żadnego podbijania a to najważniejsze ;) Dodam że czytałem że w niektórych kinach są teraz cyfrowe projektory które biorą film z dysku twardego, nawet na stronkach multikina był taki artykuł. Mi osobiście wydaje się, że taki film w przeciętnym kinie wygląda gorzej niż np w domu na projektorze HD, albo też na jakimś 60 calowym Tv...

#15 Furio

Furio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów

Napisany pon 29 gru 14:43

Pytam się o to wszystko bo powiem szczerze, że jakość tych starszych filmów na BD nie zachwyciła mnie. Owszem są ładniejsze niż wersje dvd ale oczekiwałem większej różnicy. Nie mam żadnego z tych "nowych" filmów i stąd wzięło się moje pytanie. Zastanawiam się jaki film wybrać , żeby w pełni docenić dobrodzejstwa BD. Oczywiście jak większość s-f fanów czekam na Star Wars'y ale z tego co wiem to jeszcze nie ma takiego wydania.
pozdro

#16 Major_Kupricz

Major_Kupricz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 445 postów

Napisany pon 29 gru 14:52

W moim przypadku miałem film "the thing" w 720p, bardzo stary film. W trakcie oglądania było widać jak bym oglądał ze starej kasety film, było takie trzęsienie się obrazu, takie czarne kropki latały, ale rozdzielczość była powiedziałbym "prawie" 720p. Na pewno dużo większa od DVD ale pełne 720p to to nie było, chociaż może tak mi się wydaje przez te zakłócenia (czarne kropki itp...).

STAR WARS The Clone Wars na 100% jest na Blu-Ray, ponieważ na torrentach już od dawna jest właśnie wersja 1080p kopiowana z Blu-Ray.

#17 liqu_

liqu_

Newbie

• Members
  • Pip
  • 166 postów

Napisany pon 29 gru 15:03

STAR WARS The Clone Wars na 100% jest na Blu-Ray, ponieważ na torrentach już od dawna jest właśnie wersja 1080p kopiowana z Blu-Ray.

To nie jest star wars, i nikt mi nie wmówi, że jest  ;d. "Prawdziwe" SW, nie były wydane na BD(mają być wydane za parę lat jako trylogia).

#18 Major_Kupricz

Major_Kupricz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 445 postów

Napisany pon 29 gru 15:40

To nie jest star wars, i nikt mi nie wmówi, że jest  ;d. "Prawdziwe" SW, nie były wydane na BD(mają być wydane za parę lat jako trylogia).

Chyba masz rację, nie sprawdziłem wcześniej ale ten Release jest jakis dziwny wiec pewnie masz rację.

#19 cwir

cwir

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany pon 29 gru 15:41

a to nie te animowane star warsy?

#20 Major_Kupricz

Major_Kupricz

Newbie

• Members