Skocz do zawartości

Zdjęcie

SONY Wireless Keypad

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
43 odpowiedzi na ten temat

#1 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów
  •  PSN: HadesHell_

Napisany pią 26 gru 00:53

Jak wiemy pisanie 'padem' w PSN czasami przyprawiało (przyprawia) o ból głowy, szczególnie gdy musimy dograć się aby zrobić jakieś trofea co mi się przytrafiło w zdobywaniu jednego trofika w WipeoutHD a nikt nie miał HS...

Po kilku miesiącach przemyśleń jaką klawiaturę do PS3 kupić wyszła plotka że ma być oficjalna klawiatura SONY zakładana na pada, co mnie niezmiernie ucieszyło bo jednak wizja wielkiej klawiatury nie wpływało na mnie pozytywnie. Niedawno więc zaopatrzyłem się w ten gadżet a swoje spostrzeżenia przeleję Wam tu!

Dodany obrazek

JAKOŚĆ/WYKONANIE klawiatury:

Obudowa jak i sama klawiatura wykonana jest z wysokiej jakości plastiku. Nie ma ostrych kantów przeszkadzających w graniu ani pisaniu, co ciekawe jej pozycja na 'padzie' doskonale dopasowuje się do ergonomicznego kształtu pada i tym samym klawiatura wygląda jakby była fabrycznie montowana na SixaxiSa lub DS3.

Guziki klawiatury mają zaokrąglony kształt i są 'śliskie' jakby pokryte jakimś lakierem, w zasadzie na początku nie wiedziałem po co zrobili tak śliskie guziki, przecież mogą być nie wygodne do pisania ale ma to swoje zastosowanie, o czym wspomnę później.

UKŁAD KLAWISZY/FUNKCJONALNOŚĆ:

Klawiatura zaprojektowana jest w układzie QWERTY, dzięki czemu posiadacze palmtopów/palmfonów z wysuwaną pełna klawiaturą odnajdą się w pisaniu dosyć szybko a userzy nigdy nie korzystający z mini klawiatur QWERTY po jakimś na pewno krótkim czasie zobaczą, że pisanie sprawia przyjemność i na pewno przyśpiesza wysłanie wiadomości na PSN.

Dodany obrazek

Guziki klawiatury jak już wspomniałem są śliskie, dzięki czemu może wydawać się nam, że będziemy 'spadać' z nich podczas pisania ale jest to mylne złudzenie o czym mozna dowiedzieć się po kilku minutach użytkowania urządzenia. Poza tym ta 'śliskość' guzików ma swoje zastosowanie! Otóż, na urządzeniu znajduje się guzik przełączający klawiaturę w tryb 'pisania' i tryb 'touchpada'... o ile to pierwsze wiemy co robi, to drugi odkryłem dopiero po kilku dniach użytkowania klawiaturki przypadkiem gdy sprawdzałem jak ps3team.pl działa w przeglądarce w PS3. Wspomniany tryb touchpad działa jak te znane z laptopów, gdzie palcem przesuwamy delikatnie po klawiaturze dzięki czemu wodzimy kursorem po oknie przeglądarki. Nie powiem, sprawiło mi to nieco problemów bo kursor z początku jest nieco ruchliwy, ale po kilku minutach można nabrać wprawy w obsłudze klawiatury jako touchpada i surfowanie po internecie sprawia przyjemność a nie ból ;) ...

Dodany obrazek

Urządzenie ma włącznik on/off lecz po kilku minutach nie używania wyłącza się w tryb czuwania i dotknięcie klawiaturki budzi je do pracy. Dodatkowo z lewej strony na szczycie znajduje się przycisk z niebieskim kółeczkiem który przełącza nas w tryb używania znaków (!@#$%^&* itd.) dzięki czemu wszystko mamy 'pod ręką'. Po drugiej stronie na szczycie znajduje się przycisk parowania z PS3 a nad buttonem PS mamy 3 guziki odpowiadające za szybkie wywołanie listy userów w naszym PS3, zmianę obsługi klawiatury 'klawa/keypad' oraz szybkie wywołanie nowej wiadomości bez potrzeby wchodzenia w XMB.

Dodany obrazek

Standardowo w miejscu gdzie powinny być przyciski 'start', 'select', 'PSbutton' znajdują się guziki identycznie wyglądające jak te na padzie, będące przedłużkami do tych samych funkcji będących na padzie.

ZAKŁADANIE/ZDEJMOWANIE:

Zakładanie i zdejmowanie odbywa się poprzez odchylenie klipsa będącego pod spodem urządzenia i zaczepienia go z tyłu pada, jakby pod portem miniUSB (ładowania). Z przodu klawiatura zaczepia się zakrywając nam guziki start, select, PSbutton o małe zagłębienie pod spodem pada.

Jak dla mnie sposób montowanie/demontowania klawiatury jest mało praktyczny, ponieważ często podczas wykonywania tych czynności klawiatura dotykała i wciskała PSbutton i właczała mi PS3 lub wchodziła w menu wyłączania gry/konsoli.

Dodany obrazek

UWAGI KOŃCOWE, OCENA:

Jako osoba która korzysta dosyć często z pisania PM na PS3 wychodzę z założenia że pad jest do grania a nie pisania i kupno klawiatury było dobrym posunięciem, jednak jeśli ktoś ma duże palce (grube) na pewno będzie miec problem z obsługą klawiatury ponieważ guziczki są gęsto obsadzone przy bardzo małych rozmiarach ich samych.

Waga urządzenia też nie jest bez znaczenia! Ja używam SixaxiSa (DS3 się nie dorobiłem) i po założeniu klawy na Sixa da się odczuć jego wagę w dłoniach, powiedziałbym nawet że wagowo robi się z Sixa taki DS3! Na DS3 jednak nie zakładałem urządzenia, ale z pewnością będzie ciężej... Plusem jest to, że klawiaturę można używać bez pada więc powiązanie tych dwóch urządzeń ze sobą nie jest konieczne.

Akumulator po pełnym ładowaniu (ładuje się około 2h) trzyma niespełna 2 tygodnie. W tym czasie napisałem około 60PM na PSN, pobawiłem się na palmtopie w pisanie smsów oraz poserfowałem po sieci w PS3... Długi czas trzymania baterii zapewne można zawdzięczać temu, że klawiatura (jak wspomniałem) ma auto usypianie. (@Przem dla Ciebie specjalnie:) )

Dodany obrazek

Reasumując, urządzenie polecam choćby dla tego że można je sparować nie tylko z PS3 ;) ja sparowałem je na bluetooth z PC i palmtopem i działa wysmienicie...

• Jakość wykonania: 9/10
  • Funkcjonalność: nie oceniona!
  • Cena: 6/10 (ja dałem 180zł)
  • Ocena ogólna: - bez sumowania 8/10

Recenzja i zdjęcia są własnością ps3team.pl, zabrania się wykorzystywania materiału w całości lub jego elementów, bez zgody autora!

#2 Przem_2010

Przem_2010

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  •  PSN: Konkurencja;)

Napisany pią 26 gru 01:43

Dobrze opisane, ale nie napisałeś nic o akumulatorku/ładowaniu.

I na dole powinno być napisane:
Przed użyciem przeczytaj ulotkę lub skonsultuj się z lekarzem, lub farmaceutą ;)

#3 Guest_kirex_*

Guest_kirex_*
  • Guests

Napisany pią 26 gru 07:58

Jeśli chodzi o cenę, to nikt nie każe kupować u zdzierców z allegro, ja kupiłem na dvd... i całkowity koszt wyszedł mi 96zł, a co za tym idzie moja ocena dla ceny to 10/10 - nie za duża i nie za mała ;)

#4 Allu

Allu

Newbie

• Members
  • Pip
  • 142 postów
  •  PSN: Angry PlayStation Nerd

Napisany pią 26 gru 08:43

Ja jednak zostanę przy mojej klawierce USB z firmy E5 za całe 29zł  8)

#5 Pips

Pips

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6872 postów
  •  PSN: Make lol, not rotfl.

Napisany pią 26 gru 08:59

A ja kiedys kupie :P

Niektorzy marudzili ze ciezko sie na tym gra bo nie ma dostepu do L1 i R1 ale to widze jakies fanboje ixa chyba bo duzo miejsca jest.

#6 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów

Napisany pią 26 gru 11:05

Dobrze się gra w gry wykorzystujące L1 i R1, nie ma niczego takiego że klawiatura przeszkadza w dostępie do guzików ponieważ jest nad nimi podniesiona nieco dając dostęp do ww guzików.

#7 saincik

saincik

Newbie

• Members
  • Pip
  • 218 postów
  •  PSN: Now, do you wanna ride or die?

Napisany pią 26 gru 11:50

Ja podobnie. Przynajmniej na ta chwile. Nie jest duza, na dwie dlugosci pada, wiec da sie przezyc.

Hades, serio dales 180zl? Gadzeciarz ;P

#8 anarom

anarom

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2444 postów
  •  PSN: anarom1

Napisany pią 26 gru 12:16

Hades jak zwykle jestem pod wrażeniem twojej recki , szczerze i bez wazeliny , dla mnie klawiatura ma między innymi trzy zalety dla których ją kupię a są to:Jakość wykonania i to że działa również bez pada oraz długość pracy akumulatorka , Dla mnie dodatkowo super rozwiązaniem jest Touch Pad na klawiaturze , zawsze zastanawiałem się jak to rozwiążą i wyszło moim zdaniem rewelacyjnie , dodam że dla mnie będzie bardzo wygodnie coś napisać nie odkładając pada na przykład w Home.

#9 Kenet

Kenet

Newbie

• Members
  • Pip
  • 67 postów
  •  PSN: Mało czasu... za mało...

Napisany pią 26 gru 14:21

jak dla mnie to:
1. po pierwsze za droga
2. za mała

zalety: zawsze pod ręką

pytanie czy tak jak w przypadku klawiatury Logitech i tutaj nie da się jednocześnie używać Headsetu i Klawiatury?

#10 soli3mk

soli3mk

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany śro 31 gru 17:53

gdzie można to kupić najtaniej w Polsce(pomijam allegro)

#11 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów

Napisany śro 31 gru 17:56

Ultima (chyba) lub PSX sklepik, ale w PSX cena będzie około 160zł. Próbuj poszukać w innych sklepach ;)

#12 olfeusz

olfeusz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6999 postów

Napisany sob 03 sty 21:55

Mam jedno pytanie, czy klawiatura jest podświetlana?

#13 Sebol

Sebol

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  •  PSN: SuperProCasualPlayer

Napisany sob 03 sty 23:07

Niestety nie

#14 Kenet

Kenet

Newbie

• Members
  • Pip
  • 67 postów
  •  PSN: Mało czasu... za mało...

Napisany nie 04 sty 11:51

ponawiam pytanie... czy ta klawiatura zezwala na jednoczesne używanie Headsetu i klawiatury.

#15 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów

Napisany nie 04 sty 11:58

Hmm, tak! Nie widzę powodu aby nie mogła działać wraz z HS ;)

#16 eMeNeMs

eMeNeMs

Newbie

• Members
  • Pip
  • 399 postów
  •  PSN: pr0 snipeR

Napisany wto 20 sty 19:33

fajna klawiatura, trzeba sie bedzie zaopatrzyc w nia. Pisanie za pomoca pada to isna katorga

#17 kyzio

kyzio

Newbie

• Members
  • Pip
  • 356 postów
  •  PSN: B.I.G. Team // Dead and Gone

Napisany nie 01 lut 00:13

Dobra- to ile to cudo waży :-) Ciężki się pad robi z tym gadżetem?

#18 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów

Napisany nie 01 lut 00:23

Dobra- to ile to cudo waży :-) Ciężki się pad robi z tym gadżetem?

Jesli miałeś w dłoni SixaxiSa i DualShocka3 to waga porównywalna Sixa z ta klawiaturą jest do tej którą ma DS3. Jest wygodna, nie obciera nic, nie odczuwasz w ogóle że jest poza wagą.

Polecam, po miesiącu uzywania uważam że to dobry wydatek.

#19 Klonik

Klonik

Member

• Members
  • PipPip
  • 943 postów

Napisany nie 01 lut 01:59

Własnie.. Tylko miesiacu?

A powiedz.. Widać jakieś spadki jakości ?
Wytarły sie klawisze.. albo jakieś ciężej wchodzą? coś takiego?

Może za wczesnie na to pytanie.. (wróce z nim za pół roku:P )

#20 Hades

Hades

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3541 postów

Napisany nie 01 lut 02:24

Raczej za wcześnie na takie pytanie... ;)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników